Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ér annyit egy anya mint egy...

Ér annyit egy anya mint egy dolgozó nő?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi a te szemedben ér annyit a munkája egy anyukának aki otthon van mint egy olyan nőnek aki minden nap eljár melózni?

Ha nem gond irjátok oda hogy van gyereked vagy nincs,csakhogy értsem hogy mint anyuka irod a választ, vagy mint kivülálló hogy látod ezt.

Köszönöm.


2011. szept. 8. 12:32
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
A "csak" gyereknevelés alatt azt értem hogy az anyuka nem melózik csak egész nap a gyerekkel van.
2011. szept. 8. 13:14
 22/36 A kérdező kommentje:
Persze azt nem kell megemlitenem hogy a házimunka ráeső része is megvan,plusz gyerek.
2011. szept. 8. 13:15
 23/36 anonim ***** válasza:
72%

Nem ér annyit.

Van gyerekem.

2011. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem azért nem, mert engem is felnevelt anyukám, úgy hogy dolgozott, mikor kicsi voltam.

Másrészt akkor érne ugyanannyit, ha teljesen biztos lenne, hogy a gyerek, akit felnevel, nagyszerű ember lesz.

Nincs gyerekem.

2011. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Régebben azt mondtam volna nem, mert anya munka mellett nevelt minket egész jól, de mikor bébicsőszködtem problémás gyerekkel és rájötttem micsoda halál fárasztó dolog, már úgy vélem ér annyit...

20L nincs gyerekem :)

2011. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Egy éves gyerekem van, egész nap kergetem, holnap vendégek jönnek és lenne dolgom, de elég nehéz így csinálni. Egyébként napi 2-3 órát dolgozok mellette, na az a kikapcsolódás.Szerintem többet ér, mert mégiscsak valakinek a jövőjét alakítod.
2011. szept. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Másfél éves kislányom van. Imádom, de fárasztó ám egész nap. A munkát jobban bírtam. Viszont nem tudnám másra bízni, a szívem szakadna meg! Igen, ér annyit, sőt! Ez az első három év alapoz meg mindent. Remélem sikerül jó anyának lennem, és egy boldog, jó embert nevelek a gyermekemből.


Freya

2011. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

én egyenértékűnek tartom a CSAK gyereknevelés+háztartásvezetés kombinációt a CSAK munkahelyre bejárárssal (és mondjuk házvezetőnő van)

de azért a legtöbben ezt nem engedhetik meg maguknak, és hát a háztartást vezetni kell, a gyereket nevelni kell, akkor is ha erre csak töredék idő áll rendelkezésre.

szóval igen, én többre tartom azt, ha szimultán csinálja mindkettőt annál, mintha csak az egyiket csinálná

(21N)

2011. szept. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0016 vagyok, a válaszom a nagyobb gyerekkel otthon lévőkre vonatkozott, most olvastam el a többi választ meg a kérdező kommentjeit, nekem csak most derült ki hogy a pici gyerekekről van szó.
2011. szept. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lepontozgatni, nagy gyerekek, óvodás, iskolás gyerekek mellett, akik otthon sincsenek szinte egész nap, szóval mellettük otthon lenni, igenis fölösleges és elég nagy luxus. Amellett unalmas is lehet. Mégis mit csinálsz egész nap? Mindennap nem megy el a délelőttöd a takarítással meg a főzéssel! Másrészt, aki dolgozik, és gyereket nevel mellette, annak is kell takarítani, meg főzni!! Kinek van úgy mégis ma Mo-on bejárónője? Hát biztos, hogy a népesség töredékének!

Kisgyerekek mellett (0-3 év) persze más a helyzet.

2011. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!