Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszindulatú, elviselhetetlen...

Rosszindulatú, elviselhetetlen, háklis házisárkány vagyok?

Figyelt kérdés

Férjem szülei és én totál mások vagyunk. Ők mindenbe beleszólnak az életemben/életünkben. Az én családomban ez nem volt divat sosem.

Pl. ne fogyjak le túlságosan (2 gyerekszülés után ugyanolyan vékony vagyok, mint voltam a terhességek előtt), mert eltűnik a cicim. Menstruálok-e már? Szexelünk-e a férjemmel?

A gyereknevelés is azt gondolják, az ő dolguk. A nagyobb gyerekemnek a férjem gyerekkori poharából kell innia. Mindenáron etetni kell a gyerekeket, akkor is, ha nem kérnek enni. Bilire kell szoktatni már 1 évesen, mégpedig úgy, ahogy ők csinálták annak idején. Esténként, mikor itt vannak, ők viszik a gyerekeket fürdeni, kivétel nélkül (heti 2-3-szor). Ugyanakkor nem szónak rá a gyerekekre, ha valami rosszat csinálnak. Az nem az ő dolguk, csak az, hogy szeressék, kényeztessék a gyerekeket.

Ha esznek valamit, és megkínálják Apát, akkor milyen édes a gyerek, adjál még Apának. Az eszükbe sem jut, hogy adjál Anyának is egy falatot. Ha Apával

mennek a gyerekek valahová, akkor az milyen klassz, fantasztikus! Ha Anyával, akkor semmit sem szólnak.

Túlérzékeny vagyok? Egy borzasztó nőszemély? Ne kíméljetek!


2011. júl. 13. 14:09
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Hat en alapbol nem turnek ilyen kerdeseket, hogy mikor menstrualok meg szexelunk-e mar a ferjemmel. Ezek nem normalis kerdesek anyosektol. Neked meg most az elejen kell fellepni kemenyen, mert kesobb mar megszokjak toled, hogy ok akarmit mondanak, annak ugy kell lennie. A ti gyereketek, nem az oveke. Meg kell erteniuk. Nem normalis szinten szolnak bele az eletetekbe. Az en anyosom, aposom nem ilyen szerencsere.
2011. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Vágd ki őket a p....ba. Velem biztos nem csinálnák ezt...
2011. júl. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Beszélj előbb a férjeddel,aztán velük,ha ellenkeznek,legközelebb ne engedd be őket.Találj ki valamit,hogy itt voltál,ott voltál,aztán előbb utóbb csak észre veszik magukat,vagy mondd,hogy most el kell mennetek valahová,amikor jönnek,és tényleg,hívd át a te szüleidet,és beszéld meg velük.Ha ez sem,akkor amit az utolsó írt!
2011. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

A férjem rokonsága is hasonló beállítottságú, főleg a sógornőm erőltette mindig ezt a "legyünk egymás szájában álló nap" dolgot. Én nem is értettem, miért nem érthető, hogy ez az életforma nem mindenkinek tetszik.

Nálunk akkor borult a bili, mikor megmondtuk, hogy a fiam szülinapját hármasban fogjuk megünnepelni, úgyis hétköznapra esik. Na ebből akkora családi botrány lett, hogy én ezt hogy képzelem, meg ők is rokonok...persze mondjuk az nem érdekelte őket, hogy az én szüleim hol vannak, ők ugye nem rokonok...egyszerűen nem ment a fejükbe, hogy mi, a baba, ők, meg az én szüleim együtt túl sokan vannak, le sem tudjuk őket ültetni. Meg nem is akartuk, mi nem akartunk ilyen nagy családi kajálásokat.

Lényeg, hogy ezen annyira megsértődtek a férjem tesói, hogy az esküvőnkre el sem jöttek. Anyós tartja magát, a gyerekre való tekintettel nem balhézik, elfogadta a játékszabályainkat.

De családi kultúra ide vagy oda, nehogymár az én házamban valaki beledumáljon, mit és hogyan csináljak a gyerekkel, kit hívjak meg a szülinapjára és mikor...mi pont egy olyan különálló család vagyunk, mint ők, mi sem dumálunk bele az ő dolgukba.Szerintem a tiszteletnek kölcsönösnek kellene lennie, nem fogunk azért agyatlanul menni az ő hülyeségeik után, mert mi vagyunk a fiatalabbak. 30 éves vagyok, nem egy taknyon 10 éves!

Szerintem nem vagy sem túlérzékeny, sem borzasztó, csak szomorú, hogy a férjed nem vesz komolyan.

2011. júl. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!