Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszindulatú, elviselhetetlen...

Rosszindulatú, elviselhetetlen, háklis házisárkány vagyok?

Figyelt kérdés

Férjem szülei és én totál mások vagyunk. Ők mindenbe beleszólnak az életemben/életünkben. Az én családomban ez nem volt divat sosem.

Pl. ne fogyjak le túlságosan (2 gyerekszülés után ugyanolyan vékony vagyok, mint voltam a terhességek előtt), mert eltűnik a cicim. Menstruálok-e már? Szexelünk-e a férjemmel?

A gyereknevelés is azt gondolják, az ő dolguk. A nagyobb gyerekemnek a férjem gyerekkori poharából kell innia. Mindenáron etetni kell a gyerekeket, akkor is, ha nem kérnek enni. Bilire kell szoktatni már 1 évesen, mégpedig úgy, ahogy ők csinálták annak idején. Esténként, mikor itt vannak, ők viszik a gyerekeket fürdeni, kivétel nélkül (heti 2-3-szor). Ugyanakkor nem szónak rá a gyerekekre, ha valami rosszat csinálnak. Az nem az ő dolguk, csak az, hogy szeressék, kényeztessék a gyerekeket.

Ha esznek valamit, és megkínálják Apát, akkor milyen édes a gyerek, adjál még Apának. Az eszükbe sem jut, hogy adjál Anyának is egy falatot. Ha Apával

mennek a gyerekek valahová, akkor az milyen klassz, fantasztikus! Ha Anyával, akkor semmit sem szólnak.

Túlérzékeny vagyok? Egy borzasztó nőszemély? Ne kíméljetek!


2011. júl. 13. 14:09
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy le kellene őket állítani. Kérdés, hogy egy lakásban, vagy egy házban laktok-e?

Először azért a férjeddel kellene ezt megbeszélni, tudnia kell róla, hogy ez téged mennyire zavar. (Kezdd azzal, hogy "nap mint nap a szexuális életetek után érdeklődik a kedves mama" és ez téged nagyon zavar.) Kérdezd meg a férjedet, hogy szerinte hogyan kellene erről őket leszoktatni.

Ha ezen a férjed is felháborodik, pár nappal később jöhetnek a többi észrevételeid, és ismét kérdezd meg tőle, hogy mit tegyél.

Legközelebb már mondhatod a férjednek, hogy állítsa le őket ő, mert ha ezt te teszed meg, akkor abból biztosan csak a veszekedés lesz.

Figyelj oda, férjed ezekre hogyan reagál, mit mond, inkább "elkerülő" magatartást választ-e, vagy őt is zavarja a dolog?

Először mindenképp azzal kell tisztában lenned, hogy ő maximálisan elfogódott-e a szüleivel szemben, vagy van mersze kiállni melletted.

2011. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Dehogy. SZerintem normális a hozzáállásod. Persze rosszul esik, hogy Te gyakorlatilag, bármit tehetsz, az teljesen "szokványos","természetes". Miért vannak ott heti 2-3 napot? A férjed mit szól ehhez? Ő is a szülei véleményét osztja?
2011. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
TAlán persze elfogultabbak a pároddal, hisz az ő gyerekük, de attól még te is létezel
2011. júl. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
Nem, veled semmi gond nincsen! Tudom, hogy ez nem lehet olyan könnyű, de mondd meg anyósodéknak, hogy a gyerekek nevelése a te dolgod és majd te tudod, hogy mit kell csinálni velük!
2011. júl. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, bár szerintem már az elején kellett volna őket leállítani. Én pl. a szexuális életünkre vonatkozó kérdést azonnal hárítottam volna, érzékeltetve, hogy ez magánügy, senkire, még rájuk sem tartozik...
2011. júl. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
na ezért megyek el én a szüleimtől az ország másik felébe lakni XD
2011. júl. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd le,de nagyon gyorsan az ősöket, vagy a nyakatokra nőnek!
2011. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amikor valamiért szóltam, megsértődtek, és nekem kellett bocsánatot kérnem(!!!).

Férjem nevet rajtuk, mert őt így nevelték fel, és fel sem tűnik neki.

Ha mondom a férjemnek, hogy beszélgessünk el a szüleivel, akkor azt mondja, szó sem lehet róla, mert azt gondolják, le akarjuk támadni őket. Majd ő külön beszél velük.(Ne értem, ez miért jobb???)

Férjem imádja az anyját. Pl. Amikor hétvégére programjuk volt anyósoméknak, az egész hétvégét lefújták, mert a férjemet el kellett vinni autóval valahová.

Kevésnek tartják a heti 2-3 napot is az unokákkal tölteni. Minden nap szeretnének itt lenni. Külön lakunk Tőlük, de 1 percre.

2011. júl. 13. 14:35
 19/34 anonim ***** válasza:
7%

Ki kell tessékelni őket? stb. Milyen válaszok ezek? Nem csoda, hogy Magyarországon a családi kultúra a béka se@ge alatt van.

Valaki a két kezét összerakná, ha lennének egyáltalán nagyszülők akire a gyereket lehet bízni egy kettesben töltött utazás vagy wellness hétvége.

Milyen mentalitás ez, hogy mindenkinek mindent meg kell, mondani, fejéhez kell vágni? "Nem baj, ha megsértődnek legalább nem jönnek többször"

Azt veszem észre, hogy ebben az országban aki már jó dolgában nem tud micsinálni, az se lesz okosabb csak egyre primitívebb.

Ezt tanuljátok a való világból meg a Győzikétől. "őszinte, bevállalós és persze add önmagad"

2011. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

A férjem pedig teljesen természetesnek veszi, hogy itt vannak ennyit, sőt, jöjjenek, amennyit akarnak.

A csúcs az volt, hogy szerettem volna a gyermekem szülinapját megünnepelni 4-esben a napján(Apa, Anya, és a két gyerekünk), de ezt sem lehetett. Mert anyós mindenképpen jönni akart. Így nem ünnepelhettük meg 4-esben a szülinapját. Persze anyósék felköszöntik majd a dédiékkel együtt is.

2011. júl. 13. 14:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!