Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy rám a saját családom?

Irigy rám a saját családom?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy édesapám meghalt, még egészen kicsi, 4 éves voltam, vállalkozó volt a nyolcvanas-kilencveses években, és elég nagy örökséget hagyott rám, többetkközt 2.000.000 DEM-et, (már euroban van) és 10.000.000 USD-t, továbbá egy 140 m2-es budai lakást, és egy 1991-es évjáratú 600SEL Mercedest. Sajnos, ameddig kicsi voltam, ez kitudódott a családi körben. Anyukám később meghalt, autóbalesetben, 1994-ben, utána örököltem egy családi házat. Teljesen árva maradtam, mint egyetlen gyermek, így a keresztszülőkhöz kerültem. Sosem jöttem jól ki velük, állandóan veszekedtek a férjével, a gyermekeikkel ordibáltak, és a gyermekeik is velük. Én próbálok nem haragudni rájuk, nem is haragszom tulajdonképpen, csak nem keresem a társaságukat. Nem tartom velük a kapcsolatot. Mikor építkeztem, meghívtam őket is a házavató bulira. Szerintem, csodás családi házat épitettem, vettem egy jó autót magamnak, és rendszeresen járok üdülni, mindezekmellet, rengeteget dolgozom, csináltam egy építőipari saját vállalkozást, amely az örökségem mellé nagyon szépen jövedelmez. Tulajdonképpen a lényeg az, hogy van egy barátnőm, lassan két éve. Imádom, és tudom, nem akar kihasználni, mert tehetős családból származnak, és a legszebb, mint kiderült, egy ovodába jártunk :).. Na, és amikor elmentünk a keresztszüleimhez, elmesélték hogy marha nagy szarban vannak, és hogy nem-e tudnék segíteni nekik. Én azt mondtam, befektettem a pénzem (még ha nem is így van), nem tudok adni. Nagyon megsértődtek. Nagymamámat nagyon szeretem, nagyon jóban vagyok vele, tud mindenemről, és ilyen back office-t üzemeltet nekem tehát, elmondja miket beszélnek rólunk a családban. És, nem egyszer hallottam már ezt, hogy amióta én nem adtam nekik pénzt, azóta ez megy a családban, hogy "bezzeg, Anita hetente jár műkörmöshöz, a legjobb sminkjei vannak, kocsija van, heti kétszer megy fodrászhoz, és hogy én tartom el" ami részben igaz, részben nem. Ő a titkárnőm, és a cégem vezérigazgató helyettese. Ő tőlem csak papíron kap fizetést, valójában, a befolyt összegekből élünk. Talán az zavarja a családomat a legjobban, hogy Anita annyit költ (ésszel, és mindig megkérdez ha valami komolyabb dolgot szeretne venni pl. egy gyűrűt, avgy karkötőt stb.) , amennyit szeretne. Közös pénzből élünk, nem számolgatjuk. Emellet, Ő takarítja a házamat, elviszi a gyereket bölcsödébe, főz, mos, rendberakja a kertet (igen, műkörömmel :) ), eteti a kutyát, és gyakorlatilag mindent ő csinál ami az otthonnal kapcsolatos. De, a családom mégis irigy rám, és állandóan tőlem akarnak kölcsönt. Mit tegyek?
2009. márc. 21. 21:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező úgy látszik, hogy átment sértegetőbe. Valóban tanács kell vagy leírod az egész családfád történetét? Mert a kommentjeidben lecsekélyebb mennyiségben sem szerepel semmi a keresztszüleidről, csak én én én meg az édesapám. Kérlek, nézz magadba!
2009. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akarsz a keresztszüleidnek pénzt adni?
2009. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

A húgom IQ-jával semi gond,köszöni szépen!Te viszont a nyolcvanas évekről is írtál!Nálunk az" autókereskedőt",meg vasast Kolompárnak hívják,biztos milliomos,de nem diplomája,hanem még a nyolc általánosa sincs!

Mindenesetre nem semmi,hogy valaki Írországban céget igazgat,meg itthon autókat árul,meg hulladékvasazik.Komolyan beteg vagy.A rendszerváltás elötti időknek meg nézz jobban utánna,nekünk akik bent éltünk felesleges hülyeségeket állítani...

2009. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már megint valami felmérés egy szakdolgozathoz vagy hasonlóhoz...
2009. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Kedves szájkaratés kérdező! Ki az a barom aki milliomos és nem tart bejárónőt? Elvből!!! És nem ad pénzt azoknak akik felnevelték? És a neten teregeti ki a szennyest részletekbe menően. És hagyja h a gyerekének anyja kimenjen külföldre hátrahagyva a csemetét. Nem, kedves kérdező ilyen nincs! Inkább verd ki a lompit, hidd el nagyobb élvezet lesz mint a hülye kérdésedre adott válaszokat olvasgatni!
2009. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
akkor adj nkem kölcsön! Neked az úgyis annyi lenne, mint nekem 5forint.
2009. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fura az egész! De miért nem adsz nekik kölcsön? Mert kiabáltak a gyerekeikkel és azok visszakiabáltak? Ha meg utálod őket, mit érdekel miket mondanak a hátad mögött? Vagy mit vártál, hogy ott a sok zsé, bekamuzol hogy nincs, aztán ezt ők szépen be is veszik és majd továbbra is te leszel a kedves kis keresztgyerek? Ez nem így van. Vagy adsz nekik kölcsön, vagy felejtkezz el róluk örökre!
2009. márc. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogsz megszakadni, ha adsz egy kis pénzt azoknak akik neveltek. Lehet, hogy aztán jobb lesz a kapcsolatotok, persze ebből nem kell rendszert csinálni. Hány éves is vagy? Amióta írtál ide még nem keresett fel senki ? Mert nagyon simán el tudnám képzelni ennyi info kiadása után, hogy betörnek hozzád, vagy kifosztanak...

De a pénz nem boldogít!! Kedves Barátnőd reméljük jobban! :)

2009. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!