Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai nehéz, kiszámíthatatlan...

A mai nehéz, kiszámíthatatlan világban szabad gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Nem egy ismerősömtől hallom ezt, és sokszor mondják szeretik annyira a gyereket, h nem vállalják be azt. Vagy csak kifogást keresnek?
2011. aug. 26. 08:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
81%
Ha egyszer anyagilag nem állnak úgy hogy eltudnának tartani egy gyereket akkor kár volna erőltetni, mert egy kisbabának rengeteg igénye van pelenka, tápszer, játékok stb... és ez egy vagyon amit szerintem nem sokan tudnak meg engedni maguknak. Ezel egy család sajnos nagy anyagi csődbe kerülhet, és a mai világban bármikor mondhatják azt hogy nem kell többet dolgozni menned mivel kezdenek csődbe menni a cégek. Sajnos idáig jutott a világ.
2011. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
39%

Miért ne? Aki nem akar az csak önzőségből nem vállal. A világ teljesen elanyagiasodott. Éltek volna ezek a háború után.

Fogyassz, vásárolj ez megy és a primkók meg versenyeznek.

Minden családtag segge alá autó, utazás csak külföldre, ha el kellene menniük falusi turizmusba nyaralni az már a vég lenne a számukra.

Magyarország különösen elkényeztet gyerek vállalás szempontjából.

Külföldön mehet az anya vissza dolgozni mikor két hónapos a gyereke, nem ismerik a családi pótlékot, beiskolázási segélyt és még sorolhatnám.

A nagyszüleink semmit nem kaptak mégis megszülettek anyáink, apáink.

Mielőtt bárki kitekergetné nem az őskorba vágyok vissza, de ez az pénz szemlélet már undorító. Tényleg nem ártana egy jó nagy háború, vagy katasztrófa, hogy egyesek észre térjenek.

Akinek nem inge …..

2011. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
69%

08:40 és 08:43-nál a pont...


Ezzel a "nade ilyen világba szüljek gyereket" szöveggel meg nem értek egyet. Régen is volt szär helyzet, régen is volt bűnözés, mégis születtek gyerekek. Nagyon sokunknak a nagyszülője a háború előtt vagy alatt született. Érdekes, az ő szüleik nem ezen gondolkodtak, hogy "jajj istenem ilyen világba szüljek gyereket????" jött és kész, Isten ajándékának tartották. Most sincs rosszabb világ, mint régen volt, viszont most van média (híradó, újság) így hamarabb eljutnak a rossz hírek, mint 50 évvel ezelőtt.


Szimpla kifogás, semmi más. Az én korosztályom (22 vagyok) is fel tudott nőni 2 darab csörgőn és 1 darab plüss mackón, nem hiszem, hogy a most született bébiket el kell halmozni minden csuda játékkal. Majd ha nagyobb lesz, persze megtennék mindent, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben, de bébiként az alapvető dolgokon kívül (pelus, ruha, kaja) nem sok mindenre van szüksége.

2011. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
85%
U.i.: Az kimaradt, hogy nem hiszem, hogy annak a gyereke aki megkapja 1 éves szülinapjára a kuszó Micimackó (vagy mi a neve) játékot, értékesebb felnőtt lesz, mint az a gyerek aki nem lucxusjátékok között nevelkedik.
2011. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
93%

8:40 vagyok

Én amúgy nem panaszkodok, mert hála istennek megkaptam mindent ami kell, de az is igaz, hogy volt millió játékom, de kb. egész gyermekkoromban 95%-ban azzal a katonás figurakészlettel játszottam, ami fateromé volt gyerekkorában :D Szóval tök felesleges a millió játék meg bizgerentyű...

2011. aug. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
74%
Kifogás. Nem feltétlenül rossz kifogás de kifogás. Nem mondom, hogy a "megszabott" normát kell hozni (3-4 gyerek), de egy gyereket fel lehet nevelni nagyon kevés pénzből is. Nem lesz mindig a legújabb, legdrágább cucca meg, de két ember meg tudja adni neki amire valóban szüksége van ebbe belevéve a szórakozást is. Lehet hogy gyakrabban lesz párizsis vagy zsíros kenyér az asztalon, mint egy jómódú családnál, lehet, hogy nem hetente mennek majd moziba, lehet nem minden nyarat a spanyol tengerparton fogják tölteni szállodában, lehet nem a legdrágább bicikli fog pihenni a pincében/garázsban/előszobában, de fel lehet nevelni egy gyereket. Kettőt hármat négyet stb nem biztos, de egyet igen. Nem biztos, hogy kacagva de lehet.
2011. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
88%

Anyám 1944-ben született, az apja pár hónappal korábban halt meg, az anyja pocsolyából ivott, hónapokig krumplin élt, közvetlen életveszélyben (egy emberséges német tisztnek köszönhette, hogy nem végezték ki 8 hónapos terhesen).


Apám 1950-ben született egy kis faluban, földműves szülők gyerekeként, két másik testvére is volt. Gyakran éheztek, sokszor járt mezítláb, már 5 évesen ment teheneket kihajtani, az iskolába 10-12 km-t gyalogolt mezítláb. Most már nyugdíjas, de nagyon munkaszerető ember, magas beosztásig vitte saját erőből.


Anyám is felnőtt, mindig mosolyogva mesél a gyerekkoráról, hogy mennyi szeretetet kapott - pedig anyagilag nagyon rosszul álltak.


Ezekhez képest most arany élete van az embereknek. (Legalábbis az éhezésnél és a folyamatos életveszélynél keményebb helyzetet nehezen tudok elképzelni. Pláne, hogy közben sorra halnak meg az ismerősök, családtagok - erőszakos halállal.)

2011. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
82%
ez nem kifogás a legtöbb esetben... mi sem merünk egyenlőre gyereket bevállalni...az anyagiak miatt... és ha úgy lesz, akkor arra is képes vagyok hogy emiatt soha ne szüljek, hiába szeretnék. 27/nő
2011. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
70%
Mi be merjük majd vállani, csak még akarok dolgozni egy kicsit, nagyon szeretem most a munkám, végre azt dolgozom amit szeretek, egyelőre nem akarom otthagyni 2 évre. De az anyagiak miatt szerintem be lehet vállalni. Nem főnökök vagyunk, nem cégtulajdonosok, csak állami alkalmazottak, mégis megélünk szépen 2 fizetésből( igaz nem vettünk fel millió hitelt minden butaságra, amit törleszteni kéne). Ha majd jön a baba max kevesebbet járunk majd étterembe vacsizni, vagy csak ki a központba meginni valamit, kevesebb és olcsóbb ruhákat veszünk magunknak és nem Görögbe megyünk nyaralni, hanem a Balcsira, de éhenhalni nem fogunk.
2011. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is kifogás. Igazából az a baj, hogy a legtöbben nem tudnak spórolni. Pedig néhány apró trükkel akár 2 gyermeket is probléma nélkül fel lehet nevelni, a legnagyobb gond, ami érheti őket az, hogy nem külföldre járnak majd nyaralni, nem étteremben vacsoráznak, és nem kapják meg rögtön a leghiperszupervillógósfejlesztős játékot (ami 2 perc után amúgy is a sarokban végzi). Ennél sokkal borzalmasabb helyzetek is voltak a világtörténelemben, mégis felnőttek a gyerekek. Ahhoz képest a mai nem olyan borzasztó.
2011. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!