Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám 44 éves, mióta az...

Anyám 44 éves, mióta az eszemet tudom, minden este 2-3 (néha 4) sört megiszik. Egyszer láttam életemben eddig részegnek csak, akkor is csak enyhén. Szerintetek alkoholista?

Figyelt kérdés
Talán lényeges még, hogy már elég szép sörhasa van, és az ő apja az alkoholizmusba halt bele ötvenkevés évesen. Anyám azt vallja, hogy neki ez egészséges is, és az íze miatt issza, de az alkoholmentesekre meg elvből nemet mond. Apámnak is lecsúszik 1-2 üveg, de szerintem anya iszik többet, kb. a napi folyadékbevitele az a sörözésből van...
2011. jún. 18. 08:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos édesapád és édesanyád is alkoholista. Egy orvossal beszélgettem erről,és ő mondta nem számít,hogy mennyit iszik az ember,a hangsúly azon van,hogy MINDEN NAP megissza a maga adagját. Ez egyáltalán nem természetes dolog!!! Ha néha napján megisznak egy sört,ok,belefér. De így...

Tenni ez ellen annyit tudsz,mivel jó a családoddal a viszonyod,hogy le ülsz mindkettővel és szépen elbeszélgettek. Mondd el,hogy félted az egészségüket,nem szeretnéd ha anyukád úgy járna mint az ő édesapja.

Nem akarlak elkeseríteni,de még most bírják az italt,de később már jobban megárt,főleg ha többet kezdenek el majd fogyasztani(tapasztalatból mondom). Én édesapám minden nap! megiszik egy 2literes sört. Nincs baja,még se mondom, hogy ez természetes. Ha ettől többet iszik,vagy valami rövidet is elfogyaszt,már kizökken a megszokottból és egyből megárt neki.

Véleményem szerint beszélgess el velük! Hátha segít. Ha viszont nem,bele kell törődnöd.:( Vagy esetleg erre specializálódott orvost kell keresni,aki segítene.

2011. jún. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Szia! 2 sör már károsítja a májat, de mivel anyukád májának nincs ideje regenerálódni, mert minden nap új adagot kap, ezért ez még inkább ront a helyzeten. A hasi elhízás sem jó, mert a belső szervek a megnövekedett zsírréteg alatt helyezkednek el. Az, hogy valaki nem részeg, még nem jelenti, hogy nem alkoholista.


Az én anyám is az volt, elég sokszor hallottam már ilyen indokot, hogy "az ízéért iszom", meg hogy "szomjas vagyok", meg "nincs itthon más"... :-) Mindegy, szóval tudom miről beszélsz.


Neki akkor sikerült leszoknia, amikor kirúgták a munkahelyéről a piálás miatt, mert részegen ment dolgozni.

De ez nem egyik napról a másikra történt. Hanem inkább ekkor döbbent rá, hogy változtatni kell. Utána még 1-2 évig ivott, de már csak elvétve, ami azt jelentette, hogy amikor sok stressz gyülemlett fel benne. Tehát ezt akkor még nem tudta kezelni. Én pedig úgy segítettem - ha bár talán durvának fog hangzani - hogy először is nyíltan beszéltem a problémáról, hogy benne is tudatosodjon, hogy beteg. A gyakorlatban ez úgy nézett ki, hogy kiöntöttem az italját, nem hagytam neki lehetőséget az ivásra.


Az nem jó, hogy apukád is iszik, mert így sokkal nehezebb lesz. (Az én apám nem ivott, mégis azt mondta, hogy ne öntsem ki anya italját, mert nagyon drága volt...ekkor már anyám 10 éve masszív alkoholista volt)


Ha tudsz, akkor kérj segítséget a rokonoktól és szerintem az a legjobb, ha nyíltan beszéltek róla, hogy ez egy probléma, amit meg kell oldani. Azt gondolom, hogy manapság sok családban ez csak egy "szokás", hogy az anyuka vagy apuka hazamegy és legurít egy, kettő, három, négy sört és nem veszik észre, hogy ez nem csak egy "szokás", hanem betegség és függés!


Sok erőt kívánok!

2011. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

9.37-es vagyok


Én is beletörődtem anno:S Mondtam apának, hogy ne, de amikor mondta, hogy ő nem iszik sokat, ráhagytam. Úgy voltam vele, ha beteg lesz tőle, leáll vele. Mostmár bánom, hogy nem szálltam rá keményebben a témát illetően:S

2011. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy nem káros az, amit a Kedves Kérdező szülei tesznek, de ezek szerint a most idős magyarság jó része alkoholista, csak ők nem a sört itták, hanem pálinka reggel-este, közben meg bor a földeken. A papám a mai napig (90 éves) megissza a két páleszét, és napközben bor, vagy fröccs, vizet inni ritkán láttam. És sosem részeg, ő azt mondja, ettől egészséges ennyi idősen, illetve a 75 év alatt már nem árt neki ez az adag:)
2011. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat! Előbb kerek perec megmondtam anyának, hogy ennyi sör és cigi (azt is most mondta, h napi 2,5 doboz... én azt hittem 1 max!!!!) azt fogja eredményezni, hogy az unokákat nem fogom nagyihoz és papihoz vinni, mert nem fognak élni. Ezen csak nevetett... Nem veszi komolyan. Apámmal még régebben beszéltünk erről, mert 2 évre le tudta tenni a cigit, de már ő is napi 2 dobozt szív újra, ő azt mondta, hogy hát valamiben meg kell halni. Mert míg nem cigizett, hízott 10 kilót. Megint cigizik, kb. leadta. Anya meg meg sem akarja próbálni a leszokást. De kértem előbb, hogy napi -1 sör és -10 szál cigit vezessen be. Erre könnyed válaszként azt mondta, hogy hát azt simán meg tudná csinálni... (de egyértelmű, hogy nem fogja). Valóban nem könnyű hatni rá. Egyébként tudjátok mi az egy jó oldala? Hogy én sosem fogok rászokni a cigire, és az alkoholra sem, még nem voltam részeg életemben, de ezek után még bulikon is visszább fogom magam... Ja, igen, régebben a passzív dohányzást hoztam fel nekik a cigi ellen, hogy itt gyilkolnak engem is, nem szép, mondhatom, de erre a reakció, hogy akkor menjek arrébb, ahol nincs füst... Ajh, hát mindegy, azt hiszem abbahagyom a panaszkodást, mert igaza van a válaszadók azon részének, aki azt mondja, próbáljak beszélni velük, de ha nem megy, bele kell törődni. Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2011. jún. 18. 11:27
 26/29 anonim ***** válasza:

A mennyiség és/vagy a rendszeresség számít. Leginkább az utóbbi. Aki nem antialkoholista, az is megbillen egy-egy bulin. De nem mindegy az ok és a rendszeresség. Ha egyszerűen csak szórakozásból, évi 2-4 alkalommal bepiál valaki, az belefér, főleg ha nem hülye részeg.


Nekem most nagyon sűrű vizsgaidőszakom van, a stressztől már tanulni is alig tudok. Bár a sört nem szeretem, nyaranta 2-3 dobozzal megiszok (mármint egy nyár alatt, de ha szeretném, lehet több lenne). Egyik vizsgám előtti nap a stresszes véghajrában kínomban megiszogattam egy sört. Akkor és ott csodát tett, mert a stresszt letompította, de az agyamat nem és még utoljára tudtam memorizálni néhány dolgot. A vizsgám is sikerült. De nem szándékozom rendszeresíteni minden egyes vizsga előtt ezt.


Vagy szüleimet tudom felhozni példának, normális mértékben fogyasztanak alkoholt. Láttam már őket becsípve társaságban, de akkor csak jobban vigyorogtak és több viccet meséltek.

Viszont a pálinka, mint a nátha orvossága, rendszeres. Az íze miatt nekem nem megy le, sőt, hányingerem lesz a szagától is. Apám rendszeresen diópálinkával kerget, ha épp otthon betegszem le.

2011. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
47%
Az én anyám is ezt csinálja, de ő szigorúan munka után. Alkoholt sose fogyasztana munka előtt illetve munkaidő alatt. A szó szoros értelmében vette alkoholizmus ott kezdődik, ha a napi tevékenységét, munkáját nem képes ellátni valaki, illetve ha a szociális kapcsolatai felbomlanak. De így is nagyon káros. Nőknek naponta max. 2 egység alkoholt szabad következmény nélkül meginni, ami 1 doboz sörnek felel meg. nagyon sokszor kértem már anyámat, hogy ennyit ne igyon illetve alkoholmentessel próbálkozzon. Erre az a reakciója, hogy neki ez jár, jól esik neki a napi fárasztó robot után a jó hideg sör. Az az egy a biztató, hogy tényleg nem billen át alkoholizmusba, gyerekkorom óta ezt csinálja, de a munkáját kifogástalanul végzi és tényleg csak sört iszik, töményet soha. Tenni nem tudsz szerintem semmit. Én azt mondtam neki, hogyha majd unokája lesz, csak akkor láthatja, ha egy kortyot se ivott.
2011. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzászólnék, hogy azt a pénzt, ami elmegy sörre meg cigire (a kérdező szüleinek esetében ez 5x200 és 4x500 ft = 90.000 ft!!!! HAVONTA), elkölthetnék arra akár, hogy minden hónapban "nyaralni" menjenek.

Nekem nincs annyi fizetésem, amit ők csak cigire meg alkoholra elköltenek.

2011. jún. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Igen, én is csináltam egy számítást, olyan 70 e körül tényleg erre költenek. Besz@rás... én meg nem mertem tőlük pénzt kérni a Budapest bérletemre, mert hogy inkább megoldom, nekik sincs sok pénzük... dehogynem lenne!


Amúgy egyik kommentelő írta, hogy az ő anyuja csak munka után iszik. Enyém is, apa is, csak este, mikor végeztek a melóval és hazaértek. Nem semmi dongok ezek... Akarok nyári melózni, 5 hét alatt nem fogok annyit megkeresni, mint amennyit ők elszórnak havonta az öngyilkosságra.

2011. jún. 18. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!