Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szakadhatnék el a...

Hogyan szakadhatnék el a családtól? Meg úgy mindenből innen, vajon ez 1általán a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval .Ne oltsatok kérlek. 26 l éves vagyok. Az a helyzet h kezdem azt érezni begolyózok.Világ életemben valhogy burokgyerek voltam. Ezt késöbb szülők is belátták ,és már nem óvnak úgy azt csinálok amit akarok ,meg külön albérletben is lakom rég óta.

De a szülők tartanak el . Ezt szégyellem viszont nem tudom mihez kezdhetnék . Akárhányszor mentem neki dolgoknak mindig visszavetett az élet .akárhányszor próbáltam önállósulni mindig kiderült h nélkülük nem megyek semmire.


És közben arra is rájöttem h a világi dolgok egyre kevésbé érdekelnek.a divatmagazinoktól kb ráz a hideg,mert azt is megtapasztalhattam h a céltalan fogyasztás nem tesz se jobb se boldogabb emberré.


Hogy tudnék teljesen kiszakadni ? Gondolkodtam kinti önkényeskedésen is ,v csak azon h kimennék dolgozni.

Aztán néha kétségbeesem h szülnöm kéne (orvosi okból is),tehát konvenció követésben is le vagyok maradva.


Nem vok szép,inkább átlagos kinézetű, sem kimagaslóan okos ,viszont az előadóművészezhet van tehetségem . (nem mintha eddig sokra mentem volna vele)


Lelkileg amúgy nem vagyok olyan mint az átlag ,sajnos .Pont ezért érzem azt h muszáj valamit tennem ,mert már nem bírom ezt az ingerszegény életet.


És szeretnék valóban erős nővé válni.


Fontos a válaszotok ,és kérem akárki akármit is ír ,kultúrállam formában tegye !


Köszönöm.


2011. aug. 9. 00:32
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

húhh ..igen .. köszönöm .


a kérdésem lényege , h nem tudom milyen irány amit ennyi évesn be tudok vállalni mert érzem h ez az UTAM. Nem tudom értitek . Ez lenne a lényeg . Ezért gondolkodtam azon ha külföldre megyek akkor végre egyszer elmondhatom h valami olyat tettem amit kevesen mertnek (önkéntes) és valahol a mama kényelmi korlátaival is leszámolok .És akkor jön a kérdés : aztán ? mindig ezt kérdezték tőlem és mivel sosem tudtam a választ h mi lesz aztán ..-nekik lett igazuk eddig ,mert sosem volt aztán .

2011. aug. 9. 00:57
 12/25 A kérdező kommentje:
mama = magam
2011. aug. 9. 00:57
 13/25 anonim ***** válasza:

Aztán? Aztán majd lesz valami. Nem kell beszarni. Én is utálom ha ezt kérdezik tőlem.

Szerintem külföld most nem a legjobb ötlet, olyan menekülés szaga van. Inkább keress, kutass, próbáld ki magad, tudd meg hogy te mit szeretnél csinálni, hogy mi a te UTAD.

2011. aug. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg ne önkénteskedni menj, amivel egy fillért sem keresel. Ha dolgoztál volna valaha életedben, akkor azt mondom oké, na de így...


Semmi saját bevételed nincs, gondolom tartalék sem. Vállalj be bármilyen munkát (mosogatás, szobalány, kórházi mindenes). Ezekkel nem is keresel olyan rosszul és garantáltan nem lesz időd hülyeségeken agyalni.

Ha továbbra is filozofálsz, 40 évesen is ugyanitt fogsz tartani.

Nem mondom, hogy durván le vagy maradva, na de azért ideje már elkezdeni az önállóbb életet...

2011. aug. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Azért figyelitek ezeket a freudi elszólásokat.. Önkényeskedés-önkénteskedés, magam-mama.


Ha nem dolgozol, mivel telnek a napjaid?

2011. aug. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Csináltál életedben bármi hasznosat? Ideje elkezdeni. Végezz házimunkát, fejezd be a tanulmányaidat, keress valami könnyű diákmunkát, majd diplomával és egy-két nyelvvizsgával a kezedben kezdhetsz gondolkodni, hogy merre tovább. Fogadok, hogy még egy rántottát sem tudsz készíteni, életedben egy inget nem vasaltál ki... gyere le a felhők közül, mielőtt késő nem lesz.
2011. aug. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

hosszabb rövidebb melós időszakok voltak és egy kicsike megtakarításom van .


inkább úgy érzem drasztikus környezet változás kellene h elszakadjak a családtól a múltamtól ..


köszönöm az eddigieket !

2011. aug. 9. 01:09
 18/25 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, akkor menj külföldre.


De ne csak a szád járjon, tegyél is érte lépéseket!

2011. aug. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

nem vagyok magatehetetlen ,csak lelki értelemben maradtam el a normától -és mivel ezt érzem ez egyre nehezebb számomra is .


főztem vasaltam takarítottam, és voltak 12 órás melós napok féléves intervallumban még rég. 1 ideje főzve vagyok mint béka a vízben ,mert szeptemberig bizonyos oknál fogva nem vállalhatok munkát. A jelenlegi elfoglaltságom mellett tanulni próbálok -de ez meg sosem volt az erősségem .


Érdekes amúgy másokért 10x hamarabb megteszek bármit mint magamért . Ezért fura h egyáltalán ez foglalkoztat így ,mert korábban azzal telt az életem h alkalmazkodtam a környezetemhez .

2011. aug. 9. 01:16
 20/25 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg egy lusta dög vagy, csak az kéne, hogy anyádék megvonják a támogatást, hátha észhez térnél végre. Persze, meg környezet változás meg ilyenek. Milyen jó szöveged van még, amivel mentegeted magad, hogy ne kelljen semmit csinálni, csak mereszteni a s3gged?
2011. aug. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!