Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtté válás: Hogyan jelents...

Felnőtté válás: Hogyan jelentsem be anyámnak otthon, hogy elköltözök, és hogy minél kisebb balhé legyen ebből?

Figyelt kérdés

Szóval: megvan az albérletem, meg a technikai részleteket elintéztem, meg beindítottam a saját háztartásom. A cuccaim egy részét már hátizsákban apránként elhordoztam. De még egy jó néhány ruhám, meg bigyóm otthon van. Otthon erről mit se tudnak, csak annyit láttak, hogy kidobtam a kacatokat, meg nagy lett a rend a szobámban.


Nyílván anyám azt szeretné, hogy még 40 éves koromban is anyuci pici fia legyek, akire főzheti a zsíros kajákat egész délelőtt, satöbbi. De ugye ez meg nem áll az én érdekemben, lassan 26 éves vagyok, önnállósodnom kell, meg régesrég barátnővel kellene együtt laknom, ha lenne...

Mellesleg, anyámmal nem vagyunk túl jó viszonyban, mióta önálló véleményem van a dolgokról...


Tehát a lényeg: tuti, hogy anyám egy ilyen bejelentésre dühkitöréssel, ordítással iletve érzelmi zsarolással, sírással, meg ilyen (gyerekes viselkedésnek tekinthető) hülyeségekkel reagálna. Hogyan lehet lélekben durcás gyerek,de nyugdíjas anyukát leállítani, miközben az akarata ellenében elköltözök? És a címemet se akarom megmondani, mert odajönne zaklatni.


Bármilyen javaslatnak örülnék.

26/F


2011. aug. 28. 11:26
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy így reagálna? A tesóddal így viselkedett?
2011. aug. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszélyes rád fizikailag nézve anyukád, akkor elég gyáva és etikátlan dolog úgy elhúzni onnét, hogy még csak nem is szólsz neki. És ha kiabálni kezd veled, mi van? Elmondod, hogy 26 éves vagy, 18 éves korod után jogilag már felnőtt vagy, aki azt tehet, amit akar, és ÖNÁLLÓ szeretnél lenni, mert ez nem normális, hogy 26 évesen is a szoknyája mellett kell lenned egész végig... és akkor elmész, és kész. Ne félj már ennyire a reakcióitól... mit tud tenni???...
2011. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

11:32-as vagyok.

A veszekedést sztem nem tudod elkerülni. Mindenképpen veszekedni fog, mert az ilyen nők végtelenül önzők, és most csak azt fogja látni, hogy saját maga fenyegetve van, az nem érdekli, hogy te hogy éled meg ezt az egész helyzetet.

Azért annyival tartozol neki sztem, hogy eléállsz és megmondod. Az a lényeg, hogy te ne menj bele a kiabálásba, ne beszélj neki vissza, ne vedd fel a veszekedést, ne vágd a sérelmeidet a fejéhez, stb. Maradj nyugodt és határozott. Ha nagyon veszekedne, akkor egyszerűen hagyd ott. Majd megnyugszik.

2011. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

"anya te mikor költöztél el..." köszi, ez jó lenne, de az az igazság, hogy nagyival egész életében együtt lakott, amolyan anyuci kislánya volt mindig is. mikor házasodott, akkor volt ugyan költözés, de a nagyi is jött.


Apám az már házon kívül van, egy erőszakos alak, nem tartom vele a kapcsolatot.Ő viszont rendesen elköltözött otthonról, mikor anyámat elvette.


"előbb találj egy csajt és úgy költözz" Erre én is gondoltam, de igazából el kell menjek és le kell nyugodjak ahhoz, hogy képes legyek becsajozni. mert ami otthon van meg volt az is egy őrület... meg nem kéne egy darabig anyám pesszimizmusát hallgatni... meg még pszichológussal is meg kéne nézessem magam, mert mindennapos volt otthon a családon belüli erőszak meg érzelmi zsarolás, szóval lelki sérült lehetek...


"honnan tudod hogy így reagálna?" tudom. ismerem, együtt laktam vele 26 évet. tesómmal is ezt csinálta, apámmal is.

2011. aug. 28. 11:51
 15/41 anonim ***** válasza:
66%
Hurcolj el mindent, amit csak tudsz, a többit pakold be úgy, hogy egy mozdulattal fel lehessen kapni. Kérj meg valakit, hogy kocsival álljon a ház elé, aztán menjen fel veled segíteni. Úgy időzíts, hogy anyuka pont vásárolni legyen (biztos szokott, ha mindig főz), vagy ami még jobb, üljön az orvosnál, az tovább tart. Írj neki egy levelet, amiben elmondod, hogy elköltöztél, mert a saját életedet akarod élni. Tökéletesen megértem, hogy nem akarod a hisztijét hallgatni, elég kellemetlen lenne a szomszédok előtt is, úgyhogy kb. ennyit tudsz tenni. Egyedül csak nem fog ordibálni. Mielőtt valaki azt írná, hogy nem ezt érdemli egy anya, arra csak azt tudom mondani, hogy a saját szégyene, hogy nem lehet vele másképp.
2011. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
95%
hát ha ahhoz nem vagy elég bátor,hogy elé állj és elmond,hogy mi a helyzet, akkor az egyedül boldogulás is nehezen fog menni..minden csak elhatározás kérdése, minél hamarabb túl vagy rajta,annál jobb
2011. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elfogadtál szüleim, hogy elkötöztem fél éve. hetente 1 napot hazajárok hozzájuk, telefonon beszélünk. Az eleje nehéz volt nekik,de megértették, hogy egyszer mindenki elmegy otthonról, a saját életedet kell élned, mert ha ő már nem lesz, te miatta állsz majd ott egyedül, semmi nélkül, mert nem csináltál mást mint az ő utasításai szerint éltél. Ezt mond el neki, hogy ne csak a saját érdekeit nézze, mi lesz 10 év múlva, kit érdekel egy 35 éves férfi, aki az anyjával él...

20F

2011. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Azért akármilyen is csak kikellene állnod elé...de tényleg cuccolj össze aztán mond meg és menj...Persze ha letudsz ülni vele beszélni akkor azt...de ne levelezz szerintem meg bicóval szökj, ez milyen már? 26 éves FELNŐTT FÉRFI vagy! Állj ki magadért..azt csinálsz amit akarsz, nehogy már ekkora "hatással" legyen rád..
2011. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

gondolj arra hogy bárhogy fogadja is , idővel majd megszokja és lenyugszik.

majd írd meg mindenképpen hogy végződött.

2011. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Én írnék egy levelet és tényleg csak 1 hátizsáknyi cuccot hagynék ott, hogy azt gyorsan felkaphassam és mondanám közben, hogy most elmegyek,majd pár nap múlva jövök.
2011. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!