Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért iszik mindenki? Nincs...

Miért iszik mindenki? Nincs már senki, aki antialkoholista lenne?

Figyelt kérdés

Antialkoholista=nulla korty.

Utálom, hogy iszunk, ha öröm van, akkor azért, ha bánat van, akkor azért. Ha meccs van, akkor azért.

Névnapot ünneplünk, ne hülyéskedj, iszunk. Megszületett a haverom kisfia, iszunk. Összetörtem a kocsit, iszunk. Nyert a csapatom, iszunk! Jó a buli, iszunk. Péntek este pia nélkül?? Iszunk, bammeg. Vacsorához vörösbor? Nem árt az, orvosság! Nyáron meleg van, sörözünk! Télen hideg van, borozunk!


Nem elég még? Ha mondom, hogy nekem az lenne jó, ha a párom egy megveszekedett kortyot se inna soha, akkor kiröhögnek. Nincs ilyen ember? Miért kötelező inni?


2011. júl. 26. 13:18
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
66%

NEM ISZOM EGY KORTY ALKOHOLOS ITALT SEM!

27N


Volt egy ffi ismerősöm, ő is antialkoholista volt! Ill. kettő!

2011. júl. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
54%

A szüleim és apukám szülei soha nem isznak semmilyen alkoholt, egy kortyot sem. Nálunk ünnepléskor almás gyerekpezsgő van/volt és lesz :D

Azért nem akarok szentnek tűnni én bulikban lány létemre szoktam sörözni, néha mást is.


21L

2011. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
70%

De, bammeg, van! Te!


Annak a hozzászólónak van igaza, aki a mértékletességet emlegette.


Azt gondolom, nem sokan tudják, hogy ugyanolyan függő és beteg az az ember, aki olyan mértékben rabja az alkohol iránti utálatának, hogy még azt is utálja, aki ránéz egy pohár borra, mint az, aki mértéktelenül vedel, attól függetlenül, hogy nem tartja magát annak és soha be nem ismerné (tipikusan olyan magatartás, mint az alkoholistáké).


Biztos lesz olyan párod, aki nem iszik, de ne olyat próbálj meg "leszoktatni", aki mondjuk nyáron, a melegben hetente megiszik egy-két sört. Keress az ízlésednek megfelelő párt, ne nyávogj itt. :)

2011. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
30%
Hát érdekes, hogy a teljesen antialkoholista válaszolók és a kérdező is azért nem iszik semmit, mert alkoholisták voltak a szüleik/meghaltak miatta. Az én apukám is az volt, és közvetve emiatt is halt meg, de ettől még nem lettem se alkoholista se antialkoholista. Mert nem a pia a hibás, hanem a gyenge jellem. Én iszom néha, alkalmakkor mértékletesen. Az a baj, hogy ti féltek az alkoholtól, ami nem jó, mert akkor semmivel sem vagytok erősebbek, mint az alkoholisták és egy krízisben előfordulhat, hogy emiatt nyúltok majd a pohárhoz. Persze nem ismerlek titeket, nem tudhatom. Csak tényleg ne az alkoholt okoljátok, hanem az embert. 20L
2011. júl. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
70%
Nekem senki nem volt alkoholista a családban és mégsem iszom soha. Mert nem érdekel. Más meg gyümölcslét vagy ásványvizet nem iszik mert nem tetszik neki. Na és? Arra is azt mondják, hogy fura vagy utálatfüggő? Miért más az alkohol?
2011. júl. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

ma 17:00

Nem arról van szó, hogy ha valaki nem szereti az alkoholt, vagy nem szereti a gyümölcslevet, sőt az is teljesen érthető, ha valaki nem szereti a részeg emberek társaságát, én sem szeretem.

Hanem arról, hogy ha már valaki azt meglincselné, aki esténként a vacsorájához megiszik egy pohár bort, mert szereti, vagy nyáron egy-egy hideg sört mondjuk heti rendszerességgel, mert jól esik neki, mert szereti.

Megismétlem, NEM azokról beszélek, akik be szoktak rúgni, vagy akár becsípni.


Ha már a gyümölcsleves példát hoztad, senki nem furcsállja, hogy valaki mondjuk nem iszik almalevet, mert utálja, de az már elég furcsa lenne, ha azokat is utálná, akik isznak almalevet.

2011. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
57%

16:56

Nem mindenki. Én azért nem iszom, mert nem látom értelmét.

2011. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor most egy másfajta antialkoholista.

Pl. én.

Keményen ittam 10 évig, a gimiben még olyan fasza volt, h. nem szabad, de nesztek, aztán meg már jó lett, aztán meg már nem tudtam hogy kerülök haza, és nem is érdekelt, volt, hogy napi munka után éhgymorra fél liter Chevalier-vel indítottam, és eljött az, hogy dolgozni is csak úgy tudtam, ha szint volt, mert remegett a kezem másképp, annyi mentolt senki se küldött le mint én, hogy leplezze a pia szagát, azután este megint...

Naszóval akkor én úgy láttam, hogy aki nem iszik, az nem tudom mit csinál, mi a francnak él, vagy miért.

Okot az ivásra nem kerestem, mert az volt az ok, hogy szerettem inni vazze.

Jól is kerestem, nőm mindig volt, mégpedig dekorativ, és ennyi kb. amit letettek az asztalra azok akikel voltam.

És tellettek az évek, másnaposság, 10 kávé, 6 vodka, kávénként egy aszirin, és a szervezetem kezdett eltellni, megundorodni a szesztől.

aTTól még toltam tovább, h. bírjak melózni. Számítástech. elég ennyi.

Egyszer, mikor józan voltam, azután, véletlenül kegyetken jól megvilágított tükör elé kerültem, és rájöttem, mit is csinált velem a pia, nem meghízlalt, hanem, felpüffesztett, az életemet széttolta, állandó hányingerem volt, és jobban undorodtam mintahogy kívántam volna.

éS AKKOR SIKERÜLT MEGFOGADNOM, HOGY EGY KORTYOT SE ISZOM, de ez már a határa volt hogy elvisz a májam, vagy megállok, és talán megmaradok.

Mindezeket csak így utólag könnyü ám felsorolni, időrendben nagyjából, mert amikor ezek történtek, éppen az illető napot, vagy hetet, vagy mittomén akartam megoldani megúszni.

Nem sikerült, mert hogy nem ittam többet, a munkámra sem bírtam figyelni, meg a kávétól, meg a cigitől is egyszerre megundorodtam, olyan lettem mint a zombi a Resident Evil-ből, szal. kirúgtak na, nem teljesítés miatt.

Nem mondhattam . h. bocsánat józan vagyok, időt kérek, mert még ki is röhögtek volna.

Atután volt vagy egy év, mire rendbe jöttem, megnősültem, van két szép gyerekem, 2, 5, erre mivel ver az isten, ha volna olyan, most meg a feleségem kezd inni, de nem ám a grillparti után ízlelgeti az egyébként szutyok szar borok "savgerincét", hanem tölti magába.

Na ahogy ő megy befelé, persze büntetés látni ezt nekem, de segíteni, magamból kiindulva tudom nem lehet, amit tudok, persze megteszek érte, de épp elég, hogy a gyerekekre gondot viseljek.

Dönteni majd neki kell, hogy bemegy-e vagy kijön.

Itt tartunk most, amit leírtam, húsz év idáig, bocsánat, de alig lett hosszú ehhez képest.

És a kérdésedre a válasz, van -e aki nem iszik, Hát van, Pl. én, varrd a kalapodra baz.

Bocs ha nyers voltam baz, amit leírtam igaz, és most is legalább 200000 emberrel történik valamely stáció.

Az utolsót kivéve talán, az durva kezd lenni.-

2012. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan azt látják tini korban,hogy ez a norma,de tényleg.

A felnőttek szerintem több,mint fele rendszeresen iszik.

Ki ezért,ki azért.

Aztán eléri a gyerek az olyan 17-18 éves kort,aztán már otthon a szülők,rokonok is elkezdik kínálgatni a gyereket is.


Én állandóan azt láttam,ha jött hozzánk vki vagy mi mentünk családdal valahová ott pohár nem maradhatott tele,ha meg üres volt,azt megint megtelt.


Nekem is az elmúlt 4-5 éveben meghalt az alkohol miatt 2 nagybátyám.

Az egyik még 40 se volt.

A másik 40 feletti.

Egy nagynénémet meg szó szerint a halál markából hozták vissza.

Azóta ő már nem iszik annyit.


A szüleim is rendszeresen isznak még mindig.


Én 26 vagyok,de még életemben nem voltam részeg.

Párszor ittam életemben alkoholt,de mindig furán néznek,ha közlöm,hogy én nem iszok semmit.

Egyrészt,mert tök egészségtelen,és nem azért edzek,diétázok,hogy az alkohollal romboljam a szervezetemet.


Aztán ezeknél a fiataloknál olyan 30 éves korig menő az ivás.Onnantól meg megindulnak a lejtőn........

2014. okt. 18. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
ja és én is férfi vagyok.
2014. okt. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!