Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a párom,...

Miért nem érti meg a párom, hogy jobb, ha szedem a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Sosem volt rendszeres a havim, nagyon görcsöltem, szinte ájulás kerülgetett állandóan. Egy ideig szedtem, de a libidócsökkenésem miatt abbahagytam. És most egy év kihagyás után újra szedném, de a párom "nem engedi". Azt mondja, hogy csak azért görcsölök annyira, mert ez jár az agyamban, ha megjön... Meg hogy biztos van más megoldás is, hogy ne görcsöljek és hogy pontos legyen a havim. Mivel tudnám meggyőzni, hogy de így jobb nekem? Emiatt nem fog elhagyni, mert szedem, csak idegesít, bosszant, hogy ennyire nem értik meg a pasik, hogy ez nem csak szimpla vérzés, hanem legtöbbször "fájdalommal" jár.

ráadásul a pattanásaim is eltűntek.

igazából 3-4 év múlva babát szeretnénk, és fél, ha szedem, nem fog sikerülni a baba, mert annyi ilyen sztorit hallani.


2011. okt. 13. 23:25
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
20%
Nekem aztán szokott fájni rendesen, de mégsem szedek fogamzásgátlót, arra a fájdalomcsillapító való. Anélkül fel sem tudnék kelni annyira görcsölni szoktam. Te meg hormonokkal tömöd magad, ez semmiképp nem normális és nem jó. Vannak más védekezési módszerek, van más mód a pattanások eltüntetésére is, és arra is hogy rendszeres legyen. A fogamzásgátló a lehető legrosszabb módszer. A pároddal jobban egyetértek.
2011. okt. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, nem ártana egy normális kivizsgálás, mert tinédzser kor után pattanások és furcsa menzesz - ez simán lehet pco is. Akkor viszont nem fogamzásgátló kéne, hanem rendes gyógyszer.
2011. okt. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy szedhetne rá fájdalomcsillapítót a fogamzásgátló helyett, de akkor is, milyen jogon szól bele a párja ebbe?
2011. okt. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

rendszertelenség alatt 3-4 nap, max 1 hét csúszást értek.

20 éves vagyok.

2011. okt. 14. 00:46
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Érdekes, nekem sose volt libidó gondom tabletta mellett sem.

Viszont, egy kivizsgálást szerintem megér a dolog, és a legtöbb esetben tényleg arra is felírnak gyógyszert, ha gond van a haviddal. Olyan viszont nincs, az én olvasatomban, hogy a pasi a te testedet érintő dologról döntsön, illetve esetedben, hogy NE támogasson abban, ami neked jó. Megérteni sosem fog, csak jobban elképzelni, ha mondjuk egyszer határozottan gyomron vágod, és elmondod hogy te mennyi ideig érzel ilyen fájdalmat. De ezt csak mondom, te sem és én sem tennék ilyet soha:)

Az a srác aki azt írta, hogy alapvető dolog, hogy ilyenben együtt dönteni és a szeretett hölgyeményt elkísérni - Nos neki üzenem, hogy ez szép tőle, és így az egészséges!

2011. okt. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
92%

"Te meg hormonokkal tömöd magad, ez semmiképp nem normális és nem jó. "

Nemsemmik vagytok ti nők. Csak hogy neked se legyen igazad.A fájdalomcsillapító hatással együttesen nő a mellékhatások száma és a hozzászokás veszélye. A legfontosabb mellékhatások álmosság, hányinger, hányás, székrekedés és légzési elégtelenség. Nem beszélve hogy az aszpirin származék irritálja a gyomornyálkahártyát, és gyomorvérzést okozhat. A fogamzásgátló rontja a szaglást, az orgazmusra való képességet, és fájdalmassá teheti a közösülést. Most akkor melyik ujjunk kell megharapni?

2011. okt. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%
Na ennyi elég is. páóó
2011. okt. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
beszéltem egy nőgyógyász ismerősömmel. elmondtam neki, hogy max 1 hetet késni szokott, pattanásos vagyok, és hogy nagyon szoktam görcsölni, mit tud erre ajánlani. meséltem neki, hogy anno lindynette 20-at szedtem, és hogy ma megjött és bevettem egy szemet, mert újra szeretném szedni. erre azt mondta, hogy a problémámra nem a fog.gátló a megoldás, mert az csak álmenstruációt idéz elő a peteérés hiányában, és amikor abbahagyom a bogyó szedését, akkor újra rendszertelenné válik. Hanem igyak cickafarkteát és sportoljak rendszeresen, az jó a görcsre és rendszeressé teszi a havit is.
2011. okt. 14. 01:04
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora baromság: a fájdalom a női lét átka! Hah, csak egyszer ájulna el a fájdalomtól, mindjárt másként beszélne. Vagy fulladozna a tüdőizmokra átterjedő görcstől. Én már nem is élnék, ha történetesen a férjem nincs otthon, és nem ken le egy nagy frászt, amikor hörögni kezdtem.

Egyáltalán nem természetes a fájdalom. Annak mindig oka van. Legtöbbször a fejletlen méh az oka.

Lehet, hogy szerintetek nem jó a fogamzásgátló, de minden hónapban a baromi erős fájdalomcsillapítók nagyon egészségesek? Erre sajnos csak egy megoldás volt (legalábbis nálam), mégpedig a szülés. Na, utána már nem fájt soha.

Az azért nem árt, ha elmész a nőgyógyászhoz. Ma már vannak olyan másfajta fogamzásgátlók, amik 99%-os biztonságúak. Szenvedni viszont semmiképp nem kell.

2011. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Egyik Válaszoló,

Engem sosem kísért el a "párom"(a zárójeles résszel egyetértek veled :D), azért ez annyira a magánügyem, hogy ne már! Bennem turkál, pont elég kiszolgáltatott a helyzet a leselkedő pasim nélkül is! (Te hogy éreznéd magad, ha mondjuk a végbéltükrözésedet végignézné a nőd? :D)

Kérdezőnek: én értem miről beszélsz, én is azért kaptam anno gyógyszert, mert úgy görcsöltem, hogy mozdulni nem bírtam tőle, a görcsoldókra meg allergiás vagyok, ha beveszem, egész nap sugárban hányok (elnézést...).

Szerintem a pasid nem a gyerek miatt aggódik (tabi mellett is estek már teherbe, nemhogy utána!), hanem amiatt, hogy csökken a libidód, ahogy Te is írtad...

23L

2011. okt. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!