Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feltűnt, hogy itt már mindenki...

Feltűnt, hogy itt már mindenkinek "párja" van?

Figyelt kérdés

Akár egy 16 éves kislány 2 hónapja vannak együtt, de már párom és azt hiszi mindent tud a kapcsolatokról.

Egy férjes asszony 10 év házasság és és a férjére használja a párom szót. (Ami érthető is)

Akkor hogy is van ez?


2011. jún. 10. 23:39
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%
Miért, van valami külön definíció a szó használatára vonatkozóan?
2011. jún. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 napietus ***** válasza:
88%
én is észrevettem. nem zavar, mert én sosem használtam magunkra ezt a szót, max. idegenekre, ha nem tudtam, hogy házasok-e. az elején azt mondtam, hogy barátom, eljegyzés után hogy vőlegényem, most meg már férjem :)
2011. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Engem még jó néhány éve kirázott a hideg ettől a szótól,mára már megszoktam hogy mindenki így mondja.A nagymamám és barátnői használták ezt a szót még az "uram"-on kívül.Én soha nem mondom így,simán a "férjem" szót használom.
2011. jún. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
89%
3éve élünk 1ütt de még mindig vagy a nevét mondom mindenkinek vagy azt h bnőm :)páromat sztem 1* sem használtam
2011. jún. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy univerzális kifejezés, a pár hetes kapcsolattól, a jegyességen keresztül a házasságig mindenre alkalmazható. :D
2011. jún. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
90%
Engem már mind a kettőért leszóltak...a páromért is és a barátom kifejezésért is.Azt mégsem mondhatom,hogy kedvesem,mert az egy férfi szájából hangzik jól:)Barátaimnak néha úgy mondom,hogy palim. Mi 3,5 éve vagyunk együtt,20on évesek. Egyébként ezen már én is gondolkoztam,hogy vajon milyen szavak vannak még amik nem olyan alpáriak mint a faszim?!?!:D
2011. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
73%
Talán azért, mert a párja.
2011. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
80%

Én szeretem ilyen helyeken a párom szót használni!Társaságban a nevét mondom és ennyi!

Amúgy 5 éve vagyunk együtt!

2011. jún. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
75%
Én szeretem a páromat páromnak nevezni. Pedig a férjem. Nekem valahogy a "párom" szó két egyenrangú, önálló ember kapcsolatát jelenti, míg a "férj, feleség" kifejezésekben valami fölé - alá rendeltséget vélek fölfedezni, nem is beszélve arról a kifejezésről, hogy "az uram".
2011. jún. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
59%
Nekem párnám van, az baj?
2011. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!