Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám egy idióta! Gyűlölöm!...

Anyám egy idióta! Gyűlölöm! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy folyton beszól valami miatt és bolhából elefántot csinál.


Egy hete mondtam fel a munkahelyemen, mert nemsokára úgyis megszűnne, nekem pedig rengeteg teendőm van mostanában (sok tanulnivalóm van, be kell fejeznem a jogsit, okmányokat intézni stb., ezt csak úgy mellékesen írtam le).


Ami miatt ma problémázott: csütörtökönként szokták elvinni nálunk a szemetet. Anyám reggel bekiabált, hogy tegyem ki a kukát, mondom rendben van. Kitettem és kivittem a szemetesben lévő zacskót is. Nemrég hazajött és elkezdett üvöltözni, hogy miért nem dobtam ki a hűtőben lévő szarvashúst, mert most itt fog megromlani és minden büdös lesz. Mondtam, hogy fogalmam sem volt, hogy ki kellett volna dobnom, de majd a közeli mezőre kiviszem (elég sok lakatlan terület van a környékünkön). Ennek ellenére kiabált, mindennek lehordott. Most is csapkodja a tányérokat, felhangosította szinte max.ra a TV-t, csak, hogy zavarjon engem. Egyszerűen nem normális.


Nap mint nap ez van. Nem régóta dolgozom csak, így egyelőre nincs annyi félretett pénzem, hogy elköltözzek. De addig mégis mit tehetnék?


2011. aug. 4. 18:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ezeknél a kérdéseknél az idősebbek azért látják mindig a gyereket a hibásnak, mert a tiszteletlenség soha nem megengedett egy szülővel szemben. Sajnos valóban sok szülő túlterhelt, ideges és depis. De ez soha nem lehet ok arra, hogy egy gyerek idiótának nevezze az anyját, aki megszülte, sőt fel is nevelte tisztességgel.

2011. aug. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

"De ez soha nem lehet ok arra, hogy egy gyerek idiótának nevezze az anyját, aki megszülte, sőt fel is nevelte tisztességgel"


Mégis miből gondolod, hogy tisztességgel? Ha elmesélném miket művelt velünk anyám, nem hiszen, hogy azt gondolnád, tisztességgel nevelt fel minket.

Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy nem jogos a kijelentésed.

Vagy szerinted azok az anyák is tiszteletet érdemelnek, akik folyton verik a gyereket, esetleg az utcára teszik?

Ha erre igen a válaszod, egyértelműen a te fejedben van a probléma.

2011. aug. 5. 13:14
 23/25 anonim ***** válasza:

A mai napig otthon élsz, tehát nem tettek ki az utcára. Fedél volt a fejed felett, volt ruhád és enni is kaptál. A verést egyáltalán nem helyeslem, sőt az ordibálást sem. Iskolába jársz még ha munka mellett is, és saját bevallásod szerint sem tudnál most a saját lábadra állni, és egyedül fenntartani egy lakást, és meg is élni belőle. Megengedhetted magadnak, hogy mivel úgyis két hét múlva megszünt volna a munkahelyed, inkább felmondj és ne dolgozz. Holott két hét fizetést is pénz. Igazából a stilusoddal van probléma, mert még engem is folyamatosan sértegetni próbálsz (primitiv gondolkodás, baj van a fejemmel), holott én csak a véleményemet irtam meg neked, és nem mondtam hogy hülye kis liba vagy.

Bár ezzel a stilussal nem vagy egyedül, mert a kérdezők többsége elkezdi sértegetni azt, aki nem vele ért egyet.

2011. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

"Szegény mai fiatalok iszonyú elfoglaltak. Munka mellett nincs is már semmire idejük. Azok az idióta szülők meg nem elég hogy eltartják őket, még szólni mernek mindenért.

Én 40 évesen nem kevés munka mellett iskolába jártam, elláttam a háztartást, és gondoztam haldokló édesapámat. És még aludni is volt időm.

Szerintem te nem vagy normális. Ha nem tetszik a rendszer költözz el. Fizess albérletet, és tartsd el magad."


Hát, persze. Teljesen normálisan! írtad le a véleményedet. A mondandód elején cinizmus, később sértegetés (lsd: te nem vagy normális).


Ezek után ne várd, hogy normálisan reagáljak.


Még annyit mondanék, hogy a házat nem anyám, hanem apám vette nekünk gyerekeknek, hogy legyen hol laknunk. A rezsit is ő fizette 10-15 évig. Nem azért, mert annyira szereti anyámat, hanem mert nekünk, gyerekeknek akart jót.

Kiskorom óta én vagy a nővérem főztünk magunkra és mi vásároltunk be.

Úgyhogy ennyit erről.


Még annyi, hogy való igaz, hogy nem tudok egyedül fenntartani egy lakást, de anyám sem tudná nélkülem fenntartani a házat. Úgyhogy ő is függ tőlem. Így pláne toleránsabbnak kellene lennie.

2011. aug. 5. 16:14
 25/25 anonim ***** válasza:

07:26


Az, hogy soha nem megengedett a tiszteletlenség szerintem egyáltalán nem igaz. Főleg a mai világban nem. Nekem pl a saját apám tette tönkre életem első 20 évét, nem fogom tisztelni akkor sem, mert így kívánja az illem. És nagyon sok ilyen eset van még.

2011. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!