Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feltűnt, hogy itt már mindenki...

Feltűnt, hogy itt már mindenkinek "párja" van?

Figyelt kérdés

Akár egy 16 éves kislány 2 hónapja vannak együtt, de már párom és azt hiszi mindent tud a kapcsolatokról.

Egy férjes asszony 10 év házasság és és a férjére használja a párom szót. (Ami érthető is)

Akkor hogy is van ez?


2011. jún. 10. 23:39
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
93%
En is ezt a szot hasznalom, 4 eve vagyunk egyutt van egy kisfiunk.Azt nem mondhatom hogy a ferjem, mert nem vagyunk hazasok, a baratom meg szerintem egy komolyabb kapcsolatban mar hulyen hangzik.Az elettarsam meg egyaltalan nem jon a szamra.
2011. jún. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
82%

kiskormban én is kiborultam, mikor anyám a barátját páromként aposztrofálta.


egyébként személyes, baráti beszélgetés alkalmával a keresztnevét mondom, vagy azt, h a barátom, uram :D


csak írásban használom, h párom, mivel szeretem magam választékosan kifejezni, és hülyén néz ki 2 mondaton belül 2x, h barátom.

még nem a férjem, de ha az lenne, sem mondanám. az nekem olyan túl hivatalos...

hogy vőlegényemként emlegessem majd, az meg olyan nagyzolós.

2011. jún. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
95%
Érdekes, én is mindig keresem a megfelelő szót. Nálunk elég érdekes a szitu, mert már 13 éve vagyunk együtt, de még csak eljegyzés sem volt. Így nem mondhatom, hogy a vőlegényem, pláne hogy férjem. Viszont így lassan 30 éves fejjel, ennyi éves kapcsolatban meg olyan furán hangzik azt mondani, hogy a barátom. De ahogy kimondom, hogy párom, az meg mintha nem is az én számon jönne ki, valahogy nem tetszik, olyan sznobos. Szinte magam előtt látok egy affektáló, otthonülő hölgyeményt. Persze ha a barátnőmmel beszélek, én is azt mondom, hogy "a zuram", de ha idegennel, távolabbi ismerőssel, már mindjárt bajba vagyok, hogy melyik szót is használjam. Attól függően, hogy milyen témában és kivel beszélgetek, úgy válogatok a szavak között. De még keresem az igazit.
2011. jún. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
75%
Nekem egy ismerősöm mindig azt mondta, párja az állatnak van, meg az "párzik".:D Ettől függetlenül valamiért én sem vagyok oda a kifejezésért, ez csak manapság lett divat szerintem, hogy az emberek már nem rögtön/rövid időn belül házasodnak, sőt éveket vannak együtt együttélés nélkül, viszont a barátom, barátnőm megjelölést, meg olyan kamaszosnak tartják. Én személy szerint nem szeretem ezt a szót, nekem barátom volt/lesz :D, és nem tervezek hosszú évekig a semmiért együttjárni így utána vőlegény, majd a férj megjelölést használnám.
2011. jún. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
38%

"Nekem egy ismerősöm mindig azt mondta, párja az állatnak van,"

Az ember is állat.

2011. jún. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
79%
Valahogy nekem sem a legszimpatikusabb. Barát barátnő, vőlegény-menyasszony, férj-feleség nálam ami beválik. Nekem az a legrosszab talán mikor épp házasok mondják párnak egymást. Az nekem majdnem olyan, mintha nem akarnám, hogy tudják mások (akik nem tudják még), hogy házasok. Fiataloknál pedig épp, hogy előrehaladnának, nagyoskodósnak tűnik kicsit, a barát nekik jobban áll. Persze az meg keverhető a haver baráttal.
2011. jún. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
67%

engem nem zavar. Használom néha én is. Tavaly házasodtunk, de anyám is szokta mondani, hogy "mondd meg párodnak..", "pároddal megbeszélted...?". Néha meg azt mondja, hogy férjurad :D

De amúgy nekem baráti körben a beceneve (saját kreáció), idegeneknek meg hol így, hol úgy, amelyik eszembe jut.

Szerintem semmi baj nincs evvel a szóval. Engem az idegesít, ha férfiak ezt használják: gádzsi. Fúj, falnak tudnék menni ettöl!!

2011. jún. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
5%

igazabol nekem nem csípi a szememet:) az a 16 éves biztosan azt hiszi örökre tart majd ezért mondja. egyébként itt a gyakorin én is használom ezt a szót. de csak hogy ne írjam azt hogy"barátom". mert azért 4 év több annal:)főleg ha eljegyzes is tema. bocs a hibákért telefonról írtam

21.L

2011. jún. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
72%
Mit tudtok problémázni egy szón. Van aki nem használja mert nem tetszik neki és van aki használja mert ezt tartja megfelelőnek. Komolyan mondom ezen az oldalon az élő fába is belekötnek.
2011. jún. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
65%

Ha mindig azon problémáznánk, hogy vajon kit irritálnak bizonyos szavak, akkor senki nem szólalna meg:)

Nekem is párom van aki a férjem, mi ketten vagyunk egy pár, ezért ő a párom. Ha neked nem tetszik ez a szó ne használd, és engedd el a füled mellett ha meghallod. Vagy ha ennyire zavar akkor bosszankodj miatta, ha neked megéri egy ilyenért.:)

2011. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!