Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom alkoholista lesz?

A barátom alkoholista lesz?

Figyelt kérdés

Heti 3x iszik, minden egyes héten. Olyan még nem volt 9 hónap alatt, hogy egy héten ne ivott volna semmit.

Heti 2 alkalommal csak lightosan iszik: pár sör vagy boros cola.(soha nem tömény)

És mindig van a héten egy alkalom, amikor részeg. (amikor másnap nem dolgozik) Ilyenkor is sörözik vagy borozik de mellette lecsúszik pár pálinka is.

Ez azért elég soknak számít szerintem. Szerintetek?


2011. aug. 18. 15:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
De O reszegre issza magat, minden heten, mert masnap nem dolgozik. ez nem szorakozas, nem elvezet.
2011. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én az ilyen társból alap kiábrándulok...ha fiatal vagy (pláne akkor) szerintem hagyd ott.
2011. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
58%

időben vetted észre!


Exemmel 3 hónappal az esküvő előtt szakítottam!

Új munkahelyre ment, meló után pedig hívták inni.. Első hónapban nem szóltam mondom majd ha beilleszkedik akkor vége lesz... 3 hónap után szóltam először, hogy szakítás lesz! Abba hagyta pár napra aztán megint ivott megint szóltam szakítás lesz harmadszorra nem szólok csak elköltöztetem!

Eltelt egy hónap, hívom hogy hol jár? Hallom a hangján hogy megint ivott megkérdeztem merre van kiszámoltam hogy 40 perc mire haza ér. Összeba.sztam az összes ruháját és vittem vissza az anyjához! Kipakoltam és hívtam hogy a vontról ne nálunk szálljon le hanem menjen egész nyugodtan tovább! Nálunk fater alkesz volt így nem volt nehéz meghozni ezt a döntést! Láttam hogy mit tud csinálni az alkohol! A saját életemben nem csinálom ezt végig!

Harmadszorra nem szóltam!


Jött könyörögni másnap, sírt mint egy kölyök! De nem békültem! Majdnem megenyhültem de akkor megkérdezte, hogy azért most hétvégén még mennie kéne egy házibuliba... Senki nem változik meg! Csak a hely és az idő! Az emberek ugyanazok maradnak!


Ő elvette az egyik barátnőmet feleségül még abban az évben alkoholista lett mellette (pultos a csaj), engem hívogatott hogy értem elhagyja bármikor... A barátnőm meg rám haragudott mindenért! Mert el akartam venni tőle azt az "áldott jó embert" és én ha nem vagyok ők még mindig együtt vannak...

2011. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

Gondoltam, hogy lesz egy csomó elítélő hozzászólás, pedig a barátod egyelőre valószínűleg nem alkoholista. Viszont vannak rossz előjelek. Az, hogy 9 hónap alatt nem hagyott ki egy hetet sem, az pl. nem jó jel. Viszont az alkoholista éppen attól alkoholista, hogy függ az alkoholtól. Attól, ha valaki szeret inni mértékkel, esetleg nagyritkán becsíp még nem lesz alkoholista. Akkor lesz az, ha nem tud meglenni a napi alkoholadagja nélkül. Te látod, hogy a barátod melyik kategória.


Viszont attól függetlenül, hogy nem biztos, hogy alkoholista a barátod, viszont te kellemetlennek érzed az italozási szokásait, beszélj vele és ha nem tudtok megegyezni, gondolkozz el a kapcsolatotok jövőjéről.

2011. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"esetleg nagyritkán becsíp"


Heti rendszerességgel berúg, emellett iszogat a haverjaival.

2011. aug. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

kérdező!


Itt a rendszerességen van a hangsúly!


Ha van rendszeresség, van alkoholizmus is!

Ha én alapjáraton cigizek de nem szívok 2-3 napig akkor még nem mondhatom azt magamról hogy nem dohányzom!


Faterom kibírt 1-1 hónapot is pia nélkül (de addigra már rendszerint remegett a piáért!) DE amikor anyum azt kérte tőle hogy rakassa be a leszoktató kapszulát már nem vállalta! Tudta, hogy nem bírja ki 2 évig alkohol nélkül még egy hónapig is csak nehezen ment neki!

Kapszula= iszik akkor belehalhat.

2011. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

ma 15:53

Mondjuk attól is függ, hogy milyen rendszerességgel. Ha én évente mondjuk háromszor iszok alkoholt, akkor már alkoholista vagyok?

2011. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

komolyan utolsó te mit nem értesz? meg mit tulzol?

ha valaki minden héten 3szor iszik, és részeg az neked mit jelent??rohadtul nem midnegy h a szerelmed egy évben 3szor elmegy bulizni és részegen jön haza, és tutdod h aznap ne számíts rá, de ugy leélni vele egy életet h heti 3szor szarik a fejedre és részeg??!! te normális vagy?

éltél te mér alkoholistával? én igen. fogalmad sincs róla h milyen az. azért okoskodsz. már volt egy vki aki leirta h kitette a pasiját, mert apja ilyen volt. nálam is ez van, apám ivott, ha a párom sizik nem zavar, de h hetente legalább egyszer elázzon?? azt már nem.

2011. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

ma 16:22

Heti három négy alkalom részegen tényleg nagyon sok, nem erre értettem, hanem a rendszeresség és rendszeresség közti különbséget akartam érzékeltetni. Hogy nem mindegy, hogy milyen sűrűn történik ez meg. Tényleg kicsit eltértem a témától, bocs. Nem hinném, hogy úgy fogalmaztam, hogy ilyen hangnemben kellene beszélned velem. Egyébként tudom miről beszélek, ne hidd, hogy nem.

Azt meg nem gondoltam, hogy megint egy idegbeteggel akadok össze. Na, megyek is, mielőtt még jobban eldurran az agyad. Még egyszer bocs a kitérőért.

2011. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

nem vagyok idegbeteg, csak őszintén meglepett h valaki ennyire vak legyen és nyelvtan órát tartson.

biztos mi vagyunk többiek a hülyék akinek a heti három az kimeríti a rendszeresség fogalmát...

az évi 3 alkalom pedig nem rendszeres. arra azt mondják h ritkán, vagy alkalmanként...

2011. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!