Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy rám a saját családom?

Irigy rám a saját családom?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy édesapám meghalt, még egészen kicsi, 4 éves voltam, vállalkozó volt a nyolcvanas-kilencveses években, és elég nagy örökséget hagyott rám, többetkközt 2.000.000 DEM-et, (már euroban van) és 10.000.000 USD-t, továbbá egy 140 m2-es budai lakást, és egy 1991-es évjáratú 600SEL Mercedest. Sajnos, ameddig kicsi voltam, ez kitudódott a családi körben. Anyukám később meghalt, autóbalesetben, 1994-ben, utána örököltem egy családi házat. Teljesen árva maradtam, mint egyetlen gyermek, így a keresztszülőkhöz kerültem. Sosem jöttem jól ki velük, állandóan veszekedtek a férjével, a gyermekeikkel ordibáltak, és a gyermekeik is velük. Én próbálok nem haragudni rájuk, nem is haragszom tulajdonképpen, csak nem keresem a társaságukat. Nem tartom velük a kapcsolatot. Mikor építkeztem, meghívtam őket is a házavató bulira. Szerintem, csodás családi házat épitettem, vettem egy jó autót magamnak, és rendszeresen járok üdülni, mindezekmellet, rengeteget dolgozom, csináltam egy építőipari saját vállalkozást, amely az örökségem mellé nagyon szépen jövedelmez. Tulajdonképpen a lényeg az, hogy van egy barátnőm, lassan két éve. Imádom, és tudom, nem akar kihasználni, mert tehetős családból származnak, és a legszebb, mint kiderült, egy ovodába jártunk :).. Na, és amikor elmentünk a keresztszüleimhez, elmesélték hogy marha nagy szarban vannak, és hogy nem-e tudnék segíteni nekik. Én azt mondtam, befektettem a pénzem (még ha nem is így van), nem tudok adni. Nagyon megsértődtek. Nagymamámat nagyon szeretem, nagyon jóban vagyok vele, tud mindenemről, és ilyen back office-t üzemeltet nekem tehát, elmondja miket beszélnek rólunk a családban. És, nem egyszer hallottam már ezt, hogy amióta én nem adtam nekik pénzt, azóta ez megy a családban, hogy "bezzeg, Anita hetente jár műkörmöshöz, a legjobb sminkjei vannak, kocsija van, heti kétszer megy fodrászhoz, és hogy én tartom el" ami részben igaz, részben nem. Ő a titkárnőm, és a cégem vezérigazgató helyettese. Ő tőlem csak papíron kap fizetést, valójában, a befolyt összegekből élünk. Talán az zavarja a családomat a legjobban, hogy Anita annyit költ (ésszel, és mindig megkérdez ha valami komolyabb dolgot szeretne venni pl. egy gyűrűt, avgy karkötőt stb.) , amennyit szeretne. Közös pénzből élünk, nem számolgatjuk. Emellet, Ő takarítja a házamat, elviszi a gyereket bölcsödébe, főz, mos, rendberakja a kertet (igen, műkörömmel :) ), eteti a kutyát, és gyakorlatilag mindent ő csinál ami az otthonnal kapcsolatos. De, a családom mégis irigy rám, és állandóan tőlem akarnak kölcsönt. Mit tegyek?
2009. márc. 21. 21:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%
adjál nekik kölcsön!
2009. márc. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A nyolcvanas években nem létezett a Kereskedelmi Bank,másik tipp?
2009. márc. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nagy szarban vannak a keresztszüleid,akkor biztos nem azt kérnék,hogy adj nekik 20 millát.De még ez is kevés lenne,ahhoz képest amid van...HA igaz lenne a kérdés.


A 10 000 000 USD most több mint 2 milliárd forint.Tudom,hogy nem megy semmi a TV-ben,meg stb.,de azért ennyire unatkozni...

2009. márc. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene ennyi infót közzé tenned - a saját érdekedben.


A poszthoz annyit fűznék hozzá, hogy szerintem ez elég kétoldalú dolog. Nem vagy köteles senkinek sem pénzt adni, viszont ha már neveltek téged (mert akkor is vették a fáradtságot, ha nem is tökéletesen tették ezt), akkor szerintem illene segítened. Természetes, hogy nem hiszik el, hogy minden pénzed be van fektetve, mikor milliárdos vagy. És nem mondom, hogy joguk van irigykedni, hisz a te örökséged és te is keményen dolgozol, de ilyen az emberi természet. Ez még nem ok arra, hogy a barátnődet bántsák, de nézd, ennek is két oldala van: a mamád kipletykálja őket és ezzel az erővel valószínűleg titeket is nekik! Hidd el, sok a kétszínű ember. Ha egyébként nem érdekel, hogy a rokonaid milyen körülmények között élnek, akkor miért érdekel, hogy mit pletykálnak rólatok? Én a helyedben nem foglalkoznék ilyesmivel. Tudod, ez olyan, mint aki megnyeri a lottó ötöst: egyből lesz ezer új "barátja".


Azért én arra kíváncsi lennék, hogy ennyi pénzt hogy lehet tisztességes munkával keresni, ugyanis még mai árfolyamon itt Amerikában sem hiszem, hogy sok ember van, aki ennyit ki tudna pengetni...maréknyi.

2009. márc. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Kedves egyik válaszoló! Nyolcvanas-kilencvenes évek. Kilencvenes évek eleje. MKB bank hogyne létezett volna?! Még a bankkártya is megvan, ami az apukám nevén volt. Mégsem érzem magam milliárdosnak, hiszen azt a pénzt, nem én kerestem meg. Azt, hogy hogyan halmozta fel ezt a vagyont édesapám, az maradjon titokban. Annakidején, részt vett az Ózdi Kohászati Művek lebontásában, felszámolásában is, privatizációval is foglalkozott magyarországon, és a külföldi cégeibe adózott, továbbá autókereskedései voltak, bel- és külföldön egyaránt.
2009. márc. 22. 09:09
 16/28 anonim ***** válasza:
75%

A húgom a nkb-ban dolgozott 1991-ben indult!Kártyát később adtak ki,anyukád 1994-ben már özvegyként halt meg...halottnak nem adnak ki kártyát,mégha milliomos volt is...ha ez nem viccből csinálod,fordulj sűrgőssen szakorvoshoz,mert nagy a gáz!

A képzelgéseidben egy írországban dolgozó milliomos apuka,aki egy amerikai meg egy izraeli bankban tartja a lóvét(csak hogy tudd a nyolcvanas években igen szigorúan számontartották a valutát,nem lehetett csak így ide-oda utalgatni)ja meg egy magyar bankba,amit majd csak 1991-ben nyit meg.Annyi a pénzed mint a nyű,de sajnálod attól aki felnevel+a barátnődet gürizteted otthon,mikor műkörömmel még a kutya konzervjét se lehet kibontani,nem kertet rendezni!A gyereked anyja minden képzettség nélkül kimegy Angliába,hátrahagyva a gyerekét ahelyett,hogy a gyerektartásból amit kapna királyul megélne itthon!Szóval erre szokás azt mondani ,hogy nem életszerű.

Elhiszem hogy apukád,bontotta a kohót,bár ez évekig tartott,a privatizáló cég német volt,tehát max. egyszerű melós volt...

2009. márc. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi pénzem lenne, biztos nem a barátnőmmel takaríttatnám a házat+ a kertek, hanem bejárónőt fogadnék aki még a kutyát is megeteti:) Meg ennyi pénzből azért adnék annak aki felnevelt... Gondolkozz már, össze- vissza írogatsz. Unatkozol???
2009. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem bántásból, de ha a posztod igaz, akkor nem a választ kellene keresned ahelyett, hogy azt magyarázgatod, hogy édesapád hol és hogyan tartotta a pénzét? Ez irreleváns, ha azt akarod megtudni, hogy irigy-e a családod vagy sem és hogy mit tudsz kezdeni ilyenkor. És egyébként számít, hogy valaki ekkora pénzösszeget hogy halmoz fel - ha már itt tartunk. Ugyanis ez nem hiszem, hogy legálisan lehetséges. De hogy a lényegre koncentráljunk: szerintem illene azokat, akik téged felneveltek segíteni. Nem azt mondom, hogy milliókkal, de azért nélkülük te lehet, hogy árvaházban nevelkedtél volna, mert a keresztszülők nem kötelesek gyereket magukhoz venni. Úgy hogy én a helyedben inkább tisztelném őket. Ha pénzt nem is, de a legmélyebb tiszteletedet mindenképp megérdemlik.
2009. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Na, kedves nagyokos egyik válaszoló! Az MKB Bank RT. Tehát, Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. 1950-ben alakult, 1990-től volt kártyája apámnak. Abban az időben Erdélyi Gábor volt az elnök-vezérigazgató. Olvass utána, ha a hugod ott dolgozott, akkor az IQ-ja elég alacsony, hogy azt se tudja mikor alapították az MKB-t. Nem K&H-ról van szó! Az is kereskedelmi csak az Magyar Kereskedelmi És Hitelbank! Az American Express Magyarország!! Bankot alapították 1990-ben, és annak Dr.Kraft Péter volt a vezérigazgatója. Szóval ennyit a szakmai tudásodról :) szerinted az apám kohót bontott, 3 diplomával, 6 nyelvvizsgával, felsőfokú iparjogvédelmi, és szabadalmi képesítéssel? Hulladékvassal is keresett rengeteget a Kohászati hulladékot szállitatta el, mikor bontottak. Bejárőnő meg az elveimmel ütközik. A saját szennyesemben, ne turkáljon idegen! Az más, hogy a kocsimat takaríttatom, de abból is kipakolom előtte a személyes cuccaimat.
2009. márc. 22. 15:49
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyi pénzem lenne mint neked, lesülne a bőr a képemről, ha kölcsönkérne tőlem az, aki felnevelt és én nem adnék. Tudod nekem századennyi sincs, de ha a tesóm megszorul, szívesen megosztom vele azt, amim van. S látod? emiatt én sokkal de sokkal gazdagabb vagyok, mint te.........
2009. márc. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!