Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám 44 éves, mióta az...

Anyám 44 éves, mióta az eszemet tudom, minden este 2-3 (néha 4) sört megiszik. Egyszer láttam életemben eddig részegnek csak, akkor is csak enyhén. Szerintetek alkoholista?

Figyelt kérdés
Talán lényeges még, hogy már elég szép sörhasa van, és az ő apja az alkoholizmusba halt bele ötvenkevés évesen. Anyám azt vallja, hogy neki ez egészséges is, és az íze miatt issza, de az alkoholmentesekre meg elvből nemet mond. Apámnak is lecsúszik 1-2 üveg, de szerintem anya iszik többet, kb. a napi folyadékbevitele az a sörözésből van...
2011. jún. 18. 08:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

08.53as

most azért adjunk hasznos válaszokat.


csak annyit mondani h nem korrekt dolog mikor iszik. igen nem az ,de ezzel nem segítesz a kérdezőnek. annak meg sok értelme nincs mikor a kérdező anyját szidod.

2011. jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

nemlehet hogy anyukád depis?

ha szépen elmondod neki hogy zavar s többet beszélgetsz vele az talán használ, ha nem akkor el kell fogadnod

sajnos nemtudsz mit tenni

2011. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

neked lehet h megártana néhány sör ,de ők távolról sem érzik. ha x éve megiszod a napi sörödet már nemérzel belőle semmit sem. rávenni őket h feladják nem tudod.

tényleg az a legjobb ha feladod mert segíteni nem tudsz.

21/F

2011. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Miért, meg kéne veregetnem a vállát?


Ráadásul ez nem szidás, hanem valós következmények.

Szerintem igenis alkoholizmus az, ha egy szülőpár havi szinten (napi 5 sör kb. 1000 ft) 30.000 ft-ot költ alkoholra. És kíváncsi lennék, a sörön kívül mi csúszik még le időnként, amit a gyerek nem lát.

Az én apám napi 3 sör és 3-4 feles után sem részeg, a sört előttünk is issza, de a feles üvegcséket dugdossa.

Tehát mivel nem issza részegre magát, és "hivatalosan" csak sörözik, nem alkoholista?

2011. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
51%

Valóban lehet azt is mondani, hogy ez függőség, de ez csak akkor derülne ki, ha valamilyen okból le kéne róla mondania, és látható lenne, hogy ez mennyire esik nehezére. De én ezt inkább még csak egy szokásnak és nem egy szenvedélynek nevezném. Hiszen nem rúg be tőle, tehát a tudatállapotát nem módosítja vele, inkább csak megszokta, hogy minden este megissza az x üveg sörét. Egészségesnek mondjuk nem mondanám, mert a sör iszonyúan hízlal, főleg ugye este. Tavaly nyáron csináltam azt, amikor nagyon meleg volt, hogy egy hétig esténként megittam egy azaz EGY doboz sört, egy hét után ráálltam a mérlegre, és öt kilóval voltam több, hát akkor beszüntettem az esti sörözést. Pedig én se azért ittam, hogy berúgjak, csak egyszerűen jólesett, mert szeretem, meg melegben tök jó volt. De hát nem hülyültem meg, hogy hízlaljam magam. Ráadásul anyukád nem is csak egyet iszik, ez így még rosszabb. De nem az alkohol miatt, hanem mert nagyon el lehet tőle hízni. A sör máskülönben még egészséges is, tisztítja a veséket, jót tesz a bőrnek is, az alkoholtartalma meg viszonylag alacsony. Csak hát ugye nem véletlenül nevezik folyékony kenyérnek.

Egyébként az alkoholmentest én sem innám meg, szerintem egyszerűen nem finomak. Hiába, hogy csak az íze miatt issza valaki, az az íz nem ugyan az.

2011. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Ünnepnapokon van pezsgő és kissé töményebb pia is, de mértékkel, komolyan mondom, hogy nem részegednek le. Nem depis, max. apa néha, de mindketten nagyon maguknak való, belefé forduló emberek. Nincsenek barátaik, de igényük sincs rá. Sose mennek sehova, csak itthon vannak, még családi nyaraláson sem voltunk soha, mert ennyire itthonülősek. Húha, ahogy így sorolom a gondokat, egyre rosszabbul fest... de hogy lehet, hogy eddig ezeket össze se sakkoztam?...
2011. jún. 18. 09:14
 17/29 anonim ***** válasza:
51%
Nem alkoholista. Ez teljesen normális.
2011. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Tudod most mar felnott lettel es meglatsz olyan dolgokat, amit elozoleg nem lattal meg. TEhat mint latod a szuleid normalis korulmenyek kozott elnek, t ehat ugy elnek most is, mint regen!

Ha ez a par sor artalmas lenne, akkor mar a mamadnak komoly problemai, egeszsegi problemai lennenek, de mint latod ez nem tortent, tehat nincs ok az aggodalomra.

Nem tarsasagi emberek, de nem vagyunk egyformak, s ha ez igy Nekik megfelel, akkor miert ne elhetnenek igy?

Ertekeld azt, hogy csaladi beke van otthon, hiszen ezt keves szemelyiseg mondhatja el, tehat orulj annak, hogy bekes es szeretet kornyezetben elhetsz!

2011. jún. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Tudod, a baj ott kezdődik, hogy minden alkoholista makacsul állítja, hogy ő nem alkoholista.Minél jobban iszik, annál inkább.Próbáld óvatosan körüljárni a témát, beszélgetni vele arról, milyen kár, hogy az apukája ivott, ha nem ivott volna, még élhetne és az milyen jó lenne,stb-stb..Csak nehogy célzásnak érezze, mert akkor annyi...

És addig örülj, amíg csak sört iszik, attól még nem rugik be annyira ,igaz, a súlynak tényleg nem tesz jót.Ha anyukádban van még némi hiúság, akkor talán azon keresztül is tudnád irányítani.

2011. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
70%

Alkoholistának alapból az számít, aki napi rendszerességgel kívánja az alkoholt, és ha az elmarad, elvonási tünetek jelentkeznek nála. Ingerlékenyebb lesz, stb...

Persze mindenkinél más a mérték, ez az alkoholizmus alapszintje, olyan mint a ciginél, amikor valaki elszív egy-egy szálat naponta, majd vagy rászokik, vagy leteszi.

Ne azt mérjük alkoholistának, aki mindennap részegre issza magát. Persze, az már elég súlyos, de ez olyan, mint amikor valaki állandóan eszik, és azt nézi, hogy, ó hát amaz milyen kövér, rám még feljöhet pár kiló, nem leszek olyan...

Apám is alkoholista volt. Mindennap két liter bort megivott, elég volt hozzá 7 év, és a mája megbetegedett. Még 8 év, és meghalt. Ő se volt sose részeg. Tökmindegy ebből a szempontból, napi rendszeres alkoholfogyasztás odavágja az egészségedet... Hiába nem iszod magad részegre. Elég napi egy liter sör hosszútávon.

2011. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!