Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feltűnt, hogy itt már mindenki...

Feltűnt, hogy itt már mindenkinek "párja" van?

Figyelt kérdés

Akár egy 16 éves kislány 2 hónapja vannak együtt, de már párom és azt hiszi mindent tud a kapcsolatokról.

Egy férjes asszony 10 év házasság és és a férjére használja a párom szót. (Ami érthető is)

Akkor hogy is van ez?


2011. jún. 10. 23:39
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
semmibaj ma 07:21 nincs is benne olyan sok hiba :D
2011. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
51%

Látom a telefonos beírásom olvashatatlan:P

Szóval annyit írtam, s most itt kiegészítem, hogy egyrészt nekem nem csípi a szememet ki mit használ a társa megnevezésére. Az a 16 éves lány aki a "párom" szót használja bizonyára hisz benne, hogy együtt maradnak még jó sok évig egy csomó mindent jelent neki a kapcsolata...


Őszintén ezt a szót én is sznobnak találtam néhány éve, és nekem is az affektálónak tűnt. DE együtt vagyok a párommal négy éve, úgy érezzük mindketten, hogy ebből esküvő lesz, és akkor mondjam, hogy a "barátom"?! Az olyan semmitmondó. Mondjuk én a barátnőimnek a párom nevét használom, ritkán jön számra a "párom" szó és ha ki is fut kicsit idegennek érzem...de semmiképp nem jó a BARÁT-szó erre, aztán ilyen nyálas szavakat hogy SZERELMEM...pláne nem szeretek...az URAM-tól hánynom kell A párom nem az "uram"...nem tudom mások hogy vannak ezzel:D


Szóval én négy év után páromnak emlegetem, akinek nem tetszik írjon haza:)

21-L

2011. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
69%

15 éves voltam amikor megismertem a párom. Kb. a 2 éves évfordulónkig használtam a barátom szót, de ez a kapcsolat tiniszerelemnél már komolyabb, viszont még várunk az eljegyzésre/házasságra így a férjemet addig nem használhatom, marad a párom :) Én a barát/barátnőt tartom furcsának, mert az félreérthető. Barátból/barátnőből sok van, párból csak egy. Szerintem kifejezetten szép kifejezés, mert arra utal, hogy kiegészít, ő a másik felem :)

20/L

2011. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
39%
Soha nem használtam a "párom" kifejezést. Egyes nők ahogy mondják, hogy így a "páááárom" úgy a "pááárom" a "páááárom meg én" hát attól a hideg ráz. Nem tudom megmagyarázni, van ebben valami annyira primitív. A baráti körömben sem pározik senki. Nekem mellesleg a párom tűnik nagyzolósnak.
2011. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó: azért nem mindegy, hogy "pááárom"-nak vagy "páromnak" hívom. Egyébként egyetértek veled ebben:D
2011. jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
24%
Köszönöm szépen a 0%-ra való lepontozást, csak nem a tyúkszemére tapostam valamelyik agyoniskolázottnak?:D Remélem ez volt a hétvégéjének a csúcspontja:)
2011. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

egyes helyzetekben, pl. két hét óta együtt lévőknél én sem értem a "párom így, párom úgy+ megszólalásokat. nem utálom, csak furán hangzik. ha eltelt egy kis idő, pár hónap, legyen az illető 15 vagy 35 éves, már rendben van.

engem nem irritál, mert:

lány vagyok, meleg. ha pl. ismerősök rákérdeznek, hogy van-e valakim, de eszükbe sem jut, hogy az esetleg nőnemű lehet - akkor eleinte a "párom" szót használom. nem túl sűrűn. és csak utána a "barátnőm"-et, mert az általában nem egyértelmű. (egyszer-kétszer előfordult már, hogy kérdezősködtek, és azt válaszoltam, hogy "igen, a barátnőmmel szoktunk néha... bla-bla" és akkor ott pislogtak, hogy "na és akkor mi van, ha sima baráti barátnő?! miért olyan fontos?!" - persze ha lazább, oldottabb társaságban vagyok, én is "barátnőm" vagy viccesen "nejem" szóhasználatra váltok)


szerintem nem korhatáros szó a "párom", bár tényleg nagyon sokan használják és fura. (de előnye, hogy nem kötődik nemhez, így nem fejez ki rosszallást, így melegek, leszbikusok esetében én abszolút megbocsátom :D)

2011. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
75%

Viszont még mindig nem mondott egyik ellenkező sem megfelelő alternatívát. Ha ilyen borzalmas ez az egyértelmű szó, akkor mi a megfelelő helyette. Ha a barátom/barátnőm szót használod, minden egyes alkalommal visszakérdezhetnek: mármint a barát-barátod/barátnőd, vagy a párod-barátod/barátnőd??

Vőlegényemnek/férjemnek/élettársamnak nem hívhatom azt, aki egyik sem.

Pasim/csajom?! Szuperül hangzik. De akinek bejön a párom helyett, annak megfelelő alternatíva lehet. Olvastam már itt olyat, hogy a macám. Fasziknak kiváló megnevezés. A faszim.

Hívhatom a társamnak esetleg. Na de miféle társ, üzlettárs?

Két ember, egy PÁR, egy szerelmesPÁR, ergo az egyiknek a másik a PÁRJA.

Alá és fölérendeléstől mentes, egyszerű, a kapcsolat mibenlétét kifejező szó nem igazán van, csak a PÁROM.


Először valaki kitalálja, hogy szerinte ez most divat. Aztán jön valaki, aki kitalálja, hogy fujj nemár, milyen ciki, hogy mindenki ezt használja. Belemagyaráznak mindenfélét, hogy nagyzolós, sznob, csak hosszú távú kapcsolatra alkalmazható, tiniknek tilos, kikérik maguknak, ők aztán soha, mert ők nem alacsonyodnak le ide. És ezen pörögnek, mintha valami világrengető dologról lenne szó.

WOW, micsoda probléma!


Nekem pl. PÁROM van, mert egy PÁR vagyunk, ezért Ő a PÁROM.

Akinek nem tetszik, az maradjon EGYEDÜL, PÁR nélkül, és akkor biztos nem lesz ilyen problémája.

2011. jún. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 napietus ***** válasza:
09:58-as, én felpontoztalak, mert ettől engem is kiráz a hideg. főleg, ha tudom, hogy házasok, most ciki kimondania, hogy férjem? és amilyen affektálósan tudják mondani, pfff....
2011. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
84%
Miért, mit kéne mondanom arra akivel 10 éve együtt vagyok, de nem tervezünk házasságot? A barátom megnevezésről leszoktam, mert vannak férfi ismerőseim, akik barát kategóriába tartoznak. Azért a kettő mégsem ugyanaz, valahogy csak különbséget kell tenni.
2011. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!