Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek alkoholfüggőségg...

Hogy segítsek alkoholfüggőséggel küzdő férjemnek?

Figyelt kérdés

Már hét éve ( bűvös szám!?) vagyunk házasok. Mindig ivott a férjem, de előtte vagy nem vettem észre, vagy nem akartam észre venni, hogy ez nála már függőség?

Minden nap iszik.

Minden nap megiszik 2-3 üveg sört és min. 1 dl töményt (whisky, pálinka).

Az utóbbi időben ez már egészségügyi problémákat is okoz nála. Magas a vérnyomása és sokszor volt az utóbbi időben rosszul. Akkor megijed - de nem hagyja abba, csak pár napra. Próbálok neki segíteni, de nem hagyja. Szerinte csak én látom így az ő helyzetét, mert senki nem mondja neki. ( Családja már nem szól bele, - mert volt ebből vita..) A barátai - pedig nem akarják megbántani. Barátai - tudják, hogy gondjai vannak, de ha kínálja elfogadják és vele isznak. Két gyönyörű lánnyal ajándékozta meg a sors második házassága alkalmával, de ez sem bírja visszatartani. Nem tudom mit tegyek, mert szeretem és fájna elveszíteni. De sajnos most ott tartok, hogy nem bírom tovább. Én vagyok aki mindent kézben tart a családban és túl sok a két eleven gyerkőc mellett, hogy miatta még jobban kell aggódnom.

Segítsetek kérlek, hogy nektek hogy sikerült megoldani az ilyen jellegű problémát? Hogy sikerült rávennetek párotokat arra, hogy kérje szakember segítségét? Egyedül vagyok a problémával és másra nem számíthatok, hogy segítsek megállítani a lejtőn....

Egy aggódó két gyermekes anyuka, aki nagyon szereti a férjét


2011. aug. 2. 09:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha ő nem akarja, sehogy.

Remélem tudod, ha vele maradsz, tönkretesz téged is és a gyerekeket is.

2011. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

alkoholista "apa" gyerek vagyok,aki szintén igy kezdte...


Remélem neked több eszed lesz,és nem vársz annyi időt a válással mint anyám anno...

2011. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Sajnos ha nem akarja sehogy,és ez csak romlani fog az idő előrehaladtával.Apu is ilyen volt hiába orvos stb.Anyu csinált mindent,ketten vagyunk testvérek.Fiatalon meg is halt,az alkohol vitte el.:((Ha nincs benne akarás,és erősen függő ez lesz a vége,teljesen reménytelen.:((
2011. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szia! Elmesélem a mi történetünket, hátha rá tudlak vezetni, hogy valahogy kényszerítsd rá, vagy nem tudom.


Ne várjátok meg, míg az történik vele, mint édesapám testvérével, aki az alkohol miatt 2 hónapja az ápolási osztályon van a kórházban.

Mikor anya megtalálta őt, remegett magán kívül volt. Bekerült a pszichiátriára, ahol hetekig nem ismert meg minket, sem a saját gyerekeit senkit. Nagyon kicsi esélye volt a túlélésre. Úgy nézett ki, mint egy élő halott, mikor már megismert minket össze-vissza beszélt. Szervezetileg kicsit most felerősödött, az ápolási osztályon van, de borzalmasan néz ki még így is. Leginkább már nyomon beszél, de etetni kell, pelenkázzák. Felfekvési sebek vannak rajta, nagyon nagy a vérmérgezés esélye, még így ennyi idő után is csak 30% esélyt ad neki a doki, de azt mondja, ha még túl is éli, ember más sosem lesz belőle. Szörnyű tragédia.


A lányai rengeteget könyörögtek neki, de nem használt, a végén, mikor már érezte, hogy rosszul van, maga írt alá egy elvonókúrás papírt, ami következtében jött az elvonási tünet, és teljesen összeomlott a szervezete. Őt már csak az alkoholban lévő kalória tartotta életben, mert mielőtt kórházba került egy hónapja már nem evett, és ivott egy falatot sem, csak alkoholt.


A lányai utólag azt mondják, hogy mikor észre vették, hogy itt nagy baj lesz, akkor kellett volna megzsarolni, akár gusztustalan módon is (mindenkinél van olyan pont), hogy rászánja magát az elvonóra. Akkor biztosan nagyon összevesztek volna, de később viszont megköszönte volna nekik... és most nem lenne egy magatehetetlen emberi roncs....:(


hát ennyi, sürgősen próbálj meg segíteni, ha nem akarod, hogy ti is így járjatok!


23N

2011. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Mintha a szüleim történetét olvasnám. :(


Anyu így ment hozzá apuhoz. De sajnos apun nem lehetett segíteni, mert csak akkor lehet, ha ő maga is masszívan akarja. Ő pedig nem akarta.


Mikor 19 évesek lettünk a tesómmal, akkor halt meg, májmegnagyobbodásban, de az egész életünk arról szólt, hogy apu már megint támolyog, apu már megint alszik, mert ivott, apu már megint részeg :(((


Csakis ő maga tud magán segíteni, és nektek pedig támogatni kell, ha elszánja magát.

2011. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Először próbálkozni kell, de már rögtön az elején kell lennie egy határnak. 1 évet én reálisnak tartok. Ha 1 éven belül nem változik semmi akkor válás ez egyértelmű ezen ne is gondolkodj, rengeteget árt ez a gyerekeiteknek!

Az alkoholisták legfőbb ismérve a betegségtudat hiánya, azaz nincsenek tisztában vele hogy betegek. Azt mondják ez normális, ez még nem olyan vészes, még belefér, de sosem fogja egy alkoholista beismerni neked hogy az.


Mit tegyél?

Először próbáld szép eszközökkel megkérni hogy üljetek le és beszéljétek meg ezt a dolgot, neked ez így nem jó és láthatóan neki sem az egészsége miatt, szóval először próbáld rábeszélni hogy tegye le a piát.

Ha ez nem vezet sehova akkor ismételd meg még egyszer.

Ha ez sem vezet sehova akkor nagyon erősnek kell lenned.

Ultimátumot kell adnod a férjednek. Fontos hogy ne csak pusztába kiáltott szavak legyenek amiket mondasz, hanem MINDENNEK LEGYEN KÖVETKEZMÉNYE!!! Ez nagyon fontos, mert az alkoholisták nagy részének a felesége fenyegetőzik hogy elválik, de még 10 év múlva is a férje mellett marad. Ezt már rögtön a legelején el kell kerülni hogy lássa nem viccelsz komolyan gondolod amit mondasz és betartod amit ígérsz. Ez legfőképpen a te részedről igényel rettentő nagy önuralmat, de hidd el megéri! Először próbálkozhatnál azzal hogy ha nem teszi le az italt elköltözöl vagy letiltod a közös számlátokat vagy bármi ami nagyobb érvágás lenne neki. Egyenlőre "röviden" ennyit tudnék tanácsolni, de ez közel sem olyan egyszerű mint ahogy leírtam.

Sok sikert!

2011. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ilyenkor egy-két embernél beválik az, ha a segíteni akaró fél elköltözik és beadja a válópert. Sok alkoholfüggő ilyenkor döbben rá arra, hogy ez tényleg nem vicc és le kell tenni a piát. Ha szereted őt, egy próbát megér, és elválni sem kell, ha azon ritka emberek közé tartozik, hogy abba hagyja.
2011. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy le tudjad szoktatni az alkohol fogyasztásáról, neki is akarnia kell ezt az egészet. Nem akarásnak, nyögés a vége. Egy terápiára kéne vele elmenni, szakemberhez fordulni ezzel a gonddal. Biztos tudnak segíteni rajta. Azt is el kéne neki mondani, hogy ennek a töménytelen alkohol fogyasztásnak mi lehet a következménye... Sok sikert;)
2011. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem tudod megváltoztatni!!!! Tapasztalatból mondom, ha ő nem akarja, nem lehet! Ott kell hagyni, vagy áldozd fel magad! Magadra vess amiért eddig hagytad a dolgokat elfajulni! Nem láttad az idevezető utat? Most kitől vársz segítséget? Tőlem? Tőlünk, kívűlállóktól? Mi nem segíthetünk rajtad! Vagy megszokodod, vagy otthagyod és ha nem is boldog, de legalább nyugodt életed lehet! Bocs de nem lehet erre mást írni Öcsém 25 éve alkoholista, nem használt szép szó, rossz szó, sőt a dádá sem!Felesége van két gyereke, nem hagyta el kényelemből, szeretőt tartott mindig, most is, elviseli az anyagi előnyök miatt. Anyánkat ez a helyzet vitte a sírba, ő volt a kedvenc kisfia, hiába ! Szóval dönts, rajtad múlik a sorsod ! Szerencsét és erőt kívánok hozzá! Mondhatod a "kibicnek semmi sem drága" , de sajnos a sokak tapasztalata... érted?
2011. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Igen, ez a baj, hogy az alkoholista mindig úgy érzi, ez még belefér, nem vagyok függő.

Pedig a függőséggel az is velejár, hogy egyre töbet kíván.

Amit persze a pénztárca sem bír el a végletekig. Erről a részéről nem írtál, de talán ezzel is érvelhetsz neki.

A másik, hogy a részegek sokszor kötöszködők, agresszívak. Erről se írtál, de ne várd meg, amíg ez bekövetkezik.

Ha ilyen nagy problémák vannak vele, akkor talán azt is elemezned kellene magadban, hogy valóban szereted, vagy csak a ragaszkodás köt hozzá. Nehezedre esne a váltás, változtatás.

Biztos, hogy neked is legalább olyan sok energiára lesz szükséged, akár mellette, akár nélküle, mint őneki a leszokáshoz, vagy éppen a következmények viseléséhez.

2011. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!