Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások! Ti járnátok...

Diplomások! Ti járnátok szakmunkással?

Figyelt kérdés
Vagy fordítva is érdekel. Szakmunkások ti járnátok-e diplomással? Ha igen vagy nem, akkor miért?
2011. aug. 17. 15:02
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
15:13, nyugi, én azonnal nyomtam a zöld kezet, nagyjából ugyanezt írtam le följebb.
2011. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
78%

Annyira imádom az ilyen kérdéseket :)

HA azt kérdezed, járnál-e egy tuskóval, akkor oké.

HA azt kérdezed, járnál-e olyannal aki még életében nem olvasott egy könyvet sem, oké.

De ez világ leghülyébb általánosítása...


Én médiásnak tanulok, mégis dolgoztam postás-kisegítőként.

A csapat fele 8 általánossal rendelkezett, a másik fele diplomával.

És nem viccelek! Az egyik 54 éves postás, aki mellett dolgoztam, 2 diplomával, és 3 nyelvvizsgával dolgozott ott, a postán.


Tehát azért ne általánosítsunk :)

2011. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
56%

Én jártam szakmunkással, nem működött. Nem bírta elviselni, hogy sokat tanulok, nem bírta elviselni, hogy többet keresek, teljesen más elképzelései voltak az életről, nem bírt beilleszkedni a baráti társaságomba (merthogy szerinte ott mindenki sznob, akik olyan könyvekről mertek beszélni amit ő nem olvasott, így kukán ült csak)...


Nekem nagyon nem jött be, és én igenis felvállalom, hogy csakis egy diplomás értelmiségi férfivel tudom elképzelni az életem (aki már a vőlegényem).


25N

2011. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
91%
A régi baráti társaságom feltörekvő sznob része engem is megpróbált elbizonytalanítani a vőlegényemet illetően, de nem sikerült nekik, ugyanis intelligenciában, és műveltségben lenyomta őket a "szakmunkás" több ízben is :). Ennyit az általánosításokról.
2011. aug. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
91%

Az,hogy valaki szakmunkás semmit nem árul el róla,csak annyit,hogy mi a foglalkozása.

Hogyha nekem az lett volna a vágyam,hogy tetőfedő legyek,vagy asztalos,akkor elmegyek annak.

A mai világban egyébként a diplomások nagy részénél jóval többet keresnek a szakmunkások,úgyhogy a pénz kérdés alapból kilőve.

Sőt,msot írok egy nagyon megbotránkoztatót,a páromnak még érettségije sincsen (most csinálja,30 évesen estin) ,mert 15 évesen el kellett mennie dolgozni,hogy enni tudjon adni a testvéreinek. A lényeg,hogy ennek ellenére ezerszer olvasottabb mint én,a szinházat ,könyveket,mozit nagyon szereti talán pont azért mert régen nem volt ezekre lehetősége.Okosabbnak tartom magamnál,ami számomra fontos,nem zavaró tényező.

2011. aug. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

nem csak járnék szakmunkással, hozzá is mentem egyhez! :D

Én most csinálom a 2. diplomámat, férjem az érettségit. Nincs ezzel semmi gond, soha nem is volt problémánk ebből fakadóan.

2011. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim válasza:
86%
Szerintem a szerelem nem a diplomától vagy végzettségtől függ. Szerintem. Innentől kitalálod a véleményem:) (igen:))
2011. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
Igen :-) Én diplomás fordító vagyok, egy multinál dolgozom. A párom a végzettségét tekintve felszolgáló. Imádom az egész férfit úgy ahogy van!
2011. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás férfi vagyok, a feleségem szakmunkás (fodrász), és kétszer annyit keres mint én (elég sikeres) és olvasottabb is sok dologban!

Szóval én büszke vagyok az okos, ügyes "szakmunkás" feleségemre!

2011. aug. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
32%

én egyetemre járok, és 1 egyetemistával jártam eddig.

a nagy társadalmi különbség választott el minket ( ő orvostanhallgató volt, az egész családja orvos, milliomosok voltak, én meg nagyon csóró).

a szülei mindig 1 felkapaszkodott kis senkinek néztek, főleg hogy bölcsésztanhallgató vagyok (bár nyelvet tanulok, és 4-es emelt matek érettségivel nem lettem volna buta a természettudományi karra sem).

én mást választottam.

jártam szakmunkással is, állandóan szidott ha olvastam, a fejemhez vágta hogy minek tanulok, nincs értelme stb.

nem értette meg, hogy nekem egy könyv ugyanolyan élvezetes szórakozás, mint a disco-ban rázni magam (én azt is szeretem egyébként).

jártam olyannal, aki utolsó évben hagyta ott a főiskolát, olyannal, aki érettségi után még szakmát sem szerzett...

velük volt a legjobb, az ilyen "félképzettekkel" :D

ők műveltek, és számukra nem a papír a legfontosabb.

előítélet-mentes vagyok, az a probléma, hogy többnyire a partnereim nem. :D

20/L

2011. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!