Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek! A párotok mennyi...

Feleségek! A párotok mennyi pénzt hord el otthonról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolok itt arra,hogyha megy munkába mennyi pénz visz el magával. A kaját,cigit otthonról hordja vagy veszi azt is?


Én nagyon fel vagyok háborodva,hogy a párom a kaját itthonról viszi,mert azért így olcsóbb,a cigit megvesszük kartonra számra,tehát azt is hordja,pluszba mindennap 1000 Ft kell neki,amit el is költ,mert másnap kéri ugyanúgy. Aztán itthon mindig engem kér számon,hogy hol a pénz. A hét napból hatot dolgozik,ez egy héten 6000 ft-amit csak neki költőpénznek adok,és hol van még emellett a kislányom és esetleg én. Nem vet fel a pénz minket,és ha szólok neki ez ügyben,még neki áll feljebb. Szó nincs arról hogy sajnálom,de bőven visz kaját is,meg cigit is... Üdítőre meg nem hiszem hogy napi 1000 ft kellene,mert a munkáltatójuk állja a védőitalt,mivel kőműves.



Ti hogy álltok ezzel? Vagy csak én "fújom fel"?


2011. aug. 16. 10:23
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
62%

10:35,

ha megdolgozik azért a pénzért, el is költheti? Akkor minek neki család? Vagy nem család kell, hanem cseléd? Azt pedig meg kellene ám fizetni!

2011. aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
dehogyis én nem ugy értettem..megdolgozik érte oké költsön is belőle...de sokallom én is azt a nap1000ftot mert aztsem tudja a kérdező mire költi...visz mindent melóbe akkor az minek neki??? meg azért egy honapban azmár ottvan majdnem 30ezer...és abbol se számla semmi sincs fizetve..csak ő elveri....jó költsön magára de akkor mutassa is fel..ne ennyit költsön...kicsit rosszul fogalmaztam de a lényeg ez:S
2011. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
57%

10:43,

te milyen beruházást csinálnál 140ezres családi jövedelemből? Amiből a kérdező elvisz cigiben-kajában-pénzben napi 3000-t? 26 napon?A maradék a rezsi, a háztartás,a gyerek ellátása, esetleg a kérdezőnek marad száraz kenyér? Pociban a másik gyerekkel?

2011. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy van még egy családja, egy gyerek akiről te nem tudsz neki hordja a pénzt. De az is lehet, hogy apránként elviszi otthonról a pénzt banka, hogy ha kellő összeg összegyűllik el tudjon költözni. Mondjuk ilyen felfogással nem is csodálnám.
2011. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van szerintem. Nagyon nem mindegy, mennyiből gazdálkodik egy család.

Nálunk is első a gyerek, ha neki megvan mindene, akkor jövünk mi. Ha nincs pénzünk, akkor nem költekezünk.

A férjemnél egyébként mindig van, de nem szórja el.


Esetleg apuka leszokhatna a cigiről... nem tudom, most mennyi egy dobozzal, de sokat spórolnátok vele.

2011. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
56%

Gyanús nekem is a dolog...

Ha mindent visz otthonról, akkor nem értem hogy mehet el az ezres minden nap. Még ha napközben költ egy kávéra, csokira, meló után pedig isznak egy sört, akkor is kellene hogy maradjon kb. 500 Ft.


Mivel nem vet fel titeket a pénz és felelősséggel tartozik a családja iránt, így jogosan kéred számon.


Te ismered a férjed, mi csak tippelgetni tudunk.

De ha nem iszik, kajára nem kell költeni, a szexet is megkapja otthon, akkor lehet hogy valami szuper szülinapi ajándékra gyűjt neked. :)


28/F

2011. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Nem ellenőrizgettem soha a férjemet, egy dobozban van itthon készpénz, abból mindenki vesz ki, max nagyobb összegnél szólunk, hogy ne legyen pánik, hogy hova tűnt.

Viszont neki van egy olyan rossz szokása, hogy elég nagy összegeket elkölt úgy, hogy nem tudja mire ment el. Felőlem költheti bármire, csak ne legyen havi 50 rugós kérdőjel, hogy fogalmam sincs mire költöttem.

A fő ok az, hogy zsebben hord nagyobb összegeket és mindenhol csak a zsebébe nyúl és fizet. Így magának sincs visszajelzés, hogy mennyit költött.


Egyszer a lakásban szanaszét hagyott pénzeket elkezdtem begyűjteni és bepakoltam egy számlára. Kíváncsi voltam, hogy mikor fog feltűnni neki. Amikor már 300 rugó volt a számlán, átutaltam a közösre. Amikor csodálkozva kérdezte, hogy ez honnan van, elmondtam. Na, akkor volt nagy csodálkozás, hogy tényleg ennyire nem figyel oda. Viszont azóta van pénztárcája és számon tartja a pénzét.

2011. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Az én férjem kaját-cigit visz itthonról,és hetente, 2 hetente apróban 1000 Ft-ot automatás kávéra. Ennyit költ. És sokszor még az is felgyűlik neki, mert nem költi el, én meg már megszokásból adom neki. De nem baj, hétvégén, vagy ha ráérnek, akkor általában elviszi belőle valahová a gyerekeket. Amolyan apa-gyerkőcök programra. Nagyon szokták élvezni.
2011. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Kérdezted már tőle,hogy mire kell neki az 1000 Ft? Nem igazán oké a dolog, főleg, ha nem vet fel titeket a pénz! Az én férjem nem igazán szokott vinni magával pénzt, vagyis azért mindig van nála, de nem költi el, csak ha éppen kell valami fontos, mert szokott vinni otthonról kaját, cigit pedig Ő vesz, amikor éppen elfogy. Ha van otthon, akkor otthonról viszi. De ha mindent otthonról visz, akkor én se értem, hogy miért és mire költi el minden nap.
2011. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
23%

10:43 vagyok.

A beruházás alatt azt értem, hogy ha pl. bútort akarunk venni, vagy valamit fel kell újítani a házban, esetleg elutazunk valahová, azt (ha csak nem meglepetés), megbeszéljük, mert az már nagyobb összeg, ott a félretett pénzünkhöz is hozzá kell nyúlni. De napi néhány ezres költés még nem vitatéma. 1000 Ft egyáltalán nem sok, nekem sokszor 3-4ezer is lazán elmegy egy nap, elég, ha elfogy otthon valamilyen kozmetikum, vagy megjelenik egy jó könyv, esetleg beülünk a barátnőimmel valahová ebédelni, kimegyek lovagolni stb. A férjemnek szintén vannak külön programjai is a barátaival, vagy elmegy edzőterembe. Na mindegy, lényeg, hogy két felnőtt embernél mindig kell, hogy legyen pénz, az úgy nem működik, hogy ülök rajta, és zsebpénzként osztogatom, mint egy gyereknek.

2011. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!