Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai nehéz, kiszámíthatatlan...

A mai nehéz, kiszámíthatatlan világban szabad gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Nem egy ismerősömtől hallom ezt, és sokszor mondják szeretik annyira a gyereket, h nem vállalják be azt. Vagy csak kifogást keresnek?
2011. aug. 26. 08:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is az ember nem tudja a sajat szaporodasat szabalyozni, elszaporodtunk mint a bifidus essensis egy pohar joghurtban. A Föld mar alig birja eltartani lassan az emberiseget, es meg azt kerdezik miert nem szul mndeki meg tobb meg meg tobb gyereket. felkene ebredni emberek!!!MInek annyit szulni? Tegnap elott olvastam hogy a csako kimosta a gyereket a mosogepbe! aaaaaa kirohanok a vilagbol.. komolyan... emberek 0 fizuval a szulesen gondolkodnak amikor a villanyt nem tudjak kifizetni, aztan majd csodalkoznak amikor a gyerek a fejukhoz vagja hogy minek szultel meg? meg bunozo lesz, mert akar majd telot meg motort es nincs ra penz..
2011. dec. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 zkriszti3 ***** válasza:
32%
Ha újra 20 éves lennék nem terveznék családot ebbe a világba. A magamfajták kihalnak akiknek mindegy mi jön túlszaporodnak lásd USA ,a végén az fázik rá aki megpróbál előre látni nem csak potyogtat.
2011. dec. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
57%

Sokan írtátok, hogy rossz kifogás a bizonytalanság. Nálam ez is ok. Rendben, még fiatal vagyok a gyermekvállaláshoz, de próbűlok előretervezi. Most perpill munkanélküli vagyok. Nem találok munkát, ha találok is, 60-70 ezer forintnál nem kapok többet. Nekem senki ne mkondja, hogy ebből biztonsággal fel lehet nevelni egy gyereket. Igaz, a párom jól keres, de bármikor elveszítheti az állását, mert ez olyan hely... De ne legyen így. Személy szerint olyan feltételt szabtam, hogy gyereket csak saját lakásba szeretnék. Ha nem is tudunk minden megadni neki (leGújabb játékok, legdrágább ruhák.. minek is?), a szeretetet tudjuk neki biztosítani. Ha majd oda jutunk (remélem 3-4 éven belül), akkor úgy szeretnénk kalkulálni a dolgot, hogy jó legyen. Tudom, hogy mi kivételes eset vagyunk, mert pénzügyileg Ő a húzóerő.

Aki írta, hogy közösen megkeri egy pár a 300 ezret, simán bevállalhatna gyermeket. De gondolj bele. Számítsd bele a hitelt, a rezsit, az egyéb kiadásokat, mint telefon...stb, és a kaja. A végeredmény nem lesz olyan sok.

2011. dec. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
87%

Ha van hol lakni és van mit adni enni a gyereknek akkor oké.

De szerintem fölösleges várni a jobb időkre,mert ha mindenki erre várna hogy "MINDENE MEGLEGYEN" akkor még kevesebb lenne a gyerekvállalás még a mostanitól is.

Ha az alap dolgokat biztosítani tudod akkor vágj bele.Egy gyerek is elég,ahhoz hogy tisztességesen és ne szükölködve kelljen nevelni,nem kell 3-4et bevállalni és fel lehet így nevelni 1-2 gyereket.

2011. dec. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim válasza:
70%

Jó is lenne, ha mi is 300 ezernél járnánk havonta. Mégis van ruhája, cipője,( amit előtte már 4 unokatesója hordott) pelenkája. Ami a legfontosabb, szeretjük. És nem szeretnénk, ha egyedül maradna, mi is 2-2-n voltunk. Ahogy mondják: ahol egynek jut, kettőnek is lesz. Persze, nem 5 gyereket szeretnénk, 2-vel is beérjük. De ha nem is sikerül a kistesó, úgy is maradéktalanul boldogok leszünk, mert fantasztikus ennek a kispasinak az anyukájának lenni.

Mielőtt megszületett, mi aztán igazán éltünk 10 évet végigbuliztunk, Egyiptomban voltunk nászúton, stb. Mégsem hiányzik, megtanultunk luxus nélkül élni.

2011. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem tudom, nekünk van kettő. De ha belegondolok, hogy az egyik nagymamámnak 11 volt, a másiknak meg kilenc, mindezt a második világháború elött és után csinálták végig, éhezés, beszolgáltatás, háború stb, és mind a kettő tisztességesen felnevelte a gyerekeit, ez a mondat mindezek után nekem kicsit furának hangzik. :D Akkor ezek az emberek, akik most ezt mondják, mit kezdtek volna magukkal akkor? Szerintem az első akadálynál, vagy nehézségnél depresszióba estek volna, lefeküdtek volna a földre, és tehetetlenségük okán némi vinnyogás közepette hamar kimúltak volna. Mivel van gyerekem, tudom, miről van szó, vannak nehézségek, de fel kell állni, meg kell oldani, akkor is ha nincs gyerek, ha van, méginkább.
2012. jan. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
19%
Ilyen balf asz kérdést...
2012. jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
86%

"Lemondások árán még ma is gyönyörűen felnevelhető egy-két három gyerek."

Engem csak ez zavar, az hogy miért kell a gyerek(ek) miatt bármiről is lemondani? Miért nem lehet tisztességes munkával annyit keresni, hogy a gyerek mellett se kelljen lemondani semmiről? Majd ha ez így lesz, akkor nem fogtok ilyeneket kérdezni. Addig nem fog változni semmi.

2012. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
100%
MOST nem vállalnék be, max. egyet. Végülis bizományiból, turkálóból is lehet öltözködni. Bár nem tudom, akkor mi lesz, ha közlik, hogy fizetős a bölcsi, később lehet, már az ovi is...+ebédpénz, csoportpénz :S
2012. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
95%
Háborút könyörgöm ne hozza fel példának senki, mert NEM VOLT megbízható fogamzásgátlás. Úgy maradt, megszülte. Nem gondolnám, hogy valaki gyereket akar, amikor bombák hullanak és lovat kell enni, ami elhullik a pince előtt.
2012. jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!