Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadjam örökbe bátyám kislány...

Fogadjam örökbe bátyám kislányát? Meghalt 2 hete. És nem tudom mit tegyek. Az édesanyja korábban halt meg szintén autóbalesetben.

Figyelt kérdés
Nagyszülők már nem tudják gondját viselni. Igaz én Németországban dolgozom.. arra gondoltam hogy akkor kivinném magammal.. Mert nekem ott elég magas beosztásom van. Nem lennék gonosz ha elszakítanám? Tanácstalan vagyok. Mégis mit tegyek? Amúgy a kislány 2 éves. Köszönöm a válaszokat! 27N
2011. aug. 8. 18:05
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, és tudod biztosítani a gyereknek a megfelelő anyagi, erkölcsi hátteret, az lenne a legjobb neki, ha magadhoz vennéd.
2011. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
85%
Nem muszáj örökbe fogadnod. Gyámságod alá is helyeztetheted. Így talán később elmondhatod neki a szülei történetét, miért is él veled.
2011. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd részvétem!

Beszélj a nagyszülőkkel, a gyámhatósággal. Ha valóban tudnál róla úgy gondoskodni, hogy nemcsak anyagilag, de szabadidőben, szeretetben is tudnál rá áldozni, akkor mindenképp jelentkezz törvényes gyámnak a gyámhatóságon.

2011. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mérlegelj hogy itthon milyen jövő várna rá és ott kint milyen. Kihez kerülne, milyen lehetőségei lennének. Szegény kislánynak ne kelljen több mindenről lemondania.

Részvétem a bátyád és a sógornőd miatt. :(

2011. aug. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképpen örökbe fogadom.. de az anyját és az apját soha nem tudom pótolni.. és még az lenne rossz ha engem szólítana anyának.. Sajnos az édesanyja meghalt akkor amikor a pici még csak 6 hetes volt.
2011. aug. 8. 18:21
 16/37 anonim ***** válasza:
77%
Én is ezt tenném ha a bátyám meghalna.Gondolkodás nélkül elvállalnám és nem gondolnák semmire.
2011. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
42%

18,16-os vagyok!

Ha örökbe akarod fogadni (=ezzel gyakorlatilag "eltörlöd" a múltját), akkor nem értem, miért lesz rossz, ha téged mamának nevez?

Ha nem örökbe fogadod, csak a gyámja (= törvényes képviselő) akarsz lenni, akkor meghagyod a lehetőségét annak, hogy amikor már nagyobb lesz és megérti, ő dönthesse el, hogy valóban mamájának érez-e téged, vagy maradsz neki a nagynéni.

2011. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Sok erőt és kitartást kívánok Neked! Bízom benne, hogy a gyermek sok-sok örömet szerez és elhalványítja a fájdalmat.
2011. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

"és még az lenne rossz ha engem szólítana anyának"


Nem. Az a legszebb elismerés lenne.

2011. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Nagyon kedvess dolog,hogy örökbefogadod!Ha pedig anyunak hív,az se legyen gondd,majd később (6-7 éves korában,vagy előbb is.) eltudod nek magyarázni,hogy te nem vagy az anyukája.

2011. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!