Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy normális a családtagok előtt a meztelenkedés?

Figyelt kérdés

Le vagyok taglózva, hogy sokaknál természetes, hogy szülők pucéran mászkálnak a gyerekek előtt és az idősebb gyerekekben sincs annyi szégyenlősség, hogy a családtagok előtt ne pucéran mutatkozzanak.

Aki ezt természetesnek tartja, elárulná, miért gondolja, hogy az?


2011. júl. 5. 16:22
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem nem is szégyenérzetnek kell lennie, hanem szeméremnek.

És tényleg túlzás ez a "biztos valamilyen hatalmas lelki trauma miatt nem flangálsz pucéran" dolog. Nem kell ám mindent pszichoanalizálni.

2011. júl. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is természetes a meztelenkedés. Férjemmel simán egymás előtt, de ha a szüleimnél vagyok, ott se zavar. Anyu is kijön a fürdőből pucéran a ruhájáért, én is. Nem azt mondom, hogy mindenki pucéran rohangál a lakásban, de nincs abban semmi természetellenes, ha a szűkebb családtagjam előtt meztelen vagyok. Előbb pl.anyu etette a kisfiamat, én épp öltöztem, erre anyu szólt, hogy vigyek cumit a kicsinek. Épp levettem a melltartóm, szóval egy bugyiban elszaladtama konyhába cumiért, bevittem neki a szobába, aztán még kicsit beszélgettünk. De mi nem vagyunk szégyenlősek, vannak olyan emberek is, ez van.
2011. júl. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem is szégyenérzetnek kell lennie, hanem szeméremnek."

Igen, ezt a szót kellett volna használnom, de nem ugrott be. :)

2011. júl. 10. 12:37
 34/35 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

Biztos sokan le fognak pontozni, de leírom a gondolataimat.

Engem itthon úgy neveltek, hogy nem meztelenkedünk, ha fürdünk, öltözünk, magunkra zárjuk az ajtót. Nem is láttam soha a szüleimet, tesóimat meztelenül. Én magam is bezárom a fürdő ajtaját, ha zuhanyozok, a szobámat is, ha öltözök.

Ehhez képest érdekes dolgokat tapasztaltam a Pároméknál. Párom simán ledobja a ruháit a fürdő előtti szennyestartó mellett, amikor fürödni készül, és nem zavartatja magát, hogy az anyja vagy a nővére ott van éppen. Ez viszont zavarba hozott engem, hogy ilyen természetesnek tartják. Amikor a nővére fürdik, a Párom is simán bemegy hozzá pl. fogat mosni. Meg akartam kérdezni a Páromat, de nem mertem, hogy mi van akkor, ha pl. a nővére menstruál éppen? Sőt, mondok jobbat. Múltkor Párom fogat mosott, pucéran, fürdés után a mosdónál. A nővérét csak egy pillanatra láttam, hogy meztelenül bemegy hozzá, aztán hallom, hogy húzza le a vécét. Teljesen ledöbbentem és köpni-nyelni nem tudtam. Azért ez már túlzás! A pisilés egy intim dolog, szerintem ahhoz kell az egyedüllét! Nem gondoltam volna a csajról, hogy ennyire gátlástalan.

Ez engem személy szerint nagyon zavar!!!

Lehet, hogy a neveltetésem miatt (anyu mindig is prűd volt egy kissé), de én ezt egyáltalán nem tudom megszokni, hiába hallok olyan családokról, ahol ez természetes. Különben ők ketten (Párom és nővére) egyfolytában veszekednek, rossz a kapcsolatuk, szerintem egy ilyen viszonyban nincs helye az ilyen fokú intimitásnak.

Szóvá tettem ezt az utóbbi pisilős esetet Páromnak, és mondtam, hogy ez szerintem beteges, természetellenes, és ő teljesen letámadott, letorkolt miatta.

Miért nem lehet legalább ennyiben tekintettel lenni rám? Soha nem kértem tőlük semmit, de Páromnak előtte is jeleztem többször, hogy szerintem ez nem természetes.


27/L

2012. ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
UTOLSÓNAK: gáz, hogy mennyire prűd vagy. Te vagy a beteges. ismered azt a mondást, hogy rossz az, aki rosszra gondol?
2020. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!