Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszindulatú, elviselhetetlen...

Rosszindulatú, elviselhetetlen, háklis házisárkány vagyok?

Figyelt kérdés

Férjem szülei és én totál mások vagyunk. Ők mindenbe beleszólnak az életemben/életünkben. Az én családomban ez nem volt divat sosem.

Pl. ne fogyjak le túlságosan (2 gyerekszülés után ugyanolyan vékony vagyok, mint voltam a terhességek előtt), mert eltűnik a cicim. Menstruálok-e már? Szexelünk-e a férjemmel?

A gyereknevelés is azt gondolják, az ő dolguk. A nagyobb gyerekemnek a férjem gyerekkori poharából kell innia. Mindenáron etetni kell a gyerekeket, akkor is, ha nem kérnek enni. Bilire kell szoktatni már 1 évesen, mégpedig úgy, ahogy ők csinálták annak idején. Esténként, mikor itt vannak, ők viszik a gyerekeket fürdeni, kivétel nélkül (heti 2-3-szor). Ugyanakkor nem szónak rá a gyerekekre, ha valami rosszat csinálnak. Az nem az ő dolguk, csak az, hogy szeressék, kényeztessék a gyerekeket.

Ha esznek valamit, és megkínálják Apát, akkor milyen édes a gyerek, adjál még Apának. Az eszükbe sem jut, hogy adjál Anyának is egy falatot. Ha Apával

mennek a gyerekek valahová, akkor az milyen klassz, fantasztikus! Ha Anyával, akkor semmit sem szólnak.

Túlérzékeny vagyok? Egy borzasztó nőszemély? Ne kíméljetek!


2011. júl. 13. 14:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:40

A családi kultúra a nagyszülőkre nem vonatkozik?

Nem értem - és nálunk is hasonló a helyzet - hogy egy nagyszülőben miért nincs annyi tapintat, hogy nem ártja bele magát olyan dolgokba, amihez nincs köze. Az rendeben van, hogy segíteni akarnak, de miért úgy és olyan formában, ahogy az nekik megfelel.ű


Én sem vagyok annak a híve, hogy tessékeljük ki a nagyszülőket, sértődjenek meg, ha akarnak, stb... Hiszen ott az érem másik oldala, hogy valamikor meg tényleg jól jön a segítségük.


Valahol van egy arany középút, de az biztosan nem az, ami a kérdező családjában van.

2011. júl. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. Pl amikor megkérdezték, hogy menstruálsz-e miért nem hivtad fel telefonon öket ( természetesen akkor amikor ott van a férjed), hogy drága Pista bácsi ( vagy mittudomén ki?) Most kezdödött a vérzésem, de már feldugtam a tampont. Majd megmutatom, ha elázott. Vagy amikor szexelni kezdene a férjed, akkor is gyorsan felhivod öket, hogy drága Eszti néni már félig áll a férjemnek, igaz, hogy nagyon nehéz volt felszopni eddig. Ha elélvezett ujra hivlak! Szerintem egy-két ilyen akcio után rájönne a férjed is, hogy KÜLÖN CSALÁD VAGYTOK!
2011. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

vedd lazábban,de ha másképp nem megy,beszélj te a mamáékkal. amikor legközelebb jönnek,és otthon van a férjed,akkor mond meg h na most szépen leülünk. gyerek maradjon a szobájában addig-4 évesen ellesz. ti meg üljetek le és beszélj!!! kezd azzal h te szereted őket és szeretnél boldog családban élni-fontos a kezdés,az az alap és megértik rögtön h nem bántani akarod őket!-de jó lenne ha kompromisszumot tudnátok kötni. ha ők minden nap jönnének,ti meg ezt nem akarjátok,akkor jöjjenek heti 2x. megköszönöd a tanácsokat de ne legyen sértődés ha te másképp gondolod. ne jöjjenek bejelentés nélkül,mert az mindkét félnek kellemetlen tud lenni. ha nem akarjátok h jöjjenek ne sértődjenek meg,nem ellenük van,ti szeretnétek kettesben-hármasban-lenni.


a lényeg h minden mondanivalódból az jöjjön le h szereted őket és szeretnéd ha mindenkinek jó lenne. és mosojogj!!


hidd el megéri,én is ezt csináltam-anyósékkal egy utcában lakunk-azóta semmi gond,sőt,anyósom lányává fogadott pedig előtte közellenség voltam aki elrabolta a pici fiát :)


azóta hívnak ha jönnének, elviszik a gyerekeket ide-oda, ha nekem van dolgom számíthatok rájuk,ha kettesben akarunk lenni a férjemmel,vigyáznak a gyerekekre stb.


ha valami bántja őket szólnak,ha minket,szólunk, nincs sértődés.


ezeknek csakis pozitív hozadékuk lehet.


fiam ősszel ovis lesz,anyósom már felajánlotta,h szívesen elhozza az oviból akár minden nap,h ne kelljen a picit-2 éves- rángatni,ha épp pl alszik ebéd után,és a fiam még nem szokott be és nem alszik az oviban. szóval hosszú távon megéri ha nyelsz egyet és megpróbálsz szeretetteljesen beszélni velük. biztos h nem rosszból teszik,amit tesznek,hidd el ez a jobb főleg a gyerekeknek!


és még 1: nálunk fel se merül h egy ünnepet külön üljünk meg. mindenki együtt van,dédiék is,anyukám is,sógornőmék,bátyámék,bármilyen alaklom van összejön a család.


ha megpróbálod a jó oldalát nézni a dolgoknak előbb utóbb neked is jobb lesz!

2011. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
bocs félreolvastam nem 4 éves hanem 4-en vagytok..
2011. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Rossz helyre házadsodtál sajnos,ez csak a kezdet,a férjed nem áll melleted ez mutatja hogy anyukafüggő,ha legközelebb anyuka a szexről érdeklődik,mond neki hogy tessék szexelni a pici fiával,akkor majd kap izelítőt. A bunkó rokonokkal,nyomolus,mindenbe belepofázó,mindent tudni akaró,mindent jobban tudo rokonokkal csak bunkó módon lehet elbánni,különben a fejedre nőnek.

lépj amíg tudsz,állj asarkadra,mond meg párodnak hogy állítsa le őket,mert különben azt veszed majd észre hogy apuka a két gyerek nagyszülők a boldog család te meg felesleges vagy.

2011. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

A 14,52 jókat ír!

Ha ez a variáció nem "jön be", akkor lehet egy picit durvább:

- beszéld meg a saját szüleiddel, egy héten 2x, 3x ők is menjenek el hozzátok, csinálják ők is ugyanazt, kérdés, hogy mit szólnak majd ehhez a férjed és az ő szülei. Ha a te szüleid messzebb laknak, akkor hívd meg őket két hétre, mert ennyi együttlét nekik is kijár az unokákkal és veletek. (Ha előtte ezt a mamáddal megbeszéled, biztosan úgy fogja intézni a papáddal, hogy összejöjjön.)

- ha ekkor sem változik a helyzet, nincs más, mint az anyósból "gyermekmegőrzőt" majd "házvezetőnőt" csinálni: napközben a legváratlanabb időpontokban átviszed hozzá a gyerekeket, hogy vigyázzon rájuk, mert te elmégy fodrászhoz, vagy bevásárolni, stb. Pár ilyen alkalom, utána rátelefonálsz, hogy ő jöjjön át napközben hozzátok, mert neked megint el kell menned, de jó lenne, ha közben megfőzne, kimosna, esetleg felporszívózna, stb.

Ekkor már el kell, hogy gondolkozzon a kedves anyós, hogy akar-e olyan sűrűn menni hozzátok, mint eddig.

De mondom, ezek már a "durvább" változatok.

Ha szép szóval nem megy, akkor sem erővel kell, hanem ravaszsággal!!! És akkor már az sem baj, ha egy kicsit megorrolnak.

2011. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

utolsó.én anyósomnál ez nem válna be mert ő szívesen vezetné helyettem a háztartást,és babázna is :))


ezzel őt nem lehetne leszerelni sőt!!! :)

2011. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
11%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:05


Annyira gyerekes vagy. Bosszúból hívja meg a saját szüleit? A gyerekeit kicseszésből vigye az anyósához? Hova vezet ez?

Agyadra ment a szappanopera.

2011. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

15,05 vagyok!

1. Egy szóval sem írtam, hogy bosszúból. Csak azt érzékeltem, hogy a kérdező szülei teljesen háttérbe vannak szorítva, pedig valószínű, ők is szívesen töltenének együtt több időt a lányukkal és az unokákkal.

2. Azért adtam ilyen tanácsot, mert sajnos vannak nagyszülők, akik nem gondolnak abba bele, hogy az állandó jelenlétükkel esetenként többet ártanak nemcsak az unokának, hanem a saját gyermekük házaséletének is, mint amit használnak. Valahogy észre kell hogy vegyék magukat. Saját tapasztalat, amikor már olyasmire is "megkérjük" őket, ami egy kicsit nekik is teher, amikor már az őáltaluk előre eltervezett program borul, majd elkezdenek pár lépéssel hátrább vonulni, és kezdik magukat kivonni a hatáskörből.

Egyébként pedig nem szoktam szappanoperát nézni, ezért nem is tudom, hogy az milyen, én csak a való életet ismerem. (Nem a Való Világot!)

2011. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

14:52 nagyon jókat írtál, külön köszönöm!

Szeretem a férjemet és a szüleit is. Ezért szenvedek. Nem akarom megbántani Őket, de szeretném, ha tiszteletben tartanának dolgokat.

2011. júl. 13. 15:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!