Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs gyereke és nem...

Akinek nincs gyereke és nem is akar, az mivel tölti ki az idejét, hogy értékesen éljen, mi az életcélja, mik okoznak neki örömet?

Figyelt kérdés

Előre mondom, hogy nem azért kérdem mert bármi problémám is lenne azzal, ha valaki nem akar gyereket. Az ő döntése, szerintem vagyunk épp elegen.

Ezek az emberek általában úgy nyilatkoznak, hogy teljes egésznek érzik így az életüket, vagy hogy más céljaik vannak az életben.

Hogy telik egy ilyen ember hétköznapja a munka után, hétvégéje, nyaralása? Sok barátja van, párkapcsolatban él vagy inkább váltogatja a szeretőit? Nyilván van ilyen is - olyan is, csak szeretnék belátni a kulisszák mögé úgymond, hogy mi az a tényleg jó és kellemes élet, amit egy gyerekkel nem akarnak ezek az emberek megbolygatni. Akár ötleteket is kaphatnék talán , hogy (az egyébként családos) életünket hogyan tehetnénk izgalmassá, hiszen ők biztosan tudják. Szóval kérem írjon aki ebbe a csoportba tartozik és van kedve...


2011. szept. 8. 23:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
Igy igaz, szepen leirtad.
2011. szept. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
81%

azta, de sok válasz lett tegnap óta:) én vagyok az első.

szóval, nekem nem volt, meg most sem életcélom az, amiket most csinálok, csak mivel nincs gyerekem, tudom csinálni..és majdnem 36 vagyok, pár nélkül, úgyhogy nem is valószínű, hogy lesz. válogatós is vagyok, aki volt, meg nem tartottam alkalmasnak, hogy gyereket vállaljak mellette. pedig az egyik nagyon akart, de semmi felelősségérzet nem volt benne, és nagyon gyerekes volt, pátyolgatni kellett, tudtam, hogy ha neki szülök, az gyakorlatilag olyan lenne, mintha egyedül lennék, mert semmiben nem lehetett rá számítani. azt mondta mindig, hogy majd ha terhes leszek, akkor megváltozik. ennyire meg nem vagyok naiv...

és nem, nem féltem az alakomat, nem volt életcélom a sok tanulás, a barátaimat én se látom olyan gyakran, mint szeretném, pláne, hogy külföldön élek....csak így alakult, nem találtam megfelelőt. de nem is vágyom mindenáron gyerekre, viszont annak is örülnék, ha lenne. amúgy, kisgyerekekkel határozottan jó vagyok, az összes hozzám szokott jönni, anno a szomszéd kislány kétévesen lett a szomszédom, sokat vigyáztam rá, játszottam vele, 9 évesen közölte velem, hogy én vagyok a pótanyja...most 18.

2011. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 A kérdező kommentje:

Tényleg sok válasz lett, örülök neki, főleg annak hogy mindenki viszonylag normális hangnemben szólt hozzá és nem ment át a két "tábor" csatározásába a dolog. Bocs, ha tegnap hülyén fogalmaztam , látom ez a "csoport" kifejezés kicsit szúrta többek szemét, nem jutott eszembe jobb kifejezés.

Igazából többen olyan időtöltéseket, hobbikat stb. neveztek meg kedvencükként amire én is és sok más családos ugyanúgy szán időt. Az igaz, hogy nem olyan szinten , tehát nem annyira komolyan tudok elményedni egyes tevékenységekben mint amennyire szeretnék. Pl szeretnék eljutni egy rajztanfolyamra már nagyon régóta és ennek most csak annyi akadálya van, hogy egész napos elfoglaltság lenne és ezt egyelőre nem tudom megvalósítani mivel szoptatom a babámat. Na de eljön még az én időm, és tudom hogy erre a tanfolyamra el fogok tudni jutni!

Valaki írta, hogy milyen nagy öröm egy gyerekkel együtt utazni...ezt én is pontosan így gondolom, alig várom már hogy akkora legyen, hogy érdekelje a világ és megértse ha magyarázok neki valamit, lehessen együtt kirándulni, stb.

Leiah, tényleg nagyon szépen leírtad amit szerintem az anyukák többsége érez.

Becsülöm azt is, aki leírta őszintén, hogy neki az értékmérő a pénz, vagy hogy neki nincs szüksége más "lakótársra" a lakásában. Nem kell álszenteskedni, sokfélék az emberek, van ilyen is-olyan is, tényleg sokkal rosszabb az, ha valaki úgy vállal be gyereket a társadalmi elvárások miatt, hogy igazából nem neki való...

2011. szept. 9. 20:31
 54/69 anonim ***** válasza:
14%
Talán, úgy 50-60 éves korukban - azok az emberek, akik tudatosan nem akartak gyermeket vállalni- fogják átértékelni a szemléletüket, amikor nem nyitja rájuk sem a gyerekük, sem az unokájuk az ajtót (mert nincs), és lehet, hogy vén fejjel már nem olyan jó Activityzni sem és már a retro buliba sem kéne eljárkálni... Nem minősítem azt az embert, aki kivágná a "visító" gyermeket a busz ablakán, azt sem, akinek csak nyűg a gyerek egy "tökéletes" nyaraláskor, mert sokkal több a cucc, amit vinni kell. Sajnos, ebben a döntésben az önzés, a saját kényelme fontosabb. A család attól család, hogy van apa-anya-gyermek, és bár nem életcél az embereknek a gyermekvállalás, mégis lássuk be, ez a természetes.
2011. szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
100%
A kerdes ugy szolt, hogy akinek nincs gyereke az mivel tolti az idejet.
2011. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
86%

14:36

Szerinted nem önzés szülni, csak azért, hogy ne legyél egyedül?

Egyébként sok olyan embert ismerek a faluban, ahol a nagyszüleim élnek, akiket nem látogatnak a gyerekeik, mert szar emberek. Nem attól függ, hogy egyedül maradsz-e, hogy van gyereked.

És vicces, hogy egy felnőtt ember ennyire fél egyedül.

2011. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
100%
14.36-os, ez egy álszent duma. idősebben miért is ne lehetne mondjuk activityzni? én imádok játszani, pedig 36 vagyok, már miért ne lehetne akármilyen korban? ja, és nyelvtanár vagyok, bizony szokták élvezni a játékokat (az órán a feladatokat) a felnőttek is. akárhány évesek, és akár van gyerekük, akár nem. és az miért garancia, hogy ha szültél egy gyereket, majd folyton meglátogat? az is lehet, hogy rosszul neveled, és nem fogod érdekelni, mert bunkó voltál vele, vagy szimplán az, hogy, mint az én esetemben, párezer kilométer választ el tőle. honnan tudod, mi lesz? sőt, ne adj isten még meg is halhat előtted. vagy bármi történhet, ami miatt nem tudja rádnyitni az ajtót. tán nem ezért kéne szülni, hogy jaj, majd engem eltartanak.
2011. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
27%
Aki nem akar gyereket, az mindenféle számára elfogadható magyarázatot keres - melyekkel saját lelkiismeretét próbálja nyugtatni. Ezek a magyarázatok viszont a többség számára nehezen megérthető és gyakran elfogadhatatlan indokok tömege. Van két csodálatos gyermekem, és aki az anyai érzést még nem élhette át, az szegényebb egy pozitív érzéssel. Természetesen ezt az érzést mással is megpróbálhatjuk pótolni, de ne hasonlítsuk már össze ezt a játékkal, a kirándulás örömével, vagy a munkában elért sikerekkel.Gyerekek mellett is kiteljesedhet valaki a munkájában, vagy a hobbijában, ez nálam is így van. Az előző levélíró sem azért szülte a gyerekeit, hogy ők majd eltartják őt, ezt ti sem gondoljátok komolyan, vagy a szingliségben megkeseredettség, a családalapításra képtelenség miatt már elvakultak az efféle hozzászólók?!
2011. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
100%
Szép is lenne ha azért szülnék gyereket, nevelném 18 (vagy több) éven keresztül, hogy aztán öregségem utolsó néhány (mondjuk legyen 4-5, mert azért amikor még tud az ember elmászkálni otthonról, akkor azért lehet még "szórakozni", nem bulizni meg ilyenek, de ezer hely van ahova öregként is lehet menni) évében majd ne legyek egyedül.
2011. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint aki nem találja meg a párját így nem lesz gyereke, és nem lehet anya, az forduljon fel, mert nem teljes az élete és mennyi minden kimarad belőle... Szerintem nagyon sokan vannak, akik nem tudatosan határolódnak el a gyermekvállalástól, hanem az élet így hozza. Olyan eseményeket meg főleg nem szokásom megtervezni, amelyre vajmi kevés befolyásom van. Az hogy megtalálom e nagy szerelmet, vagy nem, a puszta szerencse, véletlen műve...
2011. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!