Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feltűnt, hogy itt már mindenki...

Feltűnt, hogy itt már mindenkinek "párja" van?

Figyelt kérdés

Akár egy 16 éves kislány 2 hónapja vannak együtt, de már párom és azt hiszi mindent tud a kapcsolatokról.

Egy férjes asszony 10 év házasság és és a férjére használja a párom szót. (Ami érthető is)

Akkor hogy is van ez?


2011. jún. 10. 23:39
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
44%
én utálom egyből a galambok jutnak eszembe. nagy idiótaság. férj, feleség, b.nő, barát oszt cső. sokan azért mondják így, hogy jaj milyen komoly is a mi kapcsink ezt mutassa. :P
2011. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
90%
Lehetne ez szép is.Mert a párom, az én másik felem,akivel kiegészítjük egymást.Összetartozást jelez,elkötelezettséget.Mert a barátom/barátnőm az semmi,szinte személytelen,mert lehet egy lánynak barátja a baráti társaság olyan tagja is,aki baráti viszonyban van vele,mellesleg ez a szó valódi jelentése.Hogy mégis kezd egy kicsit kommersz lenni,ez azért van,mert súlytalan kapcsolatokban is elkezdték főleg tini lányok elcsépelni(fiúk nem,szerintem ők még érzik a szó eredeti jelentését) Kár érte-főleg,hogy a házasság ma már nem evidencia,mégis élnek együtt emberek PÁRkapcsolatban.
2011. jún. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
80%
Én sem tudok helyesebb kifejezést kitalálni, ahogyan hivatkozhatnék rá (a nevén kívül). A becézgetés csak ránk tartozik, az uram, férjem, ember és hasonlók számomra sem egyenrangú kapcsolatot jelentenének, a barátom nem egyértelmű, a pasim olyan mintha csak ágykapcsolat lenne.. Szóval marad a párom, de aki jobbat tud javasolni, kíváncsian várom:)
2011. jún. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Engem irritál ez a kifejezés, főleg ha friss kapcsolatban használják tizenévesek.

Ha felnőtt hosszútávú kapcsolatokról (házastársi viszonyról) van szó, akkor érthető.


Soha nem tudnám azt mondani a barátomnak, hogy párom. Esetleg majd a férjemnek.


De ez csak az én véleményem és érdekelt ti hogy látjátok.

2011. jún. 10. 23:54
 15/43 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem zavaró ez a PÁROM kifejezés. Pláne egy tini szájából. Na azért a 20-25-ös korosztálynál is az.


Ugyan embere válogatja, hogy ki mikor érett egy kapcsolatra, de egy tini nem mondjon már ilyet. Legfőképpen ne úgy, hogy ezek úgy váltogatják a barátaikat/barátnőiket, mint más a zoknit.


Menőznek egymás között, ezt még valahol értem is, de amikor egy ilyen kisgyerek akarja megmondani egy 30-as vagy idősebbnek a dolgokat, na az már idegesítő. És többségében ők osztják ezen az oldalon az észt.

2011. jún. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
86%
Én eddig nem tudtam, hogy ez korhatáros szó!! O.o
2011. jún. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
90%
Én attól dobok hátast,amikor a kolléganőm megszólal,hogy "jön értem az ember,szólok az embernek,fölhívom az embert".Az ember meg úgy mondja hogy "bent van még az asszony,jön már az asszony"?
2011. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
23:54 Szívemből beszéltél!
2011. jún. 10. 23:57
 19/43 anonim ***** válasza:
94%

"Engem irritál ez a kifejezés, főleg ha friss kapcsolatban használják tizenévesek."


Ami felnőttként friss kapcsolatnak látszik, az tiniként maga az örökkévalóság. Ma már egy év után is úgy látom, hogy alakulóban van a kapcsolatunk, most kezd csak igazán elmélyülni, tizenévesként meg már egy hónap után meg voltam mindig győződve róla, hogy megtaláltam az Igazit, akivel az életem fogom leélni. Érik az ember. Nem lehet már gyerekként bölcs.

2011. jún. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 napietus ***** válasza:
100%
én is mondom néha, hogy a zuram :) meg ő is, hogy asszonykám, de ezeket is csak baráti-családi körben használjuk. még mindig ezerszer inkább, mint a párom. egyébként meg férjem, feleségem. ahányszor kimondom azt a szót, hogy férjem, az esküvőnk napja jut eszembe, és mindjárt jobb kedvem van :)
2011. jún. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!