Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs gyereke és nem...

Akinek nincs gyereke és nem is akar, az mivel tölti ki az idejét, hogy értékesen éljen, mi az életcélja, mik okoznak neki örömet?

Figyelt kérdés

Előre mondom, hogy nem azért kérdem mert bármi problémám is lenne azzal, ha valaki nem akar gyereket. Az ő döntése, szerintem vagyunk épp elegen.

Ezek az emberek általában úgy nyilatkoznak, hogy teljes egésznek érzik így az életüket, vagy hogy más céljaik vannak az életben.

Hogy telik egy ilyen ember hétköznapja a munka után, hétvégéje, nyaralása? Sok barátja van, párkapcsolatban él vagy inkább váltogatja a szeretőit? Nyilván van ilyen is - olyan is, csak szeretnék belátni a kulisszák mögé úgymond, hogy mi az a tényleg jó és kellemes élet, amit egy gyerekkel nem akarnak ezek az emberek megbolygatni. Akár ötleteket is kaphatnék talán , hogy (az egyébként családos) életünket hogyan tehetnénk izgalmassá, hiszen ők biztosan tudják. Szóval kérem írjon aki ebbe a csoportba tartozik és van kedve...


2011. szept. 8. 23:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
100%

én pl. tanulok, olvasok, rejtvényt fejtek, sportolok, találkozom a barátaimmal. nem bulizni, abból már rég kinőttem, hanem csak hétvégén, délután beszélgetni.

szeretek játszani is, kártyázni, társasjátékozni, ilyesmit. kirándulni, biciklitúrákra menni. amúgy nem nem akartam gyereket, így alakult.

2011. szept. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
72%

Most kicsit úgy kérdezted ezt, mintha a gyereken kívül más életcél nem lehetne... Nekem soha nem az volt az életcélom, hogy huh minél gyorsabban házas legyek, és szüljek pár gyereket. Ennél úgy érzem többre hivatott vagyok, szeretnék szép karriert, megbecsülést a munkámban, jól keresni, utazgatni, tanulni, hobbijaimnak élni.

Ha ne adj isten jönne a nagy ő, bárnem hiszek benne, hogy van olyan férfi, aki annyira megbízható, hogy szülnék neki, de ha mégis akkor lehet örömmel vállalnék családot. De a gyermektelenség, nemcsak tudatos döntés kérdése, sokszor a sors ezt dobja...

24/N

2011. szept. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:

Játszani én is imádok, főleg Activity és kártya :-) Kirándulni, utazni is szoktunk. Mondjuk én szeretnék többet találkozni a barátaimmal de nehéz összeegyeztetni. Gondolom mindezekre neked több időd marad.

Jó dolgok ezek, de szerintem mindegyiket lehet gyerekkel is ... Mondjuk a te eseted annyiból más, hogy így alakult és nem így tervezted.

2011. szept. 8. 23:39
 4/69 anonim ***** válasza:
61%
Hu, nagyon jo kerdest tettel fel! En peldaul nem elhatarozasbol maradtam gyerek nelkul (40 vagyok) hanem mert valahogy igy alakult. de nem is vagytam ra kulonoskeppen. Most dada-kent dolgozom kulfoldon, tehat gyerekekkel vagyok es nagyon szeretem ezt a munkat. Ebben jol kielem magam. A szabadido mar nehezebb, mert nincs sok baratom. Szerintem ha nagy tarsasagom lenne akkor talaltam is volna valakit akivel osszekotjuk az eletunket es valoszinuleg gyerekunk is lesz. Szoval olyan magamnakvalo vagyok es a verem sem hajt szeretok utan. Pedi erdekes lehetne. A szabadidomet gyakran toltom egyedul,mert jolesik kikapcsolodni a gyerekek utan. De valojaban sokat unatkozom. Ugy erzem nem hasznalom ki az eletet es elvesztegetem az idomet. Tartalmasabb lenne az eletem ha csaladom lenne.
2011. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
100%

Változó.. munka (munka munka munka :)), hobbi, tanulás (nem suliban, hanem bármit... nyelveket, fotózást, ami érdekel), utazás.


Most egy ismerősöm épp arra panaszkodott, hogy mindjárt jön a gyerek, nem lesz ideje másra (tervezett munkák).


Ahogy látom, sok embernek azt jelenti, csak magadért vagy felelős, nem kell feladnod az álmaidat (energiádat, idődet), tkp. azt csinálsz, amit akarsz, arra költöd a pénzed, amire akarod, akkor lustálkodsz, amikor akarsz.



"ebbe a csoportba"???

:)))))

2011. szept. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

Nekem elég jó állásom volt, jó fizetéssel, vezető pozícióban de engem ez nem tesz boldoggá. Sőt, igazából nem szeretek dolgozni, szükséges rossznak tartom, ami ahhoz kell hogy az ember el tudja tartani magát. Irigylem azokat az embereket, akik szeretik a munkájukat (és meg is fizetik érte őket). Vagy pl. a húgom, akinek hivatástudata van (ápolónő) és soha nem tudna elképzelni más munkát.

Nekem is vannak hobbijaim, imádok utazni, idén is sok helyen voltunk (belföld-külföld) , 4 hónapos a kislányunk és őt is visszük mindenhova.

Tanulni is szeretnék még, bár diplomám és két nyelvvizsgám van, ezen kívül két szakmám, szóval kijutott a tanulásból bőven.

Hobbi...nem tudom, igazából nekem nincs olyan hobbim ami annyi időt igényelne, hogy ne lehetne gyerek mellett időt szánni rá. Párom pedig zenél egy együttesben munka mellett és motorozik, ezt is megoldjuk, simán belefér. Én csak ilyen kézműves dolgokkal szoktam foglalkozni és blogot írok, ha ezt lehet hobbinak nevezni. De ezek nem tesznek ki egy életet szerintem.

2011. szept. 8. 23:46
 7/69 A kérdező kommentje:

Beat, megérintettél valamit a lényegből azt hiszem.

Szerintem annak jöhet be igazán a gyerekmentes élet, akinek hatalmas társasága van (akik persze szintén gyerek nélkül élnek), és aki egyébként is pörgős egyéniség. Nekem van egy fiú ismerősöm, ő is elmúlt már harminc és nagyon nem akar gyereket, de nem is tudnám őt elképzelni egy babával mondjuk. Viszont nincs egy szabad perce, annyi barátja van hogy megszámolni nem lehet. Nekem nem válna be ez az életforma de ő ezt választotta és ennek ellenére nagyon jó barátok vagyunk. De szerintem nőből kevesebb ilyen van.

2011. szept. 8. 23:49
 8/69 A kérdező kommentje:

23:43-as, nekem ezekből amiket felsoroltál, a lustálkodás hiányzik a legjobban, régen imádtam sokáig aludni :-D De a felelősségvállalásban igazad van, tényleg van aki nem tudja azt vállalni, hogy még saját magán kívül másvalakiért is felelősséget vállaljon.

Álmok...én nem érzem úgy, hogy bármit is feladtam volna vagy fel kellene adnom a jövőben. Igazából talán azért is lehet ez, mert viszonylag átlagos életet élek és nem vágyom semmi extrémre. Pl. nyilván ha az lenne az álmom, hogy felfedezzem a rák ellenszerét, akkor más lenne a helyzet. Vagy ha minden hegyet meg akarnék mászni a világon...de én elégedett vagyok így az életemmel.

2011. szept. 8. 23:53
 9/69 anonim ***** válasza:
100%

egyenlőre még tanulok, de nem tervezek gyereket később, és az a tervem hogy utazgatok majd, ezt pl gyerekkel nem lehetne megtenni, hiszen annak ott az iskola, és állandó otthon kell nekik, én meg irtózom az állandóságtól, csak ugye előbb pénzt kéne szereznem...

amúgy nem tudom mit nem lehet ezen tudni, nyilván nem 10 évesen lettél anyuka, mit csináltál azelőtt? nem volt jó szabadnak lenni, bulizni..vagy bármi amit csináltál?

2011. szept. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
85%

23:49 kérdező, ismerek én is ilyen srácot..

Aztán a sok barétnő után egyszer csak megjelent a nagy Ő, és lassan jött a baba is.. és boldog apuka.

A sok pörgés után jöhet lenyugvás. Most is jófej, a középpontban van, de mások a prioritások, fontosabb a családdal töltött idő, mint a haverok.

2011. szept. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!