Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom hova tenni ezt....

Nem tudom hova tenni ezt. Exfeleség fura lépése?

Figyelt kérdés

A férjem exfelesége évekig táncolt az idegeinken, fenyegetőzés, zaklatás, stb, volt minden, én abban sem vagyok biztos, hogy érzelmileg, mentálisan teljesen stabil-e. (Nem kifejezetten a zaklatás miatt, hanem a következetlen őrjöngések miatt, nem volt bennük logika.)

Mivel soha nem vettem fel a kesztyűt, már szelídült (vagy megunta), főleg az esküvő óta tűnt el szerencsére.


Amin most meglepődtem és nem tudom hova tenni: a férjemtől tudja, hogy munkát keresek és megkeresett egy állásajánlattal (barátnője dolgozik annál a cégnél). Ha egy barátom keres meg ezzel, akkor örülök, hogy de rendes, ohgy gondolt rám. Viszont ezt nem tudom hova tenni... hátsó szándék vezérelheti, vagy miért próbálna egy olyan embernek segíteni, akivel soha nem volt puszipajtás?


2011. máj. 26. 16:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Vagy bocsánatot akar kérni, vagy valami nagyszabású akcióra készül ellened.
2011. máj. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Attól nem félek, hogy a férjemre pályázna, nem véletlenül váltak el - a férjem kifejezetten nem keresi a társaságát, csak a közös gyerek miatt tartják a kapcsolatot, tehát ezért egyáltalán nem aggódok.


De ahogy írta valaki, kétkedve fogadtam a felajánlást. Főleg azért, mert fordított esetben nekem nem jutna eszembe segíteni neki, azt a barátaimmal teszem.

2011. máj. 26. 17:04
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

En nem fogadnàm el ezt a munkakört, màrcsak azért is, hogy megmutassam nincs szükségem az õ segitségére. Nem biznék meg benne, sem a baràtnõjében. A férjednek nem is kellett volna mondania, hogy munkàt keresel.

Viszont ezt neked kell eldöntened, hogy vàlllod vagy sem.

2011. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
25%
Én nem fogadnám el.
2011. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%
És megérte neked évekig ezt tűrni??És még most sincs vége.
2011. máj. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A komolyabb zaklatásokkal leállt az esküvő óta, a férjem lányától tudom, hogy néha van egy-egy rosszindulatú beszólása rám a hátam mögött (pl a külsőmre, inkább vagdalkozás), de ezzel nem foglalkozom, a véleménye a magánügye.

Engem már nem hívogat, nincs balhézás, ha mondjuk a lánya nálunk van (szerintem féltékeny volt a gyerekre, hogy vele kijövök).


Egyszóval kedves nem lett, de leszállt rólam. Annyit megfigyeltem az évek során, hogy nagyban múlik az aktuális hangulata a párkapcsolatán. Váltakoznak a férfiak, de ha jó minden, akkor "kenyérre lehet kenni" - ilyenkor pl ajándékozási rohama van, nekem is küldött már ajándékcsomagot látszólagos ok nélkül - ha viszont fasírtban vannak vagy más probléma van, akkor még egy tigrissel is szívesebben lennék egy ketrecben, mint vele egy kontinensen...

2011. máj. 26. 17:22
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Úúúristen.. hogy bírta elviselni a férjed ezt a nőt?? :D


Amúgy én mondtam, aki azt javasolta, fogadd el.. de csak azért, mert manapság nagyon nehéz munkát találni, és a semminél jobb alapon gondoltam..

A mostani írásod után viszont már én is eléggé átbillentem a másik oldalra.. egy ilyen kiszámíthatatlan nőnél sosem tudni, hogy mikor és hogyan vágná a fejedhez.

Elképzelhető, hogy amikor ezt felajánlotta, épp megvolt neki az esti szex a pasijától, de ki tudja, hogy mikor balhéznak össze, és lesz ebből pont Neked károd??

Ááááh... ne...

2011. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem irtad, hogy miert valtak el. Nem attol keszult ki, hogy a ferjed el akart valni tole, megcsalta esetleg? Nem abban a tudatban van, hogy te is kozrejatszottal a hazassaguk szetrobbantasaban? Nem ezert ilyen?


Egyebkent nem ertem az utolso valaszolot. Azert olyan rosszakat nem irt le a volt felesegrol. Meg ajandekoz is, hat most is biztos jo hangulatban volt, aztan azert ajanlotta az allast. Ez csak egy ajanlat. Nem kotelezo elfogadni. Ha megnezed es nem tetszik, nem muszaj. Ez hulyeseg, hogy azt akarja, hogy dolgozz es majd igy bepasizol. Lehet, hogy igy akar bekulni, most ilyen hangulata van. Olyan rossz latni ezt a negativ hozzaallast mindenhol...ha nem ugy allnal hozza, hogy ex fuj fuj, akkor lehet, hogy a jot is meg tudnad latni benne.

2011. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Az exnej olyan személyiségtípus, akinek akkor sem keresném a társaságát, ha teljesen más módon találkoztunk volna. Ezért is inkább a semlegességre törekedtem mindig is vele szemben, no meg ha én is beszállok a verbális bunyóba, soha nem lett volna vége.


Válni azért váltak el, mert már a házasság se szerelemből jött létre, hanem a gyerek miatt. Nem volt tervezett, de a védekezés mulasztása a férjemen is múlt, így vállalta a következményeket. Szex se nagyon volt a szülés után, 15 év után az állandó csicskáztatás és "csak nekem lehet igazam" mentalitás miatt a férjem végül kezdeményezte a válást, főleg, hogy volt egy egy éves különélés, amikor a volt nej nem is érdeklődött felőle.

Én már a válás után kerültem képbe, utána ismerkedtünk meg, így nincs közöm a szétmenésükhöz. Az exnej is partner volt a válásban, akkor gurult be, amikor utána lett barátnője (ez még nem én voltam) a férjemnek. Gyakorlatilag az ellenem irányuló támadások is inkább a "pozíciómnak" szóltak, mint a személyemnek. Mondjuk ez olyanokból is látszott, hogy kínjába olyanba kötött bele, hogy "milyen fehér bőröm van". Már ott éreztem, hogy próbál fogást találni rajtam, csak nem igazán tudott, ezért húzott elő ilyen hülyeségeket, mint a bőrtónusom és társai.

A bokszba a gyerek miatt se szálltam be, mert többnyire rajta csattant minden, nekem megvolt a lehetőségem, hogy kihátráljak a helyzetekből - rátettem a telefont, nem reagáltam a kapucsengőre, e-mailekre, üzenetekre vagy egyszerűen nem jártam arrafelé, mindenestül elkerültem.


Domináns személyiség és szerintem bár nem szerette szerelemmel a férjemet, zavarta, hogy nélküle is lett élete. Legalábbis nekem ez jött le az elmúlt évekből.


Utoljára nagyobb "akció" az esküvő előtt volt, fenyegetőzött, hogy odajön az étterembe majd. Elővigyázatosságból a férfirokonságot megkértem, hogy ha felbukkan, legyenek kedvesek kivezetni, de szerencsére nem jött el. Azóta nagyrészt csend van, a férjemet is indokolt esetben keresi többnyire(előtte naponta többször felhívta, néha olyan triviális hülyeségekkel, hogy mit reggelizett).


"Dióhéjban" ennyi az előzmény.

2011. máj. 26. 18:40
 20/22 A kérdező kommentje:
Ja, kérdésre válaszolva, a férjem soha nem csalta meg, ebben azért is vagyok biztos, mert ritka rosszul hazudik, sokkal kisebb dologban is azonnal lebuktatná magát, ott meg még a megtorlástól is fél(hetet)t. Exnej csalt, de ez kis százalékban szerepelt csak a válóokok között.
2011. máj. 26. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!