Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnátok ha 14éves...

Mit reagálnátok ha 14éves lányod bejelentené hogy fogamzásgátlót szeretne szedni?

Figyelt kérdés
Ha lehet irjatok kort és csak annyit hogy van gyereked van nincs.köszi.
2011. júl. 18. 13:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
86%

Tegyük fel, hogy tudom, hogy van fiúja, tudom mennyi ideje. (ha nem, akkor az valahol az én hibám, hogy nem kommunikálok vele eléggé - akkor megkérdezném, mi a helyzet.)

Mindenképpen meglepődnék (ez természetes), de/és megpróbálnám megbeszélni vele, hogy inkább a gumióvszert válassza: nem zavarja meg a hormonháztartását, egyszerűbb megoldás, a fertőzések ellen is véd. Azt is mondanám, hogy pár évvel később, tartós kapcsolatban megengedném - de próbálnék érvelni, hogy amíg fiatal, fejlődésben van, nem éri meg belepiszkálni hormonálisan, egy kicsit sem.


19/L

(nincs gyerekem)

2011. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
89%
Megmondanám neki, hogy nagyon nem örülök neki, hogy ilyen fiatalon már rendszeres szexuális életet szeretne élni, de inkább elvinném a nőgyógyászomhoz feliratni neki a tablettát, mintsem gyerekanya legyen.
2011. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
77%

Megkérdezném, hogy miért, tán hosszútávú, felelősségteljes kapcsolatban van, amiben a kezdetek óta gumival védekeznek, de már megérett a dolog, és persze az orvos is azt mondta, hogy rendben?

Ha nem, akkor meg tessék kislányom, itt van 100 gumi, majd szólj, ha elfogy, vagy gyűjts rá magadnak!

28F/0 gyerek

2011. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
83%
Ja bocs, van gyerekem, lányom is bár még nem tartunk ott
2011. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
62%
Úristen! 14évesen másnak még barátja sincsen, nem hogy lefeküdjön valakivel. szerintem beszélj vele, kérdezd meg hogy fiúval van-e, vagy egészségügyi problémája van... ha fiú, én biztos hogy nem engedném. 14éves, még gyerek! 21/L nincs gyerek
2011. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
100%

Van fiam is, lányom is, de a lányom nem akart ilyen korán fogamzásgátlót szedni. Ezzel együtt az a véleményem, ismerni kell a lányt, mennyire komoly gondolkodású, és szerelmes, vagy csak divatból akar valakivel lefeküdni. És mennyire megbízható és komoly a partnere?

Ha nem egy divat dologról van szó, akkor valószínű mellé állnék ebben a témában. Ha pedig vélhetően egy komolytalan kapcsolatrl van szó, elbeszélgetnék vele erről, remélhetőleg ő maga döntene úgy, hogy még várhat ezzel, ha meg akarja kímélni magát egy kellemetlen testi és lelki élménytől. Ha viszont mindenáron elszánt, akkor nincs más megoldás, mint a korának megflelő fogamzásgátlás, ha nem akar teherbe esni.

2011. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
98%

elsőnek meglepődnék, mert rögtön az jutna eszembe hogy már nem szűz. De megbeszélném vele, hogy minek kell az neki. Gondolom ha ilyennel áll elő akkor fiú van a dologban. Megpróbálnám lebeszélni a szexről,mert én nem tartom helyesnek ilyen fiatalon, de nem ordibálnék,mert akkor csak eltávolodna tőlem. Ha azt mondaná hogy már nem szűz akkor inkább elmennék vele a dokihoz és felíratnánk valami gyógyszert, mert nem szeretnék fiatalon nagymama lenni.

23/ most fog születni az első gyerek

2011. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
88%

Azért valamennyit változtat a lényeget... Bár mindkettőből arra lehet következtetni, hogy szexuális életet él, az óvszer védi a betegségek ellen is, míg a gyógyszer tönkre vágja a testét... Még csak 14 éves!!!

Ha tiltod, ha nem, akkor is szexelni fog, ha akar... Talán, ha tiltod, méginkább.

2011. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
81%
azért nem mindegy, hogy egy 14 éves GYEREK óvszert, vagy fogamzásgátlót szed-e. igazából egyiket sem kellene még használnia, de szerintem ha már ilyen megfordult a fejedbe n(gondolom te vagy a 14 éves lány) akkor inkább óvszer. nekem személyszerint hányingerem van az ilyenektől, hogy egy 14 éves gyereket dugnak. fujjjj
2011. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
65%

14-15 évesen még barbie-ztam

azt se tudtam, hogy van ilyen gyógyszer...

megint azt tudom mondani, hogy ez nevelés kérdése is, egyszerűen vannak 14 éves lányok, akiknek ilyen eszükbe se jut még vagy 3 évig

itt nekem nem az lenne az eldöntendő, hogy adjak neki vagy ne, hanem az, hogy miért akar szedni? van állandó barátja? mennyi ideje? szűz még a lányom? ha nem, hogy neveltem én, ha 14 évesen már szexel? ha még igen, hogy érhetném el, hogy várjon 1-2 évet?

27N

2011. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!