Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért iszik mindenki? Nincs...

Miért iszik mindenki? Nincs már senki, aki antialkoholista lenne?

Figyelt kérdés

Antialkoholista=nulla korty.

Utálom, hogy iszunk, ha öröm van, akkor azért, ha bánat van, akkor azért. Ha meccs van, akkor azért.

Névnapot ünneplünk, ne hülyéskedj, iszunk. Megszületett a haverom kisfia, iszunk. Összetörtem a kocsit, iszunk. Nyert a csapatom, iszunk! Jó a buli, iszunk. Péntek este pia nélkül?? Iszunk, bammeg. Vacsorához vörösbor? Nem árt az, orvosság! Nyáron meleg van, sörözünk! Télen hideg van, borozunk!


Nem elég még? Ha mondom, hogy nekem az lenne jó, ha a párom egy megveszekedett kortyot se inna soha, akkor kiröhögnek. Nincs ilyen ember? Miért kötelező inni?


2011. júl. 26. 13:18
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
55%

Nem hiszem h mindenki iszik, nem kell általánosítani, ha a te baráti társaságod ennyit vedel akkor lehet nem a megfelelő emberekkel vagy körülvéve.

Amúgy tényleg nem jó ez, az talán elfogadott h az egyetemisták annyit isznak, de ideális esetben kinövik. amúgy meg mo-n a kultúra része, h örömre inni kell.

2011. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
85%
Aki nem iszik az biztos nem árt ezzel senkinek. Ellenben valljuk be hogy aki iszik az igenis tud ártani. És ahhoz még csak "vállalhatatlan" állapotban sem kell lenni. Már egy spicces, túlzott jókedvében lévő ember (hátha még férfi) is ijesztő tud lenni ha pl jössz haza a sötét utcán és sorolhatnám.
2011. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy nagyon fekete-fehéren látod a dolgokat. A "nem iszom egy kortyot sem" és a "belehalok a piálásba" fázis között rengeteg átmenet van.

A világ színes, ne tessék már ilyen fekete-fehéren látni. Az emberek többsége nem hal bele abba az alkoholba, amit megiszik. És igenis nagyon finom alkoholos italok vannak. A kedvenc koktéljaim mind alkoholosak, de finomak. A nyári hőségben jólesik egy pohár sör. Korcsolyázás közben, mondjuk jégfelújítás alatt meg egy pohár fűszeres forralt bor.


Persze nem kötelező inni. De én sem szeretem azt, aki ilyen mereven elzárkózik dolgok elől. Normális mértékű alkoholizálással nincs semmi gond.

2011. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
50%

Szerintemmeg a madártej finom pörkölttel összekeverve! Könyörgöm attól hogy neked finom még biztos hogy másnak is az. Azért meg csak nem fogok minden piát végigkóstolni a világon, hogy találjak egyet amelyik tetszik. Azért mert valaki nem akar alkoholt inni már rögtön elzárkózó és merev? Biztosra veszem hogy van valami étel amit te sem eszel meg. No hát akkor te is ilyen merev, fap*fájú ember lehetsz... -.-"

Miért fáj az egyesekneknek ha engem xy dolog egyáltalán nem érdekel a világon? Nyitott nem attól leszel hogy minden kipróbálsz.

2011. júl. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
39%

Én szeretek inni és kurv@ra utálom ha pesztrálgatnak érte. Jól esik egy esti beszélgetéshez egy finom bor, néha pezsgő vagy egy jó koktél. Minőségi italokat fogyasztok, nem minden nap, de ha jó a társaság akkor miért ne.

21L

2011. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
81%

Én nem iszom szinte egy kortyot sem,de nem azért,mert elítélem,hanem mert nem szeretem és nem is hiányzik az életemből!Sohasem éreztem késztetést rá,de azt sem ítélem el,aki iszik mértékkel.

Néha azért megiszok én is 1-1 citromos sört,de csak azért,mert finom és frissítő.

Eddig egyszer rúgtam be életemben,de azóta mégjobban elment az ivástól a kedvem.


19/L

2011. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
73%

Nem kötelező, ezt senki se mondta.

De miért ne ihatna valaki alkoholt, ha az ízlik az adott illetőnek.

Mellesleg bizonyos mennyiségig a minőségi alkoholos ital rendkívül egészséges.

Az igazi baj, hogy az emberek többsége nem minőségit fogyaszt, és nem tud mértéket tartani.

2011. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
59%

"Mellesleg bizonyos mennyiségig a minőségi alkoholos ital rendkívül egészséges."


Rendkívül egészséges? Igazán? Tök mindegy a minőség, az etanol a lényeg, az minden piában benne van, és mérgező marad ha olcsó, ha drága.


17 évesen rúgtam be, utána követő két Szilveszteren belekortyoltam egy pohár pezsgőbe. Nekem már a kortytól megfájdul a fejem. Számomra szörnyű érzés. Elzsibbad a lábam, lüktet a fejem, és melegem van. Így hogy érezzem jól magam?


Másrészt nem zavar, ha valaki iszik, de igenis szomorúnak tartom, ha valaki nem tud tudatmódosító nélkül szórakozni.

2011. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
59%
Én azt is utálom aki ránéz egy doboz sörre. Apám alkoholista és mit ne mondjak nem bírja az alkoholt, de ennek fejébe csinált 5 gyereket (köztük engem) akit nem tud rendesen eltartani. Akkor a nikotin függőségéről ne is beszéljünk.
2011. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
24%

Fura, hogy itt ennyi ember nem ismeri a MÉRTÉKLETESSÉGET.


Én 14 évesen ittam először szilveszterkor itthon, anyukámmal 1 pohár pezsgőt.

Berúgtam párszor, aztán ennyi, maradok a pár pohárnyinál.


Ja és még füvezni is szoktam, kb havi 1x.


Tudjátok emberek, MÉRTÉKLETESSÉG. Keressetek rá a gúgliban :)))

2011. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!