Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások! Ti járnátok...

Diplomások! Ti járnátok szakmunkással?

Figyelt kérdés
Vagy fordítva is érdekel. Szakmunkások ti járnátok-e diplomással? Ha igen vagy nem, akkor miért?
2011. aug. 17. 15:02
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
27%
Járni járnék. Persze mindez fikció, mert férjnél vagyok. De hosszú távon nem tudnám elképzelni így az életem. Előbb-utóbb előjönnek a problémák, a férfiak többsége nem tudja elviselni, ha a nőnek magasabb végzettsége van, vagy olvas, tanul, nyelveket beszél. Bár szerintem csak a rossz tapasztalat beszél belőlem, mert nagyon sok rokonom, barátom szakmunkás, és akármennyire is sértő és beképzelt mondat ez, de egyáltalán nem műveltek, soha egy könyvet nem olvastak el (szó szerint), igénytelenek, ápolatlanok.
2011. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
82%
kedves utolsó és azelőtti,ezek idióta általánosítások...nem főiskolára járok,hanem a 2.szakmámat tanulom,de amúgy diplomás ápolónő az 1...a páromat nem zavarja,sőt rettentően büszke rám...és nem ápolatlan,nem buta,sok dologban tájékozottabb,mint én,rengeteg minden érdekli,tudomány...stb...sokoldalú és attól még mert nincs valakinek diplomája sokszor többet is ér...attól még mert valakinek diplomája van még lehet egy kultúrálatlan paraszt...
2011. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
52%

Nehéz kérdés.

Ha az a szakmunkás valóban olyan, hogy rendben van belsőleg, ha értitek mire gondolok, akkor engem nem érdekel a végzettsége, életem nagy szerelme is szakmunkás.


Viszont sokáig minden nap a szakmunkásképző mellett mentem el. Azok közül, akik oda jártak bottal sem nyúlnék senkihez. Köpködtek, üvöltöztek, mindenkinek beszóltak az utcán.

Felénk például divat volt, hogy utálták a gimiseket pedig senki nem szólt egy rossz szót sem.


Tudom, hogy nem minden szakmunkás ilyen, hála istennek és aki nem ilyen, azt maximálisan tisztelem, semmi különbséget nem látok közte és a diplomás ember között.

Viszont az általam említett negatív példa, hát hagyjuk, nem bíznék rá semmit,meglepődnék rajta, ha egyáltalán el tudnák végezni az iskolát.

2011. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

Ezt isten bizony nem értem:


"kedves utolsó és azelőtti,ezek idióta általánosítások...nem főiskolára járok,hanem a 2.szakmámat tanulom,de amúgy diplomás ápolónő az 1.."



Ha diplomás ápoló vagy, akkor diplomád van,nem szakmád. Ráadásul nagyon jó diplomád.

Vagy én értettem félre? Van egy ilyen diplomád és szakmát tanulsz mellé?

2011. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
nem szeretem az első szakmámat...maradok az egészségügyben,csak más terület...
2011. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
és igazából azért írtam,hogy nem fősulin szerzett diploma,mert 3 évig tanultam az igaz,de nem főiskolán,de attól még az "diplomásnak" számít...és érettségim is van...:)
2011. aug. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Na jó ezt értem, de ha diplomás ápoló vagy, akkor nem szakmunkás vagy, hanem diplomás és felsőoktatásban tanultál.


Vagy szakápoló vagy? Mert vannak egészségügyi szakközépiskolák is, de ha diplomás ápoló vagy, akkor tényleg főiskolán kellett tanulnod.

2011. aug. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

jó,akkor szakképzett,de attól még érettségim van szakközépben szereztem és után tanultam tovább,és most is azt teszem :)

csak összehoztam :D

2011. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
Hát, én ezt isten látja lelkem nem értem, bár nem tudom mikor végeztél, szóval fogalmam sincs hogy akkor hogy volt, de unokatestvérem felesége is diplomás ápoló és ő 4 évet tanult főiskolán.
2011. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Jaaaa, na így már értem :)
2011. aug. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!