Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadjam örökbe bátyám kislány...

Fogadjam örökbe bátyám kislányát? Meghalt 2 hete. És nem tudom mit tegyek. Az édesanyja korábban halt meg szintén autóbalesetben.

Figyelt kérdés
Nagyszülők már nem tudják gondját viselni. Igaz én Németországban dolgozom.. arra gondoltam hogy akkor kivinném magammal.. Mert nekem ott elég magas beosztásom van. Nem lennék gonosz ha elszakítanám? Tanácstalan vagyok. Mégis mit tegyek? Amúgy a kislány 2 éves. Köszönöm a válaszokat! 27N
2011. aug. 8. 18:05
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%

Igen. Ha csak teheted, igen.


Én azt tenném, és örökbe fogadnám. (A német jogot is meg kéne ehhez megvizslatni alaposabban, ha tartósan kinn élsz, de magyar állampolgárként első a magyar jog, ami vonatkozik rátok.)


Adhatnék neki olyan nevelést, olyan életet, amiről nemigen álmodozhatna otthon, az árvaházban, és és sem maradnék egyedül. Ráadásul az a tudat is meglenne, hogy a testvérem továbbél (ha csak genetikájában is) a lányában.


Nem olyan nagyon nehéz megértetni egy kisgyreekkel sem azt, hogyha kicsit is kinyílik az értelme, hogy a szülei meghaltak. Ha te szerető felnőttként gondozod, neveled, akkor téged fog a szülőjének tekinteni, és előbb-utóbb megérti és hálás lesz azért, hogy nem árvaházban kell felnőni, hanem családban - még ha az a család egyszemélyes is.

2011. aug. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Istenem milyen kegyetlen az élet! Nem elég hogy meghalt az édesanyja mostmég az édesapját is elvitte. Undorító egy élet. Fogadd persze örökbe énis gondolkodás nélkül ezt tenném. Te talán valamennyire pótolni tudnád a szülőket és biztosan boldogságban nőne fel melletted. Kitartást kívánok neked!
2011. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 emlya ***** válasza:
100%
Szerintem is fogadd örökbe. És legalább 2 nyelvet fog beszélni anyanyelvi szinten. Szép tőled amúgy, remélem boldogok lesztek.
2011. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem.Fogadd örökbe a kislányt,biztos jó helye lessz nálad!Kiatartás neked/nektek!
2011. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog lenne részedről, hogy örökbe fogadnád.

Főleg, hogy a nagynénje vagy, másrészt melletted szép jövője lenne a kislánynak, már csak azért is mert, anyagilag sem szenvedne hiányt semmiben.

Fogad részvétem és kitartást!

2011. aug. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Igazságtalan. Adj meg mindent annak a pici kislánynak ami tőled telik.

Megkönnyeztem a helyzeted.

Sok erőt kívánok!

2011. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen az ember simán tud alkalmazkodni kböző helyzetekhez (volt osztálytársam 4évesen ment ki Belgiumba családdal, perfekt volt franciából, amikor visszajött)... sőt az emberek nagy többsége baromira nem emlékszik arra, 2évesen mit csinált, hol volt :).
2011. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a választ te írtad.


Ez a válasz 71%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:10



Ismét én vagyok.

Elfelejtettem: Őszinte részvétem...


Mindenképpen fogadd örökbe a kislányt.

Nővéreméknek is van egy kislányuk, de amikor megszületett a testvérem megígértette velem, ha velük bármi lenne én neveljem a lányukat. Másképp el sem tudnám képzelni.


A legjobb lesz a kislánynak Veled. Ha jó a munkád anyagilag egyáltalán nem gond, és ha sokat nem vagy otthon bébiszittert fogadsz. Németország tökéletes hely a picinek. Szép jövője lehet Veled ott. Itt meg mi?

Ha eldöntötted írd meg az oldalon, mert teljesen elszomorodtunk itt mi válaszolók.

2011. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem.
2011. aug. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
33%

Tegnap már írtam neked. Csak annyival egészíteném ki, hogy csak akkor fogadd örökbe, ha azt érzed magadban, hogy képes vagy szeretetet, törődést, biztos érzelmi alapot adni a gyereknek, mert neki ez a legfontosabb. Az anyagiak stabilitása és megléte nagyon jó, ha van, de soha nem pótolja a szülő (gonodzói, nevelői) szeretetet, gondoskodást.


Tehát, ha te olyan munkakörben dolgozol, ahol nem teheted meg azt, hogy egy kétévesre odafigyelj, akkor ne fogadd örökbe. És az is lehet, hogy nem vagy anyatípus - az olyan nőnek pedig nagy teher az, ha mégis nevelni kell valakit. Akkor inkább támogasd pénzzel, és figyelj oda a nevelésére.


Ez nagyon komoly döntés, friss gyásszal a héttérben nagyon nehéz meghozni. Jó volna, ha egy pszichológussal leülnél beszélgetni kicsit erről (vannak kiváló szakik itt is, Németországban). Tudom, hogy az örökbefogadást gyorsan kell intézni egy árván maradt kétéves esetén, de azért pár napod lehet rá, hogy alaposan átgondold. Minket megkérdeztél, de ez nem demokratikus szavazás alapján megy. Mi elmondtuk a véleményünket, de te fogod nevelni, nem mi, a te döntésed és a te felelősséged lesz ez az egész.


Részvétem a testvéred miatt és kitartást, erőt, minden jót a további életedhez! Akár a kicsivel, akár nélküle.

2011. aug. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!