Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan bizonytalan vagyok,...

Olyan bizonytalan vagyok, hogy a vőlegényem lenne a nagy ő, vagy nem. Hogy döntsem ezt el?

Figyelt kérdés

ugyanis ami mellette szól:

-azt akarja amit én: család, megélhetés, biztonság

-megbízható, becsületes, stb.


ami ellene:

-nem tudja kimutatni hogy szeret, de ha valami nem tetszik neki bennem, akkor aztán nagy a szája

-minden reggel mardos valami belül, mintha nem lenne minden rendben és szakítani kellene


ma is vagy 4-kor ébredtem erre a frusztráló érzésre és majdnem minden reggel így ébredek! miért lehet ez bennem?


mindent összevetve bizonytalan vagyok.


hogyan oldjam meg?


2011. júl. 26. 07:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

11:20

Gyakorlatilag leírtad, hogy nincs nagy ő, majd más szavakkal leírtad, hogy van.

2011. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Megalkuvó vagy!

Ha már egy csapp szikra kétely is van valakiben a másikkal szemben, az biztosan nem a megfelelő!!!

Te kifejezetten rosszul vagy ezektől a felforgató érzésektől!

A belső hang mindig mondja, hogy ez nem lesz jó, de te mindig elnyomod!!!

Szerintem nem leszel boldog ebben a kapcsolatban!


Ha egy pasinak csak akkor nagy a pofája ha téged kritizálni kell, akkor az nem szeret! nem tisztel!


Nem tudja kimutatni az érzéseit? A dühét a gonoszságait miért tudja?

Talán mert nem szeret!

Sajnálom!:((((


26L

2011. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
csapp helyett csepp:)
2011. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

ma 11:44


Nem érted. Nem baj. Azért megpróbálom neked érthetőbben leírni. :)


Az igazit nem készen kapjuk. Van pár ember, akivel képesek vagyunk arra, hogy az igazik legyünk egymásnak. Tehát olyan emberek vannak, akikbe bele tudunk szeretni, akikkel együtt tudunk működni, akikkel megértjük egymást. Aztán rajtunk múlik, hogy mit hozunk ki ebből a kapcsolatból.


Nincs olyan, hogy valahol a sors tartogat nekünk egy férfit/nőt, akit csak ki kell várni és aki a tökéletes párunk. Tökéletes párrá válhat valaki nekünk és válhatunk mi valakinek a több esélyes közül.

2011. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

13:24 szeretnék reagálni

"Megalkuvó vagy!"----ez te honnan veszed, ismersz?


"Ha már egy csepp szikra kétely is van valakiben a másikkal szemben, az biztosan nem a megfelelő!!!"----mert az lenne a megfelelő, ha naívan rózsaszín ködben élnék?



"A belső hang mindig mondja, hogy ez nem lesz jó, de te mindig elnyomod!!!"------volt már, hogy tévedett a belső hangom...


"Szerintem nem leszel boldog ebben a kapcsolatban!"---- látod a jövőt?


"Ha egy pasinak csak akkor nagy a pofája ha téged kritizálni kell, akkor az nem szeret! nem tisztel!"----akkor miért akar elvenni?



a többire véleményem:

szerintem is a nagy ő attól lesz nagy ő, hogy mi azzá tesszük magunkban, az hogy ő hogy gondolja, rajta múlik, ha a kettő egyezik - siker.


én azt nem tudom csak elfogadni, hogy 10-50-70 évekre vkivel előre tervezni szerintem zsákbamacska.

és nem szeretet/szerelem függő.

hanem hogy két ember tud e egymással hosszú távon harmonikusan élni, ami nem öli meg a szerelmet.


amúgy az Egymásra Hangolva ajánlott könyv nagyon kapós-a könyvtáros fejből tudta miről beszélek és külön fel kell rá íratkozni...

2011. júl. 27. 09:40
 26/29 anonim ***** válasza:

14:17

Ha a kettőt összegyúrod, akkor kijön az, hogy van valahol valaki, akivel együtt tudsz élni, akivel kijössz, akivel minden szuper, neked "tökéletes", vagy mondjuk úgy, hogy a lehető legjobb. Ezt nem fogod elérni bárkivel, az elsővel aki szembejön az utcán. Ehhez kell valaki, akár nevezhetjük nagy ő-nek is, akivel összejöhet minden. A nagy ő-t sem adják készen a sarki közértben, de attól még létezhet. Kb. ugyanarról beszélünk, csak másképp :)

2011. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell ennyire kiakadni. Leírtad hogy minden áldott éjjel azon vacillálsz, hogy jól döntöttél-e amikor igent mondtál az eljegyzésre, hogy ő-e az igazi vagy sem. Nekem NEM volt kétségem, minden este nyugodtan aludtam, nem vacilláltam. Tehát nem normális ha valaki folyton ezen agyal, hogy nem szúrja-e el az életét valakivel, aki nem hozzáillő. Általában ilyen nem merül fel abban aki szerelmes. És nem a lila vagy rózsaszín köd miatt nem fél, hanem mert nincs mitől félnie. Ismertem a vőlegényem minden kisebb nagyobb hibáját és ezek ellenére se merült fel benne egy csepp kétely se, és hiba alatt nem olyan hülyeségekre gondolok, hogy merre áll a wc ülőke... Te ezzel szemben felteszed a kérdést, hogy ő-e a nagy ő? És mikor az emberek leírják hogy ilyen gondolatokkal a fejedben, biztos nem ő az akkor meg kiakadsz, hogy de igen ő az. Akkor meg mi a jó túróért kérdezted meg? Ha ennyire biztos vagy miért is nem tudsz nyugodtan aludni?
2011. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

pontosan ezt nem tudom

ha ő a nagy ő, miért van ez bennem?

félelem a házasságtól, ami természetes lehet?


a legjobb ötletem, hogy kitolom az esküvőt ameddig csak lehet.

hátha lesz addig valami ami felold az idegesség alól.

2011. júl. 27. 18:50
 29/29 anonim ***** válasza:
A házasságtól való félelem nem abban nyilvánul meg, hogy minden nap ezen agyalsz, az néha pár percre/órára rázuhan az emberre, hogy jaj mi lesz, ha minden megváltozik. Mellesleg semmi sem változik meg. Amit te érzel az inkább valami vészharang féle, hogy nem vagy kész vagy a házasságra, vagy a pároddal való házasságra. Az esküvő kitolása felér egy eljegyzés lemondásával majd a párod szemében, azért erre számíthatsz. Ha benne nincs kétely nem fog téged megérteni, hogy mire kell neked esetleg még idő. Fel kell tenned magadnak nagyon komolyan azt a kérdést, hogy hozzá akarsz-e menni, ha a nem vagy a nem tudom dereng fel közben a fejedben, akkor nem akarsz hozzámenni. Tudom, hogy neked a problémán belül nem tűnik ilyen egyszerűnek pedig sajnos ilyen egyszerű. Ha az első gondolatod nem az, hogy jaj de jó vele élem le az életem, csak vele, révbe értem, stb hanem pont az ellenkezője, a félelem, a bizonytalanság jár a fejedben ott nem hiszem hogy értelme lenne egy házasságnak.
2011. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!