Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek alkoholfüggőségg...

Hogy segítsek alkoholfüggőséggel küzdő férjemnek?

Figyelt kérdés

Már hét éve ( bűvös szám!?) vagyunk házasok. Mindig ivott a férjem, de előtte vagy nem vettem észre, vagy nem akartam észre venni, hogy ez nála már függőség?

Minden nap iszik.

Minden nap megiszik 2-3 üveg sört és min. 1 dl töményt (whisky, pálinka).

Az utóbbi időben ez már egészségügyi problémákat is okoz nála. Magas a vérnyomása és sokszor volt az utóbbi időben rosszul. Akkor megijed - de nem hagyja abba, csak pár napra. Próbálok neki segíteni, de nem hagyja. Szerinte csak én látom így az ő helyzetét, mert senki nem mondja neki. ( Családja már nem szól bele, - mert volt ebből vita..) A barátai - pedig nem akarják megbántani. Barátai - tudják, hogy gondjai vannak, de ha kínálja elfogadják és vele isznak. Két gyönyörű lánnyal ajándékozta meg a sors második házassága alkalmával, de ez sem bírja visszatartani. Nem tudom mit tegyek, mert szeretem és fájna elveszíteni. De sajnos most ott tartok, hogy nem bírom tovább. Én vagyok aki mindent kézben tart a családban és túl sok a két eleven gyerkőc mellett, hogy miatta még jobban kell aggódnom.

Segítsetek kérlek, hogy nektek hogy sikerült megoldani az ilyen jellegű problémát? Hogy sikerült rávennetek párotokat arra, hogy kérje szakember segítségét? Egyedül vagyok a problémával és másra nem számíthatok, hogy segítsek megállítani a lejtőn....

Egy aggódó két gyermekes anyuka, aki nagyon szereti a férjét


2011. aug. 2. 09:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

alkohol = drog = függőség


Érzelmi zsarolás? Hmm talán átmeneti eredmény....

Ez a függőség erősebb mint a szerelem...a szeret...

Menekülj el, azaz rakd ki...ez a Te és a gyerekek érdeke is...sajnos....

2011. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek - aki eddig válaszolt - nagyon köszönöm!

Látom, hogy mindenki ugyanúgy gondolja, mint én..

Megerősítést akartam - de legbelül tudom - hogy most tényleg mindent és mindent, amit mondok komolyan meg is kell tennem. Sokszor engedtem és nem lett jobb...

Azt nem írtam, de apám alkoholos májbetegségben halt meg 53 évesen. Gyerekként és később felnőtt fejjel - mindig is próbáltam segíteni neki. Akkor tért észhez, amikor már túl késő volt és a szervezete teljesen leépült - nem bírta a megvonást.

Ezt nem akarom, hogy a férjem is így járjon. Aki ismer tudja, hogy én tényleg mindenkinek megpróbálok segíteni. Pont annak ne tegyem, aki a gyerekeim apja és szeretem? Nem tudom végignézni ahogy tönkre teszi magát és mindig mondom is neki. Mondanom sem kell, hogy nem hallgat meg. Tudom,hogy egyszer rájön - nem akartam rosszat neki.

Tud valaki ajánlani valaki pszichológust v. egy helyet, ahol segíteni tudnak neki? ( Olyan találtam, ahol két hét bruttó 800 e forintba kerül - de nekem nagyon szűkösek a lehetőségeim..)

2011. aug. 2. 11:50
 13/21 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem! A kérdező kérdése az volt, hogy hogyan segítsen alkoholfüggőséggel küzdő férjének. Erre kap olyan válaszokat, hogy váljon el, rakja ki, hagyja ott, stb. Most komolyan, ha otthagyja, akkor szerintetek a férje már nem lesz többé alkoholista? Hát akkor lesz csak igazán az! Értem én azt, hogy sokan saját keserű tapasztalatukból indulnak ki, de jelen esetben szó sincs arról, hogy a férj brutális lenne, hogy verné a családját, sőt még arról sem írt a kérdező, hogy a család pénzét elinná, vagy ilyenek. Egyszerűen iszik, ami már az egészségére is rámegy, és a feleség aggódik. A kérdező problémája nem az, hogy hogyan hagyja el, hanem az, hogy hogyan tudná megoldani a problémáját, hogyan vehetné rá a férjét az alkoholizmus abbahgyására, vagy hogyan vonhatna be egy szakembert, aki segíteni tud. Merthogy szereti a férjét, ugyanis van ilyen is. Mert attól, hogy iszik az a szerencsétlen, még nem biztos, hogy rossz ember! Ebben kellene neki segítség. Én sajnos csak annyit tudok segíteni, hogy van egy kollégám, aki marha sokat ivott, ő úgy szokott le, hogy kb. 15 éve nagyon beteg lett, félévig táppénzen volt. Három gyereke van, akkor még kicsik voltak, a doki mondta neki, hogy azonnal abba kell hagynia az ivást, vagy vége van. Imádta a családját, megijedt, és le is tudott szokni. Azóta nem iszik egy kortyot sem. Szerintem a rosszulléte után azért volt oda fél évig, mert az ivás abbahagyása után a függőség okozott még neki szenvedést. A Te esetedben is csak annyit tudok mondani, a férjednek kell belátnia, hogy be kell fejeznie.
2011. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

NEkem alkoholista volt az apám, meg az apja is. nem lehetett vele mit csinálni.se a zsarolás, se semmi nem hatott, mert ő nem akarta és aki nem kér segítséget azon nem lehet segíteni.

nagyon haragudtam anyámra amiért nem vált el és nem vitt jobb helyre . mi tudtunk volna rokonokhoz menni.

hát az a gond hogy nem csak egy férjét szerető feleség, hanem anya is vagy. a férjed tehet az ő életviteléről, de a gyerekekéről ti döntötök. Tényleg nem lehet sztem tanácsot adni mert egyoldalúan hogy tudnád megmenteni?

Esetleg az ultimátumok, de mindig lesz oka az ivásra.

2011. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Köszönöm azt is, hogy valaki megért..

Igen..

Nagyon jó apa és szeretem.

De tudom, hogy másnak is igaza van- nem elég a szerelem, ha két pici gyermek lelki sérülésnek van kitéve.

Sajnos Ő még nem ijedt meg annyira, hogy a 180 C°-os fordulatot megtegye...

2011. aug. 2. 13:54
 16/21 anonim ***** válasza:

Amíg nem látja be addig sehogy!


De fogadhattok hogy ha kibírja, hogy nem iszik egy hónapig egy kortyot sem (alkohol mentes sört sem) akkor nem piszkálod! Ha nem bírja ki akkor viszont lássa be hogy baj van! Magáért a gyerekeiért és érted!


Fater alkesz volt és az is a mai napig! Tiszta szégyen volt, hogy senkit nem lehetett áthívni mert állandóan piás volt, (és nem feltétlen részeg)! Arról nem beszélve, hogy idegesítő egy állandóan ittas apuka... Ebből tanulva teljesen antialkoholista vagyok és párom sem ihat egy kortyot sem... Mikor megszületett a Fiúnk sem ihatott! Tejfakasztós buli = szakítás...

Ő annyit kért ezért cserébe, hogy szokjak le a cigiről... Megtörtént már jó pár éve nem szívtam el egy szálat sem!

2011. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező -

- szerető Feleség és aggódó Édesanya!

Nem tudom, hogy az országnak melyik pontján éltek. Nem tudom, hogyan állsz, álltok a vallással, hittel, Istennel. Azt sem tudom, hogy a férjed, gyermekeid apja milyen munkakörben, milyen eredménnyel, vagy eredménytelenséggel küszködik - az alkohol neki csak megszokás, vagy folyadék-pótló, pillanatnyi kábító hatást keres-e, a test és a lélek (igen, a Lélek) szomjúsága miatt.

Akik a figyelmeztetéseket leírták, jól tették. Azokra is figyelj oda, vészhelyzetben vagy, különben nem írtál volna. Az pedig nagyon jó, ha még mások arra is adnak az eddigieken túl további gondolatokat, hogyan vegyed rá a párodat a megfelelő döntésre.

Én, tudok egy alternatív megoldást, a kórházi úgynevezett elvonóval szemben.

Valaha (több, mint húsz évvel ezelőtt) Dömösön alakult egy iszákos-mentő munkacsoport (misszió). Utána néztem, pár telefon után megtudtam, hogy ma a KÉK-KERESZT Alapítvány keretén belül VAN LEHETŐSÉG az ital rabságából megszabadulni. Azért lehetőség, mert a szenvedélybetegnek akarnia kell, mert önként kell jelentkeznie a kéthetes, és TELJESEN INGYENES gyógyító, bentlakásos programra, amely utógondozással együtt lehet csak eredményes. Mehet férj és feleség is együtt, ha úgy könnyebb a döntés (addig a két kislányt el lehet helyezni a nagyszülőknél).

Az ottani foglalkozásokon kb. 20 % visszajelzett, orvosilag megállapított gyógyulást tapasztalnak.

[link]

A Kékkereszt alapítvány adja az infrastruktúrát, az épületet, az orvosi szakértelmet. Ugyanakkor lelki háttér és tartalom is van, amit a Református Egyház képzett munkatársai nyújtanak megértéssel és szeretettel. Sőt, országosan 40-50 helyen utógondozással. Ha most sikerül sürgősen jelentkezni, még ebben a nyári hónapban bekerülhet férjed a kéthetes turnusba. Egyébként csak szeptemberre, oda még biztosabb a lehetőség. Ne késlekedj, merjél - igen, merjél - imádkozni férjedért és az eredményért! (ehhez segítséget nyújthat az alábbi, naponta felkereshető oldal: [link]

Mivel ennek az oldalnak az olvasása után már telefonon is beszéltem problémádról az egyik munkatárssal, privát küldöm a nevét és a telefonszámot. A Kékkereszt munkatársai sok mindenben - a férjeddel való megfelelő megbeszélésben - tudnak tanácsot adni, a több, mint húsz éves tapasztalatok alapján.

Ne késlekedj, merjél - igen, merjél - imádkozni férjedért és az eredményért!

Barátsággal:

62/F

2011. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

ja apám azóta cukor- és vérnyomás beteg!


180 as a vérnyomása és 18as a cukra...

A gyógyszereket beveszi vízzel és fél perc múlva tölti rá a sört vagy az unicumot...

Egyszer úgyis bekomál.... Meg kéne nézetni párodnak a cukrát is mert, a vérnyomás és cukorbetegség egyszerre jön szinte az alkeszeknél...

2011. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem tudok tanácsot adni, mivel sajnos én is ebben a szörnyű helyzetben vagyok :(

Az én párom "csak" sörözik, de azt minden nap. Hónapok óta nem telt el úgy 1 nap sem, hogy ne ivott volna meg legalább 1 üveg sört, de inkább 2-3-at, hétvégén meg akár 8-at is!

Szerinte ez nem gáz, mivel nem issza részegre magát... Csak szomjas, fáradt, elege van, kívánja, ünneplünk, meccs van stb, szóval indok az mindig akad, meg hát különben is, mi rossz van a sörben, amiért nem lehet minden nap inni???

Azt nem veszi észre, hogy:

1. már nem bírja nélküle,

2. állandóan bűzlik a sörszagtól,

3. mennyi pénz folyik le a torkán, bár engem ez érdekelne legkevésbé,

4. a gyerekei (2 fiú) ezt látva nőnek fel, tehát számukra valószínűleg ilyen lesz a férfiideál,

5. ő is egy ilyen apa mellett nőtt fel, tehát ezt simán továbbadhatja,

6. simán felszedett vagy 5-6 kilót miatta.


Belőlem is előtör időről-időre ez az egész, néha komolyan ott tartok, hogy inkább elhagyom a fenébe, mint hogy az egész életemet a pia ellen harcolva töltsem, mert a belenyugvás még rosszabb szerintem...

Ja, én már olyan kompromisszumot is ajánlottam neki, hogy mondjuk csak napi 1-et igyon, vagy akár menjen el minden szombaton a haverjaival piálni és fizetem neki, csak a többi napon ne igyon. Persze nem ment bele :(

Most ott tartunk, hogy szombaton megyünk egy vidéki lagziba, ahol persze lesz pia dögivel és megkértem, hogy utána 1 hónapig ne igyon egyáltalán, akkor leszállok róla és elhiszem, hogy nem alkoholista. Csak az a gáz, hogy jövő héten lesz a szülinapja, így már alkudozik, hogy de akkor muszáj lesz innia.


Áááááááááááááá, szörnyű ez az egész, annyira szánalmas! :((((

2011. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Valaki írta, hogy talán nem a család pénzét issza el! Komolyan gondolta? Ja az övét a szomszéd, vagy az e.bizt. pénztár fedezi! Még ilyet! Szeretheted akárhogy kedves kérdező, gyűlölheted is, de meg nem fog változni! Szerintem nem akarsz változtatni, félsz a jobb-tól, rosszabb nem lesz hidd el ! De maradj csak vele, legyél áldozata, csak kérlek ne siránkozz többet!
2011. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!