Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért iszik mindenki? Nincs...

Miért iszik mindenki? Nincs már senki, aki antialkoholista lenne?

Figyelt kérdés

Antialkoholista=nulla korty.

Utálom, hogy iszunk, ha öröm van, akkor azért, ha bánat van, akkor azért. Ha meccs van, akkor azért.

Névnapot ünneplünk, ne hülyéskedj, iszunk. Megszületett a haverom kisfia, iszunk. Összetörtem a kocsit, iszunk. Nyert a csapatom, iszunk! Jó a buli, iszunk. Péntek este pia nélkül?? Iszunk, bammeg. Vacsorához vörösbor? Nem árt az, orvosság! Nyáron meleg van, sörözünk! Télen hideg van, borozunk!


Nem elég még? Ha mondom, hogy nekem az lenne jó, ha a párom egy megveszekedett kortyot se inna soha, akkor kiröhögnek. Nincs ilyen ember? Miért kötelező inni?


2011. júl. 26. 13:18
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom mi bajod van azal ha valaki megiszik buliba egy nyamvad koktélt,nem az azstal ál kell inni magát,de egy pohár....Nem kötelező inni,de ha megkivánom a koktélt iszok belőle.Szerintem ha meginnál néha te is egy pohárral nem lennél merev ,mint a fa.
2011. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
79%

Tudod, nem az a gond, ha valaki iszik alkoholt, hanem az, ha nem tud mértéket. Ha ebéd után megiszik valaki 1 (EGY!!!) pohát bort, attól nem lesz senkinek baja, viszont ha valaki nem bit ki egyetlen étkeze´st sem alkohol nélkül, akkor ott viszont baj van.


Sajnos Magyarországon ha valaki részeges, azt tekintik férfinak, pedig az csak egy szemét, akarat nélküli báb.


Aki viszont kulturáltan tud lakoholt fogyasztani, az SOHA nem részeg vagy spicces, mert tudja, hogy mennyi az elég.


Nálunk nem szokás berugni, pedig mindig van otthon bor/sör/rövidital - de mivel csak alkalmanként iszunk belöle, ezért egyszerüen nem fogy hamar el. Ha valaki itt van, annak sem kötelezö szeszesitalt fogyasztania, van üditö, szörp, söt!! tiszta viz is. De aki nálunk netán egyszer is berugna, azt többé nem hivjuk meg, mert ez nem fér bele a normális viselkedésbe.

2011. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
36%

Egy kicsit túlzás az egy kortyot se. Én 2 teljesen antialkoholistát ismerek. Az egyik életében egyszer próbálta ki az alkoholt, és nem tetszett neki, ő most 36 éves férfi, és egy másik 50-es éveiben járó férfit ismerek, aki 20 éve egy kortyot sem ivott. Apukám szintén mondhatom, hogy antialkoholista, de ő ha alkalom van, akkor iszik, de csak egy icipi töményet, aztán hogy meg ne sértse páromat, elfeleznek egy sört. Én szintén az ő antialkoholizmusát örököltem. 27 éves nő vagyok, főiskolán előfordult, hogy berúgtam, de azóta egyre kevesebbet iszom. Alkalmakkor szoktam egy női italt inni, de azt is úgy, hogy 6x megkérnek rá:D Holnap lesz a kislányom 1 éves születésnapja, koccintani fogok rá.

Szerintem az alkalmankénti ivás, egyáltalán nem megvetendő. Azt mondják, még egészséges is néha. Szerintem azzal sincs baj, ha minden nap az ember iszik egy pohár sört....ha neki az esik jól. Egyáltalán semmi rosszat nem látok benne. A fiatalok meg had igyanak...mi is azt tettük:P Kell ilyen időszak is, de nem kötelező. Én nem szeretem az alkohol ízét, szinte egyik sem ízlik. Becsípve szeretek lenni, de annál tovább nem, mert másnap használhatatlan vagyok egész nap.:S

2011. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
5, azaz ÖT darab családtagom halt meg az alkohol miatt! Öten itták el az eszüket és az életüket! Jelenleg is van egy alkoholista, aki szintén a párjával együtt iszik. Apám se veti meg az alkoholt. Amerre nézek, a korombeliek isznak, az idősebbek isznak, csakezért-csakazért, UNTIG ELEGEM VAN!!!!
2011. júl. 26. 13:29
 15/40 anonim ***** válasza:
79%

Nos, én ilyen vagyok, már ha nem számít alkoholizmusnak az, ha családi szülinapon , vagy szilveszterkor elnyalogatok egy gyűszűnyi martinit vagy pezsgőt, mert azok viszonylag gyenge és finom italok.Én is ellenzem az ivászatot, a részeg embereket pedig kifejezetten nem kedvelem.

Szerintem nincs azzal semmi baj, ha valaki különleges alkalmakkor iszik egy picikét módjával, csak ne annyit, hogy meg is látsszon rajta, mert az már baj.

2011. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
73%

Jelen. Soha nem iszom. Nem értem mire jó. Finomnak nem finom (próbáltam), aki pedig alkohol nélkül nem tudja jól érezni vagy elengedni magát, azzal gondok vannak.

És nem szeretnék olyan párt magamnak, aki iszik. Minek? Hogy berúgjon és "jajj, nem tudtam mit csinálok" ürüggyel félrekufircoljon?! Nemár!

2011. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
79%

Én sosem iszom,még szilveszterkor pezsgőt sem.

Ennek oka is van

Az egyik,hogy alkoholista anya mellett nőttem fel,és számomra undorító hogy részegen fetreng az utcán valaki.

A másik hogy nem is bírom az italt. A sört büdösnek tartom.A pálinkát,konyakot,és egyéb rövideket erősnek,égetnek.A bort keserűnek..

Így nem is hiányzik.Bár az nem zavar ha párom iszik sört,vagy ha bulizni vagyunk iszik bort.Ha jól esik neki igyon..Hál istenek tudja mikor kell abbahagyni,így sosem részegedik le.Én meg iszok gyümölcslevet,vagy colát.A társaságban már tudják,hogy nekem colát kell rendelni,és ők is tiszteletben tartják hogy nem iszom alkoholt.

39/N

2011. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:24


ő írta jól. ha nem akarsz inni, akkor nem iszol. ez ennyire bonyolult??

amiket írtál, nagyrészt úgy csinálom, de attól még nem vagyok alkoholista. nyáron nagymelegben jól esik egy doboz hideg sör, néha hétvégén elmegyek buliba, akkor is iszok, születésnapra is szoktunk koccintani, de nem ész nélkül, és meccs közben is ritkán megiszok egy doboz sört. és azt nem értem hogy neked ez miért fáj, ha más iszik?

ja és én azon ritka kivételbe tartozok, aki nem neveti ki a másikat, ha nem iszik. bár tényleg vannak ilyen emberek... de ők meg hülyék!

2011. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
88%
De ha a kultúrált ivással nincs baj akkor miért nézik fura szemmel aki egyáltalán nem iszik? Most kinek fáj az? Meg mi köze annak a sznobsághoz? Egyszerűen csak nem érdekli, vagy nem ízlik stb.
2011. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
77%

az undorító tántorgó részegeket én sem szeretem, azok gusztustalanok.

de ha valaki spicces, akkor oldottabb, könnyebben tud beszélgetni, hülyéskedni. én szeretek a barátaimmal meginni pár sört, de tudjuk hol a határ.

2011. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!