Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen túl fiatal lennék...

20 évesen túl fiatal lennék az anyasághoz?

Figyelt kérdés
A páromnak van állandó fizetése, van közös lakásunk és nagyon stabil a párkapcsolatunk ezért már úgy gondoljuk nem lenne korai a gyermekvállalás. De mégiscsak 20 évesek vagyunk... Ti erről mit gondoltok?
2011. okt. 2. 14:22
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
26%
ez még mindég jobb mint ismerősöm meg a pasija akik huszon és harminc évesen vállaltak gyereket a semmire alapozva...
2011. okt. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 Dew-i válasza:
80%
teljes biztonság sose lesz:(Nektek minden szépen összejött:)Én Semmi nélkül kezdtem.Nejem 18.5 évesen szült.Hajtottunk,Ma minden van,ami kell.Az ezüst lakodalmunkon 2felnőtt gyermekünk köszönte meg életét,szeretetünket.Tanultak,élnek.Mi is.Utazunk,Mindenre van időnk és még"fiatalok" vagyunk.Minden jót nektek is.Keriapu van már?:))))
2011. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
28%
Feltételezem, az első komolyabb kapcsolatodról van szó(?) Nem is a korod miatt nem javasolnám így a gyereket, hanem azért nem, mert erősen kétlem, hogy kibírná ez a kapcsolat örökké.
2011. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem vagy fiatal a korod ellenére, de én ezt csak kívülállóként gondolom, de ezt elsősorban NEKED kell tudni, hogy fel vagy e rá készülve vagy sem.

Ez egy felelősségteljes "feladat".

Ez az első komoly kapcsolatotok? Azért kérdem mivel párod is 20 éves és hát a pasik ebben a korban másként gondolkodnak mindenről.

Szerintem jól gondoljátok át a dolgot, ha egy pici kétely is felvetődik akkor várjatok vele, ha olyan stabil a kapcsolatotok, ahogy írtad akkor nem fog számítani + 2-3 év. Egy gyerekkel minden megfog változni, ha későbbiekben valami gond lesz, nem lehet csak úgy ott hagyni a másikat. Ezzel nem lebeszélni akarlak csak egy apró tanácsot adtam.

Ja és volt már eljegyzés, vagy felvetődött az esküvő ötlete? Vagy házasságon kívül születne a pici?

Sok sikert!

2011. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
74%

Én 31 évesen születem (11 év együttélés után), ma már biztos nem várnék idáig! Huszonévesen sokkal rugalmasabb az ember, talán könnyebben veszi az akadályokat is. Igaz viszont, hogy én 20 évesen nem voltam elég érett az anyaságra, nem tudtam volna ennyire háttérbe szorítani magam és a férjem is tuti zokon vette volna, hogy véget ér a bulis korszak, jönnek a pelenkák.

Szóval valahol a kettő közt, 24-25 évesen optimális szerintem, de ez személyiség-függő!

Egy ötlet: ha van kisbaba a családban, ismerősöknél, próbálj meg minél több időt eltölteni ott, hogy lásd, kb. milyen lehet. Az első pár hónap óriási kötöttség, nem mindenki van rá felkészülve.

2011. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
54%

Mit csinálsz, ha megszületik a baba, és rájössz, hogy még "élni", bulizni, karriert építeni akarsz?

Ha úgy érzed, hogy minden adott egy gyerekhez, boldogok vagytok, szeretitek egymást, akkor rendben. De szerintem azért jól gondold át, nem kéne-e esetleg még 3-4 évet vári a dologgal. Gondolj bele, ha esetleg "rosszul sülne el", akkor azt a pici is nagyon megsínylené...

Kívánok neked egy boldog életet! :)

2011. okt. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
22%

kössz hogy lepontoztatok!! (15:11)

lehet irigykedem de akkor is a szülei tartják el(ház) a párja meg melozik, na és a kérdező mivel foglalkozik? főállású édesanya lesz 20 évesen ??

speciel ha 20 lennék és lenne plusz pénzünk egy HÁZRA...ami nem tudom hogyan lehet összekaparni a mai fizetésekből...enni is kell nemdebár akkor utaznék, bejárnám a földet...nem egy babát szülnék , de az ő döntés


lehet lepontozni..szánalmas..csak a véleményem mondtam el

2011. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy a véleményedet mondod el, kedves utolsó, de azért mégsem ilyen stílusban kéne szerintem. Meg lehet fogalmazni a nemtetszésedet normálisan, emberi stílusban is.
2011. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
89%
Szia!azt,hogy mikor vállaltok babát csakis kettőtöknek kell éreznetek,irhat ill.mondhat bárki bármit.Ha biztosak vagytok az érzelmeitekben,akkor hajrá,bár szerintem legalább egy 2-3 évet várhatnátok.Én 24 évesen szültem,akkor éltünk együtt 3 éve a párommal.A kapcsolatunk akkor is és most is harmónikus,nagyon szeretjük egymást.Most 30 évesek vagyunk és bizony albérletben élünk,nekünk nem adatott meg a szülői segitség.Amink van (saját lakást leszámitva nem szenvedünk hiányt semmiben)csakis saját magunknak köszönhetjük.Hitelbe nem akarunk belevágni,a párom jelenleg külföldön dolgozik,előbb utóbb csak lesz saját lakásunk is.De addig is megvagyunk úgy,ahogy eddig is megvoltunk szeretetben,boldogságban :).Szóval azt,hogy mi albérletbe vállaltunk gyereket nem szégyellem és nem bánom,mindene megvan,nem szenved hiányt semmiben.Ha arra várnánk,hogy saját lakás legyen,akkor ki tudja mikor alapitanánk családot.Ezért senkit nem okolhatok,csak egyszerűen sajnos ilyen nehéz világban élünk.Sok szerencsét és ha úgy alakul,jó babázást kivánok nektek :) !!!
2011. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
75%

17:32


De istenem, jól van, te utaznál, a kérdező meg nem.

Én is ismerek olyan nőt, aki inkább babázik meg háztartást vezet és ha ő így boldog, és a párja sem úgy gondol rá, hogy a nő rajta "élősködik" akkor egy idegen miért szólna bele a dolgokba? Ráadásul igen alpári stílusban...

Ez a szánalmas.


Én is még fiatal vagyok, és én sem 30 éves koromig szeretnék majd várni a gyerekvállalással...

(De persze rám is csak bámulnak, hogy deakkariermegráérsz blabla..)

2011. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!