Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám egy idióta! Gyűlölöm!...

Anyám egy idióta! Gyűlölöm! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy folyton beszól valami miatt és bolhából elefántot csinál.


Egy hete mondtam fel a munkahelyemen, mert nemsokára úgyis megszűnne, nekem pedig rengeteg teendőm van mostanában (sok tanulnivalóm van, be kell fejeznem a jogsit, okmányokat intézni stb., ezt csak úgy mellékesen írtam le).


Ami miatt ma problémázott: csütörtökönként szokták elvinni nálunk a szemetet. Anyám reggel bekiabált, hogy tegyem ki a kukát, mondom rendben van. Kitettem és kivittem a szemetesben lévő zacskót is. Nemrég hazajött és elkezdett üvöltözni, hogy miért nem dobtam ki a hűtőben lévő szarvashúst, mert most itt fog megromlani és minden büdös lesz. Mondtam, hogy fogalmam sem volt, hogy ki kellett volna dobnom, de majd a közeli mezőre kiviszem (elég sok lakatlan terület van a környékünkön). Ennek ellenére kiabált, mindennek lehordott. Most is csapkodja a tányérokat, felhangosította szinte max.ra a TV-t, csak, hogy zavarjon engem. Egyszerűen nem normális.


Nap mint nap ez van. Nem régóta dolgozom csak, így egyelőre nincs annyi félretett pénzem, hogy elköltözzek. De addig mégis mit tehetnék?


2011. aug. 4. 18:38
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Okoska...Nem voltam bejelentve! Úgyhogy nem kaptam volna semmit a munkáltatótól. Magamnak kell a TB-t is fizetni. A jogsit pedig nem anyám fizeti.


Nem lehet vele beszélni. Nővéremmel (aki már elköltözött) naponta elmondjuk, hogy nem fogják kitenni, hiszen jól dolgozik, de ha annyira nem tetszik neki ez az állás, keressen mást. Ehhez viszont nincs kedve.


Azt gondolom, attól még, hogy ideges, nem jogosítja fel semmi ilyen viselkedésre. Nekem is vannak problémáim, mégsem üvöltözök és nem másokon vezetem le a feszültséget. Néha elviselném, de az, hogy napi szinten ez megy, nagyon-nagyon idegőrlő.

2011. aug. 4. 19:01
 12/25 anonim ***** válasza:

Te eleg erett vagy, s nem sokara mar jogsid is lesz. Ne fogaddj el az Edesanyadtol semmit, mutasd meg azt, hogy a sajat labadon is megtudsz allni, de el is koltozhetsz, hiszen utalod, es egy idiotaval egyutt elni nagyon nehez lehet, nem is tudom, hogy eddig hogyan birtad ki. Az Edesanyadnak lehet valami problemaja, de ott rontotta el, hogy Teged elkenyeztetett, s igyekezett mindent megadni, s nem gondolt onmagara, s ezert ma mar tul faradt, hol ott mar pihenesre lenne szuksege, lelki nyugalomra.

Erre nem gondolsz?

2011. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
12%

Szegény mai fiatalok iszonyú elfoglaltak. Munka mellett nincs is már semmire idejük. Azok az idióta szülők meg nem elég hogy eltartják őket, még szólni mernek mindenért.

Én 40 évesen nem kevés munka mellett iskolába jártam, elláttam a háztartást, és gondoztam haldokló édesapámat. És még aludni is volt időm.

Szerintem te nem vagy normális. Ha nem tetszik a rendszer költözz el. Fizess albérletet, és tartsd el magad.

2011. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

"Az Edesanyadnak lehet valami problemaja"


Leírtam, hogy mi a baja, csak tudni kellene szöveget értelmezni mielőtt nekem esel (na meg helyesen írni...). Nem vagyok elkényeztetve, elég régóta én fizetem magamnak a kaját, fizetem a rezsi felét és a tanulmányaimmal kapcsolatos költséget is saját pénzből állom.

2011. aug. 4. 19:05
 15/25 anonim ***** válasza:

Utolsó, az én anyukám is teljesen egy cipőben van magával! Az ő édesanyja amúgy nagyon szeretett a középpontban lenni, még az se esett neki gondot, ha az közepén utca közepén kellett levennie a melltartóját, persze ruhán keresztül :D

Nem sokat foglalkozott vele, jobban szerette a fiát mint a lányát, de mégis.. belőle lett a világ legjobb anyja! vigyáz ránk, megóv mindentől, nem kényeztett el, megtanít mindenre, kedves, és komolytalan anyuka, ezalatt úgy értem , hogy bármikor képes mosolyogni, a depresszióból is emiatt tudott kigyógyulni! Ezzel csak azt akarom elmondani, hogy ha majd gyereked, lesz, akkor próbáld a lehető legjobban nevelni, és ne vegyél majd példát anyukádtól. remélem egy kicsit segítettem

2011. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

40 éves létedre elég primitív a gondolkodásod és ismét egy újabb kedves válaszoló, aki nem képes felfogni és értelmezni a szöveget.

Én is sok mindent össze tudtam eddig egyeztetni, de! mivel 2 hét múlva megszűnik a munkahelyem, felmondtam. Érdekes, hogy a felmondáson lovagoltok. Az ég világon semmi köze anyámhoz. Pár hét múlva lesz egy felsőfokú nyelvvizsgám, amire muszáj intenzíven készülnöm.


Nemsokára elkezdek másik munkát keresni, addig pedig kihúzom saját pénzből. Ugyanis nem azt írtam, hogy egy Ft tartalékom sincs, csak azt, hogy elköltözéshez ez még nem elegendő.

2011. aug. 4. 19:11
 17/25 anonim válasza:

Tedd a napi teendődet, próbálj meg anyukáddal leülni beszélgetni. Ha nem változik a helyzet, nemsokára úgyis találsz munkát felsőfokú nyelvvizsgával, és ahogy nézem elég talpraesett is vagy, akkor elköltözöl. Addig pedig kitartást. (ha csak aludni mész haza, azt biztos észreveszi)

a negatív válaszokkal ne törődj, sokan hobbiból nyomják...:)

2011. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező! Nem hiszem, hogy felsőfokú végzettséggel primitiv gondolkodású lennék, csak kissé érettebb mint te. Egyébként nem 40 éves vagyok, hanem 54, a 40 csak példa volt életem egyik nehezebb időszakára, amit gond nélkül meg tudtam oldani.

Az albérletbe költözéshez nem kell túl nagy tartalék, csak 2 havi albérleti dij amit kifizetsz, és már minden gondod meg is oldódott. Nem kell többé azon keseregned, hogy milyen teher is egy anya az életedben. Lehet, hogy néha valóban nehezen elviselhető, lehet hogy depressziós, de egy olyan "éretten" gondolkodó felnőtt nő mint te, még véletlenül sem nevezheti az anyját idiótának. Még akkor sem, ha valóban az.

2011. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
57%
AZ ilyen kérdéseknél mindig a gyerek a hibás. Sok olyan eset van, amikor igaz az, hogy a szülő kiteszi a lelkét is a gyerekért meg stb stb, de olyan érdekes, hogy egyes ( főleg idősebb emberek ) nem látják be, hogy van, amikor igenis a szülő a hülye, és nem a gyerek...
2011. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Első mondatom kicsit értelmetlen. Nem a kérdéseknél hibás a gyerek, hanem a válaszolók mindig a gyereket hibáztatják.

előző voltam

2011. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!