Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá ha édesany...

Mit szólnátok hozzá ha édesanyátok elfelejtene felköszönteni a 25. születésnapotokon? Velem tegnapelőtt ez történt.

Figyelt kérdés
Ráadásul egyedüli gyerek vagyok, eddig semmi bajunk nem volt egymással. A telefonjára még én töltöttem 3 napja pénzt. Hát ennyire nem számit neki az egyetlen gyereke? Nagyon kivagyok.
2009. ápr. 6. 21:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
90%
Az anyák felköszöntésére ott az anyák napja. Én sem szeretek ebben a világban élni, ahogy a kérdező sem, de hát ez van. Nem én kértem, hogy megszülethessek.
2009. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
100%

09:39-es vagyok. Ne haragudj, de ezt nagyon de nagyon nem szeretem. Ír vki (jelen esetben te) egy kérdést, amiben leírja a problémát, én válaszolok rá, mert velem is történt hasonló, vagy mert tudok rá egy megoldást, megírom a válaszomat, utána próbálom összevetni a többiekével, vajon a többséggel értettem -e egyet... ÉS! Akkor látom meg, h a kérdező (jelen esetben te) ír még egy tucat kommentet, amikből egyre több és több minden derül ki... Azoknak fényében meg totál mást írtam volna.

Pl kiderült, h messzi lakik tőled, kiderült, h még aznap fölhívtad, kiderült, h orvosnál volt - aztán kommentekkel később, h te voltál orvosnál, kiderült az is, h előtte pár nappal már felköszöntött, és ajándékot is adott, kiderült, h nem lettél elfelejtve... Ennyi plusz info után azt kell mondanom, h


Ezt meg kell beszélni, és nem megharagudni rá. Nem tudom, nálatok hogy zajlik egy születésnap, és nem akarom belevonni a családi állapotokat, ahányan vagyunk, annyiféle családdal rendelkezünk... De nekem pl még sosem volt születésnapi bulim... Na igen, elég lehetetlen időben születtem, a nyár közepén... A tortát rendszeresen hetekkel később kapom meg, amikor szólok, h szeretnék. A családon kívül másnak nem nagyon jutok eszébe... A legjobb barátnőmnek, és annyi. Szóval nálatok nem tudom, mi a módi, de fönntartom azt a véleményemet, h nem szabad édesanyádra haragudni. Egyszerűen csak tisztázni kell a dolgokat. Simán lehet, h csak félreértettétek egymást, vagy ő azt gondolta, ezen nem fogsz megsértődni (bocs a szóhasználatért), és mellesleg igaza is volna...

Szóval NYUGI!

Nem vagy elfelejtve, nem vagy nem szeretve.

2009. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
09:39 helyett 09:32, bocsi... Elnéztem.
2009. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul vagyok az olyan írásoktól, amiből hiányzik az empátia, ahogy elolvastam a válaszokat! Mivel nem vagyok egyke, ezért a te bonyolultnak tűnő problémáidat próbálom megérteni. Szerintem, a problémás viselkedés a gyermekkorba nyúlik vissza, itt az elkényeztetésre gondoltam. Nem ismerem a szüleidet, pontosan hogyan bántak veled. Túl sokat foglalkoztak veled vagy túl sok ajándékot kaptál és ehhez hozzászoktál, így ment éveken keresztül, és csak most borultál ki ezen, mert most ez az első eset, hogy elmaradt a felköszöntés. Lehet, hogy ez az egyik oka. A másik a tragédia az oka, mivel szemtanúja voltál apád öngyilkosságának. Nem tudom, mennyire szeretted apádat, de sejtem, nagyon szeretted őt, közelebb állhattál hozzá. Az elvesztését ha jól sejtem ami napig nem tudtad feldolgozni.A jellemedet megváltoztatni nem lehet, az biztos, de a viselkedéseden kéne változtatni. Vagyis azt akartam mondani, hogy ha tényleg szereted anyukádat, akkor avasd be őt, mi bánt téged, mert én úgy látom, anyukád azt gondolja rólad, akár nagy távolságból is, veled minden a legnagyobb rendben van, de nem tudja, mivel nem mondtad el neki a problémáidat!Lehet, hogy ennél a beszélgetésnél sok minden ki fog derülni, amiről nem is gondoljátok és meg fogsz könnyebbülni,és mindjárt látod az élet napos oldalát. Be kell látnod, a szeretet pénzben, ajándékban, stb.-ben nem nyilvánul meg. Szóval, érted, mire gondolok?

Tehát a legjobb megoldás, amikor időd engedi, látogasd meg anyukádat mondjuk az anyák napján, megköszönöd neki, hogy felnevelt téged, ezután beszéljétek meg, mi bánt téged, anyukádat mi bántja (lehet, h meg fogsz lepődni)és keressetek megoldást, ezentúl mi legyen, a lényeg, anyukádnak jó legyen, neked is jó legyen. Meglátod, a sorsdöntő beszélgetés után már egyre jobban leszel, visszatér a jó kedved, a vidámságod... A nagy távolságban sűrűn beszélj telefonon vele, ki tudja, olyanok lesztek, mint egy barátnők, ez még mindig értékesebb, mint az ajándék, stb.! :)

Nagyon sok sikert kívánok! :)

2009. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:

Amint látod a válaszokból , ilyenen 60-ból max egy sértődik meg. Ha téged mégis ennyire bánt, ott más baj van. Gondolkodj el , mi az?

Az a benyomásom, hogy túlságosan gyermekiesen kötődsz anyádhoz. Át kellene alakítani felnőtt kapcsolattá.

De csak te tudhatod a valódi okot.Jóindulatból írtam!!!

2009. ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
Akik azt írják itt, hogy rossz indulatú a legtöbb válaszoló és rendben van, hogy anyukád nem köszöntött fel eljutottak odáig az olvasásban, mikor írtad, hogy igen is felköszöntött, csak pár nappal korábban? Ajándékot és pénzt is adott neki, csak nem épp a szülinapján. Most akkor min sajnálkozik? Senki sem felejtette el.
2009. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim válasza:
Vígasztalódj azzal,hogy a te anyukád elfelejtette de az enyém már meg sem teheti(20 évemet betöltöttem és elveszítettem),és húsvét hétfőjén szülinapom lesz.
2009. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim válasza:

Üdv!


Én direkt megkérek mindenkit hogy ne emlékeztessen a koromra, és ha meg akarnak ajándékozni, akkor azt ne a születésnapomon vagy karácsonykor tegyék, hanem az év bármely napján. Nem is köszönt fel senki, nagyon ritkán egy "boldog szülinapot" elereszt valaki, amire egy rövid "köszi"-vel válaszolva le is van tudva.

2009. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
ne keseredj annyira el. biztos nagyon szeret téged, csak mostanában nagyon sok dolga volt, vagy valami miatt szétszórtabb mostanában.. Biztos nem direkt csinálta, de szerintem azért beszélj vele erről
2009. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!