Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy normális a családtagok előtt a meztelenkedés?

Figyelt kérdés

Le vagyok taglózva, hogy sokaknál természetes, hogy szülők pucéran mászkálnak a gyerekek előtt és az idősebb gyerekekben sincs annyi szégyenlősség, hogy a családtagok előtt ne pucéran mutatkozzanak.

Aki ezt természetesnek tartja, elárulná, miért gondolja, hogy az?


2011. júl. 5. 16:22
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Csaladfuggo.

Valahol termeszetes valahol nem.

Szerintem, hagy dontsek el azok, akik ugy elnek...


Ha valakit azonban zavar, hogy egy csaladtagja mondjuk meztelenkedik elotte, szoljon neki. Szepen, nyugodtan, csak megerti.


Szemely szerint, meztelenul sose mutatkoznek csaladtagok elott, maximum anyam elott...

2011. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
31%

En nem tartom normalisnak, hogy puceran jarkaljanak a szulok a gyerek elott. Foleg nem az apa. Az nem gaz, ha meglatja a gyerek a szulot, mert emberek vagyunk es a gyereknek is tudnia kell, hogy az emberi test egy teljesen normalis dolog, de szandekosan a gyerekek elott igy mutatkozni tenyleg furcsa...nyilvan nem 1-2 eves gyerekekrol beszelunk, akik a szulovel furdenek, zuhanyoznak, hanem pl. 10-12 eves korban mar ilyet nem szabadna.


Persze ott a masik veglet is. Pl. nagymamam megkerdezte a tesomat tobbszor is, mikor meg egesz pici volt, hogy anyu miben zuhanyzik. Marmint hogy ugye mikor a tesom pici gyerek volt, anyu furdoruhaban zuhanyzott-e otthon vele...na ez pff...tul prudnek sem szabad lenni. Ez sem egeszseges gondolkodas!

2011. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Na jó mi sem mászkálunk mesztelenül a lakásban, de pl. ha apu nem vitte a pizsijét magával akkor nem fogja kiverni a zuhanyzó falát hogy hahóó hozzon már valaki, hanem elsétál érte. Nem mondom hogy az egész pereputty szombaton pucér délutánt tartos és mesztelenül süssön főzzön anyuci. Szerintem ennyi simán belefér.
2011. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Én sokszor felejtem el magammal vinni a pizsamát, de én akkor szólok valakinek, hogy hozza utánam.

Ha kifogy a klotyópapír, sz*ros hátsóval is végigsétáltok, mintsem szóltok valakinek, hogy hozzon?

2011. júl. 5. 20:53
 25/35 anonim ***** válasza:
Én nem is viszek magammal semmit a fürdőbe. Törölközőt magam köré tekerek, és úgy jövök ki.
2011. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3 kisgyermekünk van, 8, 5 és 3 évesek. SOHA nem volt tilos előttük meztelennek mutatkozni, bár ez inkább jószerint csak a fürdőszobára koncentrálódott! Sőt! Látniuk, tudniuk kell, hogy mi a különbség Apa és Anya közt, nemcsak megnevezésben, arcban, de testben is! Nyilván ez most még ideális eset, de nem tervezem, hogy amikor elérkezik számukra is a "magamra zárom a fürdőszoba ajtót", akkor én is tovább folytatom az otthoi "meztelenkedést".


Azért később már tényleg nem kíváncsi rám senki :o(

2011. júl. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
89%

júli 5 16:44es vagyok

nem értem ezt a lepontozás dolgot.úgy gondoltam itt nincs jó,vagy rossz válasz,mert mindenki a saját véleményét mondja el.vagy ha beállok a sorba és azt mondom nem természetes,akkor OK? :-S

Bár kedves kérdező,ha ilyen szemérmes vagy, lenne nekem is kérdésem hozzád.

nem értem hogy bírsz kimenni a strandra a családoddal? vagy ott mindenki állig felöltözve van?

és a kérdésedre a válaszom:a wc-papírt a wcben tartjuk, a törölközőt meg a fürdőben,a köntöst meg feltalálták már.

és igaza van Apuci69nek teljes mértékben. egészséges dolog, egy ideig a gyerekek előtt.

2011. júl. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

"júli 5 16:44es vagyok

nem értem ezt a lepontozás dolgot.úgy gondoltam itt nincs jó,vagy rossz válasz,mert mindenki a saját véleményét mondja el.vagy ha beállok a sorba és azt mondom nem természetes,akkor OK? :-S

Bár kedves kérdező,ha ilyen szemérmes vagy, lenne nekem is kérdésem hozzád.

nem értem hogy bírsz kimenni a strandra a családoddal? vagy ott mindenki állig felöltözve van?

és a kérdésedre a válaszom:a wc-papírt a wcben tartjuk, a törölközőt meg a fürdőben,a köntöst meg feltalálták már.

és igaza van Apuci69nek teljes mértékben. egészséges dolog, egy ideig a gyerekek előtt."


Én nem pontoztam le senkit sem. Kérdésedre pedig a válasz: nem járok strandra úgy 8 éve, nem is tervezek valaha is, ha mégis, akkor pontosan úgy fogok, ahogy írod: állig felöltözve. Évek óta még rövidnadrágot sem viselek, mondjuk nem azért, mert ennyire szégyellős vagyok, hanem elégedetlen vagyok a testemmel és igyekszem a lehető legjobban eltakarni. Viszont gyerekkoromban is szégyellős voltam, mármint olyan téren, hogy nem mutatkoztam pucéran családtagok előtt (anyu előtt még csak-csak, de az is rég volt), és hál' Istennek, a szüleimnek eszükbe sem jutott egy szál semmiben futkosni előttünk.

2011. júl. 6. 09:04
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

De newked mi bajod a meztelenséggel? Miért nem tartod természetesnek, vagy mi zavar benne? Nem egész meztelen csütörtökökre gondolok, csak a szükséges meztelenségre? Miért fárasztassz pl. valakit a pizsamáddal, a helyett, hogy érte mennél? Értem, h szégyelled, de mit? Vagy miért, mióta? Pontosabban le tudnád írni?

Csúnya vagy? Vagy van valamilyen testi hibád? Rád szóltak kiskorodban? Vagy rád bámulnak ha nem vagy felöltözve?

2011. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Miért nem megyek a pizsamámért? Talán mert 22 éves nő vagyok, nem fogok a 60 éves apám és a 26 éves bátyám előtt pucéran flangálni. Mivel műszakba járok dolgozni, sokszor délután kelek és fürdök, húgom barátai a házban mászkálnak.

De ha csak anyám lenne itthon, nem mászkálnék pucéran, mert nálunk ez nem szokás. Így lettünk nevelve, én is így fogom a gyerekeimet nevelni.

Senki nem bántott kiskoromban a testemmel kapcsolatban, nem kell itt mély lelki okokat keresni, egyszerűen egy felnőtt, de már egy tinédzser emberbe is kéne lenni akkora szégyenérzetnek, hogy legfeljebb a párja előtt pucérkodik.

Gyerekként is szégyellős voltam, ha nagy ritkán táborba mentem, addig nem fürödtem, míg nem voltam teljesen egyedül. A munkahelyemen az is idegesít, hogy nadrágot kell cserélnem az öltözőben, azt is amennyire lehet, eltakarom és villámgyorsan letudom.

2011. júl. 7. 01:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!