Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások! Ti járnátok...

Diplomások! Ti járnátok szakmunkással?

Figyelt kérdés
Vagy fordítva is érdekel. Szakmunkások ti járnátok-e diplomással? Ha igen vagy nem, akkor miért?
2011. aug. 17. 15:02
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
93%
A kérdés egy teljesen elb.szott gondolkodásra utal. Már bocsi, de szerinted a szakmája/tanulmányai határoznak meg egy embert? teljesen vicc az egész.
2011. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
90%

Én most is szakmunkással "járok", aki már a vőlegényem.


Nekem 2 diplomám van, neki pedig élelmiszer-vegyiáru eladói képesítése. Tökéletesen jól működik a kapcsolatunk az iskolázottság-beli különbségek ellenére (bár nem tagadom, vannak összezörrenéseink, melyek szerintem a fent említett okokra vezethetők vissza)


Egyébként nem a papír a lényeg, mert nem az határozza meg az érzelmi/értelmi intelligenciaszintet - ezt nekem is ez a kapcsolat bizonyította be.

2011. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
82%
Én jártam "szakmunkással". Szerintem ez nem ok arra, hogy akár nem élhetnénk le az életünket egymással.
2011. aug. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
82%
Amennyiben művelt, és hasonló gondolkodásmódunk, érdeklődési körünk van, valamint igényes, akkor természetesen, függetlenül attól, hogy mi a végzettsége, hiszen nem az határozza meg az embert. Én orvosnak tanulok.
2011. aug. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
48%

Én őszintén megmondom, hogy nem. Írhatnám úgy is, hogy "igen, ha megfogna" vagy "igen, ha megértenénk egymást", de nem írom, mert nagyon ritka az ilyen. Elhiszem, hogy létezik, de én még nem találkoztam ilyennel. Nem vagyok sznob, nem érdekel a pénz, de szükségem van arra, hogy a párommal meg tudjam osztani a gondolataimat (politika, művészetek, pszichológiai dolgok, tudományok stb.). Nyilván nem értek mindenhez, de érdekelnek ezek a dolgok.

Véleményem (és családi tapasztalat) szerint az ilyen kapcsolatok nagyon ingatagok (pedig amúgy sem könnyű a párkapcsolat-dolog). Az elején nagy a boldogság, és egyik az "okos" (a diplomás), a másik az "ügyes" (a szakmunkás). Aztán az idők során valahogy az ügyesből műveletlen bunkó lesz, az okosból meg sznob. Mindkettejük hibája, vagy egyiküké sem (lehet, hogy egyszerűen nem illettek össze) - teljesen mindegy.

2011. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
87%

A diploma nem jelent semmit. Az egyetemisták 70%-a büfészakra jár, pl. kommunikácio, média, hadd ne soroljam.

Ezek semmiféle tudást nem adnak..

Egy orvos elött én is megemelem a kalapom, de manapság az egyetemek sz*rt se érnek.Aki okos, az inkább szakmát tanul.

2011. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
74%
igen nem a végzettség alapján választok!az se érdekelne ha csak 8 általánosa lenne ha szeretem...
2011. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
47%
15,13 vagyok - olvasva a többi választ, azt hiszem, összehoztam az első 0%-os válaszomat. :)
2011. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
93%
Diplomás vagyok, szakmunkás a férjem és sokkal okosabb nálam. Én ELTE matek-fizika szakot végeztem, ő meg tudja a fizikát...
2011. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
89%
Én szakmunkás vagyok.A férjem diplomás.10 éve élünk boldog házasságban..Mi a kérdés?
2011. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!