Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtté válás: Hogyan jelents...

Felnőtté válás: Hogyan jelentsem be anyámnak otthon, hogy elköltözök, és hogy minél kisebb balhé legyen ebből?

Figyelt kérdés

Szóval: megvan az albérletem, meg a technikai részleteket elintéztem, meg beindítottam a saját háztartásom. A cuccaim egy részét már hátizsákban apránként elhordoztam. De még egy jó néhány ruhám, meg bigyóm otthon van. Otthon erről mit se tudnak, csak annyit láttak, hogy kidobtam a kacatokat, meg nagy lett a rend a szobámban.


Nyílván anyám azt szeretné, hogy még 40 éves koromban is anyuci pici fia legyek, akire főzheti a zsíros kajákat egész délelőtt, satöbbi. De ugye ez meg nem áll az én érdekemben, lassan 26 éves vagyok, önnállósodnom kell, meg régesrég barátnővel kellene együtt laknom, ha lenne...

Mellesleg, anyámmal nem vagyunk túl jó viszonyban, mióta önálló véleményem van a dolgokról...


Tehát a lényeg: tuti, hogy anyám egy ilyen bejelentésre dühkitöréssel, ordítással iletve érzelmi zsarolással, sírással, meg ilyen (gyerekes viselkedésnek tekinthető) hülyeségekkel reagálna. Hogyan lehet lélekben durcás gyerek,de nyugdíjas anyukát leállítani, miközben az akarata ellenében elköltözök? És a címemet se akarom megmondani, mert odajönne zaklatni.


Bármilyen javaslatnak örülnék.

26/F


2011. aug. 28. 11:26
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:

szia, én is hasonló helyzetben vagyok. 24évesen el kellene költöznöm a barátomhoz, már 4 éve vagyunk együtt, neki külön lakása van, ahova mehetek én is. Tavasszal kikértem egy hozzáértő szakember véleményét, és ő azt mondta, sehogy nem lehet elkerülni a kiabálást, veszekedést, tuti balhét csinálna belőle anyám. Aztmondta ezt fogadjam el, és mondjam meg a szüleimnek, hogy nekik is saját életük van, nekem is a saját életem útját kell járnom, ahogy ők tették. Nameg ne vedd fel a bőröndjét (a saját problémáit) a válladra, neked is, meg mindenkinek megvan a saját bőröndje, amit magának kell vinni. Keményen hangzik, de így van. Az ő életének folyásához már neked nem sok közöd van, ezt saját maga alakítja tovább, meg te is. Persze a családi kötelék megmaradjon, nem azt mondom hogy idegenként váljatok el egymástól.

Én jelenleg taktikázom. Próbálom rávezetni anyámat, hogy külön ember vagyok, vegye már észre h felnőttem, más az életem, életcélom, mint neki. Egyenlőre fokozatosan tünök el 1-2-3 napokra, hogy szokja nem otthon vagyok mindig. Aztán veszek magamnak ruhákat, cuccokat, lassan kocsit is akarok, meg a párom lakásába már vettünk mosógépet, stb.t, hogy lássa külön akarok élni tőle. Nehezen veszi, de látom hogy lassan oldódik, és nemsokára költözhetek is. Márcsak egy tuti munkahely kell, és itt se vagyok, aztán anyám oldja meg a dolgait egyedül, nekem is meglesz a magam dolga, amit végeznem kell a 7köznapokban.

Ui: Ne gyötörd magad miatta, ez az ő problémája, néha keményen kell hozzáállni dolgokhoz, ismerősökhöz, hogy el tudjanak szakadni. Jah meg látogasd meg gyakra utána!

és bocsi h hosszút irtam!

Üdv: dorcsikk

2011. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
majd mondd el mindenképp hogy hogy sikerült :)
2011. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Na eddig ott tartok, hogy tegnapról mára éjfél és hajnal fél 2 között 2szer fordultam 4 nejlon zacsi meg 2 utazótáskányi ruhával meg kacattal, biciklivel. A fene gondolta hogy ennyi sok bigyóm van... pedig már mennyit kidobtam... igaz, a ruhatárat nem selejteztem előtte, mert abból is ordítás lenne... de majd sorra kerül...

Jó lenne pl. egy túrkálónak eladni a nem használt ruháim, ugyanis a családban senkire nem jók, én meg kb a felét hordom.

2011. aug. 29. 09:58
 24/41 anonim ***** válasza:

És mikor jelented be? Ma? Mostmár tényleg érdekel..xD

(Első vagyok)

2011. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Hogy mikor jelentem be? Hát szerintem ma este vagy holnap...

még kitalálom... de már csak annyi cucc van otthon hogy az egyszerre fel fér a biciklire... majd elmesélem mi volt...

2011. aug. 29. 11:05
 26/41 A kérdező kommentje:

Na egy új fejlemény:

Anyám bement a bezárt otthoni szobámba (sajnos van kulcsa), hogy berakja a kimosott ruhát a fiókomba (senki nem kérte hogy mosson rám, én is be tudom kapcsolni a gépet, meg minek nyúl a fiókomba?!) és rájött, hogy elcuccoltam. Felhívott telefonon, sírt, meg nyavalygott, hogy "Hát ezt érdemlem?" meg ilyenek... Az nem számít, hogy én meg normális nyugodt gyerekkort érdemeltem volna, meg egyébként is abban a korban vagyok hogy önállósodni kell. Majd este tovább hallgathatom a nyafogást...

2011. aug. 29. 11:29
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Ajjajj...akkor azthiszem itt a megfelelő alkalom
2011. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Amúgy: miért kell minden anyukának balhézni, amikor a gyereke felnőtté válik és elköltözik? Másról se hallok,bakker... Pedig mindenki felnő egyszer...


Új fejlemény:

Most nővérem is felhívott (Ő 19 évesen lógott meg a férjével akivel azóta is 20 éve jól megvannak) és őrá legalább lehet számítani értelmes beszélgetés terén.


Egyet értetek, hogy csak akkor mondjam meg a címem, ha anyám lenyugodott, pl. 1-2 nap múlva?

2011. aug. 29. 12:32
 29/41 anonim ***** válasza:
Mindenképpen csak akkor ha lenyugodott.
2011. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Kérdés: Mennyi idő amíg lenyugszik az anyám egy ilyen eset után annyira, hogy higgadtan beszélni lehet vele. Tegnap este nem mentem haza. Gondoltam aludjon rá egyet. De jó lenne tudni mikor nyugszik meg.(amúgy elég indulatos személyiség)
2011. aug. 30. 11:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!