Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtté válás: Hogyan jelents...

Felnőtté válás: Hogyan jelentsem be anyámnak otthon, hogy elköltözök, és hogy minél kisebb balhé legyen ebből?

Figyelt kérdés

Szóval: megvan az albérletem, meg a technikai részleteket elintéztem, meg beindítottam a saját háztartásom. A cuccaim egy részét már hátizsákban apránként elhordoztam. De még egy jó néhány ruhám, meg bigyóm otthon van. Otthon erről mit se tudnak, csak annyit láttak, hogy kidobtam a kacatokat, meg nagy lett a rend a szobámban.


Nyílván anyám azt szeretné, hogy még 40 éves koromban is anyuci pici fia legyek, akire főzheti a zsíros kajákat egész délelőtt, satöbbi. De ugye ez meg nem áll az én érdekemben, lassan 26 éves vagyok, önnállósodnom kell, meg régesrég barátnővel kellene együtt laknom, ha lenne...

Mellesleg, anyámmal nem vagyunk túl jó viszonyban, mióta önálló véleményem van a dolgokról...


Tehát a lényeg: tuti, hogy anyám egy ilyen bejelentésre dühkitöréssel, ordítással iletve érzelmi zsarolással, sírással, meg ilyen (gyerekes viselkedésnek tekinthető) hülyeségekkel reagálna. Hogyan lehet lélekben durcás gyerek,de nyugdíjas anyukát leállítani, miközben az akarata ellenében elköltözök? És a címemet se akarom megmondani, mert odajönne zaklatni.


Bármilyen javaslatnak örülnék.

26/F


2011. aug. 28. 11:26
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem csak úgy lenne tisztességes hogy a szemébe nézel és elmondod, gondolom megverni nem fog úgyhogy nefélj ;)

Mond el és menj el, én úgy szoktam hogyha anyám kiakad valamin vagy műbalhét csinál visszase szólok had ordibáljon, én nem fogok veszekedni. Vagy megmiondom a véleményem és elhúzok valakihez...Azért elég gyászos a helyzeted, remélem nekem nem fog ennyire kiakadni az anyám. :D

2011. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Hát azt mi nem tudjuk megmondani, hogy mikor nyugszik le. Te ismered.

Amúgy nem balhézik minden szülő, ha elmegy a gyereke. Ne gondold, hogy ez természetes.

Gratula, hogy megtetted! Szerintem egy ideig még ne add meg neki a címed.

2011. aug. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Ja, és ez durva, hogy bemegy a szobádba, ha direkt kulcsra zárod. Ha csak ketten vagytok, gondolhatja, miért zártad be... De amúgy tipikus ettől az anyatípustól. Jól tetted, hogy eljöttél. Erős vagy.
2011. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. aug. 30. 18:57
 35/41 A kérdező kommentje:
Amúgy a szobát megszokásból zárom mert annakidején apám elől az én íróasztal fiókomba, meg egy dobozkába dugta el anyám a dolgait... de már 3 éve is fenntartottam ezt a megszokást.
2011. aug. 30. 19:04
 36/41 A kérdező kommentje:

Új fejlemény: ma reggel nővérem felhívott, hogy anyám "megbolondult" meg egyre rosszabb, meg izé... menjek haza és nyugtassam meg. haza szaladtam.csak negyed órára. Amúgy is otthon volt a szakállnyíróm, meg a fehérneműm többek között. (igaz a vasárnap éjjelbe befért volna még1 forduló ha nem lettem volna álmos. sajna a szerszámos láda meg a nagy gépem pár bizalmas adattal még otthon van. még szerencse hogy anyám nem ért hozzá)


A szobámban az összes szekrény tárva nyitva, anyám épp söpröget a ház előtt. odaérek, bemegyünk, aztán elkezdett nyafogni.Jót tett hogy hagytam rá aludni 2 napot, így legalább nem ordított, de az érzelmi zsarolás megvolt.Pl: mit csináljak én ebben a nagy házban, miért viszel el mindent, még a hegesztődet is elvitted, ne jelentkezzél ki, de hol laksz (én: "majd megmondom ha lenyugodtál") , satöbbi.


Igazából pontosan tudtam előre, hogy erre számíthatok, úgyhogy nem tudott belőlem semmilyen érzést kicsikarni. de gyorsan el is húztam, nehogy mégis... (sajnos azért még nem tudom 100%ban érzelemmentesen csinálni a fontos dolgaimat... csak 99% )

2011. aug. 31. 13:46
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Miért mire kell neki a heggesztő? xD

Na de most komolyan mostmár inkább odamegyek és megbeszélem anyukáddal...:D De am nyugi előbb-utóbb túl lesz rajta...aztán remélem nyugodtabb életed lesz.

2011. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:

Ha csak ennyi problémám lenne... az mit csináljon akinek pénze sincs?

az egyetem erőltetve volt (majd bsc lett belőle), nem értek ahhoz amit tanultam olyan szinten, hogy felvegyenek dolgozni.


27/f

2012. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Jól elkaptál egy fél évvel ezelőtti kérdést :) még jó hogy erre jártam :)


Hát 27 évesen azért előrébb kéne tartani... Nem tudom elképzelni ezt a hozzáállást, hogy az "egyetem erőltetve volt" én mindig is szerettem tanulni. az ember egyetemen már nagykorú, tehát te döntöd el milyen szakra mész, ha mész. És: biztos hogy nem értesz a dologhoz annyira, hogy felvegyenek, vagy csak rosszul állsz hozzá? Hányas átlagod volt? Próbálkoztál állásinterjúval? akármivel?


Szerintem először a pénz kérdést kell megoldani. vedd számba, hogy mit tudsz. Ha nagyon vacak a helyzeted akkor vállalj el akármit, csak azt tudom javasolni. aztán vezess listát a bevételről, kiadásról, tegyél félre néhány hónapig még otthonról. nézelődj albérletek után. ha keveset keresel, akkor szobát is kivehetsz egész lakás helyett. Közben meg lógj sokat a neten, tanulj olyan dolgokat amit majd hasznosítani tudsz. Pl nyelvet, egy nyelvvizsga az jól mutat. Hidd el nekem rázós lesz, de mindent megér meglógni otthonról. ezt így mondom bő fél évvel utána. Lenyugodtam, belaktam a lakást, lett barátnőm, anyagilag rázós a helyzet de tartható. Még anyám is kezd velem normálisan viselkedni de nem kiabálom el.

2012. febr. 8. 12:55
 40/41 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy menj be munkaügyi központba, meg nézz meg okj-s képzéseket, tanfolyamokat, hátha tetszik valami.
2012. febr. 8. 13:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!