Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtté válás: Hogyan jelents...

Felnőtté válás: Hogyan jelentsem be anyámnak otthon, hogy elköltözök, és hogy minél kisebb balhé legyen ebből?

Figyelt kérdés

Szóval: megvan az albérletem, meg a technikai részleteket elintéztem, meg beindítottam a saját háztartásom. A cuccaim egy részét már hátizsákban apránként elhordoztam. De még egy jó néhány ruhám, meg bigyóm otthon van. Otthon erről mit se tudnak, csak annyit láttak, hogy kidobtam a kacatokat, meg nagy lett a rend a szobámban.


Nyílván anyám azt szeretné, hogy még 40 éves koromban is anyuci pici fia legyek, akire főzheti a zsíros kajákat egész délelőtt, satöbbi. De ugye ez meg nem áll az én érdekemben, lassan 26 éves vagyok, önnállósodnom kell, meg régesrég barátnővel kellene együtt laknom, ha lenne...

Mellesleg, anyámmal nem vagyunk túl jó viszonyban, mióta önálló véleményem van a dolgokról...


Tehát a lényeg: tuti, hogy anyám egy ilyen bejelentésre dühkitöréssel, ordítással iletve érzelmi zsarolással, sírással, meg ilyen (gyerekes viselkedésnek tekinthető) hülyeségekkel reagálna. Hogyan lehet lélekben durcás gyerek,de nyugdíjas anyukát leállítani, miközben az akarata ellenében elköltözök? És a címemet se akarom megmondani, mert odajönne zaklatni.


Bármilyen javaslatnak örülnék.

26/F


2011. aug. 28. 11:26
1 2 3 4 5
 41/41 anonim válasza:

Rosszul fogalmaztam. Én szerettem volna(még most is, csak lassan megy) megtanulni programozni, de az egyetemen erre csak úgy volt lehetőség, hogy a (számomra) nem sok(vagy túl sok) értelmet rejtő tárgyak - melyek inkább hátráltattak - mellett kellett volna megtanulni, mert olyan jellegű, gyakorlatias órák kevesek voltak.. Általában ketteseim voltak, néha becsúszott egy két 3,4,5-ös. De ez pont az a szak, ahol nem igazán számít, hogy hanyas vagy(pl.: a szakdogám 5 lett, én írtam, de nem igazán értek hozzá).


Kb. ilyen cipőben járok, mint ebben a cikkben az "Önértékelési problémák" résznél:


[link]


Nyelvvizsgám (középfokú TELC :) ) van, de a nyelvtudás/nyelvtan az még bizonytalan...


Próbálkozok, adtam be kb. 25-35 pályázatot. Abból olyan 6-8-ra behívtak, és eddig mindenki köszöni, de sajnos nem.

1 most függőben van és adom be folyamatosan, most már olyanra is ahova elég a középiskola.


Tanfolyamot is tervezek. Az egyetemtől(MSc) egyelőre elment a kedvem.

2012. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!