Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a párom,...

Miért nem érti meg a párom, hogy jobb, ha szedem a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Sosem volt rendszeres a havim, nagyon görcsöltem, szinte ájulás kerülgetett állandóan. Egy ideig szedtem, de a libidócsökkenésem miatt abbahagytam. És most egy év kihagyás után újra szedném, de a párom "nem engedi". Azt mondja, hogy csak azért görcsölök annyira, mert ez jár az agyamban, ha megjön... Meg hogy biztos van más megoldás is, hogy ne görcsöljek és hogy pontos legyen a havim. Mivel tudnám meggyőzni, hogy de így jobb nekem? Emiatt nem fog elhagyni, mert szedem, csak idegesít, bosszant, hogy ennyire nem értik meg a pasik, hogy ez nem csak szimpla vérzés, hanem legtöbbször "fájdalommal" jár.

ráadásul a pattanásaim is eltűntek.

igazából 3-4 év múlva babát szeretnénk, és fél, ha szedem, nem fog sikerülni a baba, mert annyi ilyen sztorit hallani.


2011. okt. 13. 23:25
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Marha jó lenne, ha nem híresztelné itt is mindenki, hogy a fájdalom természetes és el kell viselni (főleg egy pasi ne mondja). Emiatt van, hogy sokan nem kérnek segítséget, pedig megoldás mindig van, a fájdalom sosem természetes. A fogamzásgátló is egy megoldás rá, de biztos van más is. Egyébként érdekes, hogy ahol valaki csak nem akar gyereket, ott mindenki a fogamzásgátlót isteníti a válaszokban, pedig arra tényleg van millió más megoldás, a vérzési rendellenességekre meg kevésbé.
2011. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a papucsnak van párja, hanem speciel nekem is.

Olvasd el Kriston könyvét, szerinte is köze van a menstruáció hevességéhez annak, hogy mit örököltünk róla a családban.

2011. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Nem a tabletta miatt nem sikerül a baba-szerintem.

Egyébként akkor hogyan kívántok védekezni? A tabletta az egyik leghatásosabb módszer.

Nekem is volt egy barátom, aki kiakadt, hogy tablettát szedek, ő fel akart csinálni.

Hogyhogy nem érti meg, ha fáj, hogy leválik a méh nyálkahártyája és vérzik? Vágja el az ujját, rájön, hogy ha vér van, többnyire fáj is. Hülye példa, de ha nem érti, ne szóljon bele, a nők sem érzik át a tökön rúgást.

2011. okt. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
67%

Sosem volt rendszeres a havim, nagyon görcsöltem, szinte ájulás kerülgetett állandóan


Ez nem normális,sem az ilyen fájdalom,sem a rendszertelenség,valószinüleg hormonális gondjaid vannak.

Én azt javaslom,inkább visgáltasd normálisna ki magad az endrokinológián,ne kezdd el szedni a fog.gátlót emiatt,az csak elfedi a problémát,de attól még nem oldódik meg.Ezt te is tapasztaltad,mert mióta abbahagytad ugyanugy megvannak megint a menstruációs gondjaid.


Személyes vélemény: én mindenkit lebeszélnék a fogamzságátlóról ,sok előny evan de hosszútávon nagyon nem egészséges,sajnos ezt nem szokták elhinni,mert akkor éppen nincs baja az embernek (én sme hittem el) 5 év szedés után nekem pl 2 év azzal telt el,hogy megpróbáljuk helyreállitani amit a fog.gátló szétb@szott.Persze nem mindenki jár igy,de nagyon sokan.

2011. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a férjed még hosszabb távba gondolkodik és félt téged a fogamzás gátló mellékhatásaitól. Mert az azért van bőven. Örülj neki, hogy felvállalja férfiként azt /ti., hogy vigyáz rád/, amit manapság igen kevesen tesznek meg a párjukért.
2011. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki nagyon görcsölt, amikor megvolt neki, nálam is van, amikor semmit sem ér a görcsoldó, és vannak, akiknek erre fogamzásgátlót írnak fel.
2011. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Szedjél Magneb6 feminát, hátha segít!!!
2011. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

tegnap 14:53- nak. gumival védekezünk annál biztosabb nincs. az véd meg mindentől. a gyógyszertől fura dolgok jöttek elő. nem részletezem.


igen, örökre tervezzük az életünket együtt. babát majd csak 3-4 év múlva szeretnénk. viszont azt mondta, ha már tényleg nem szeretnénk több gyereket, akkor szedhetem, ha úgy érzem jónak :)

2011. okt. 17. 10:09
 39/42 anonim ***** válasza:
Én a fogamzásgátló ellen vagyok, főleg azért is mert rengeteg hormont tartalmaz, és ok h. be fog állni tőle, de ha szeded akkor sose fog nélküle beállni. Nem tudom hány éves vagy, de nekem legalább 5 évbe tellett mire beállt a menszim, utána lehett szedni a tabletát, amikor abbahagytam, akkor pedig szintén eltelt pár év mire újra beállt. Görcsölni én is görcsölök, de ilyenkor beveszek egy görcsoldót és az vbőven elég.Sokkal egészségesebb mint ha minden nap bombáznám magam hormonokkal.
2011. okt. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, 12 évesen jött meg először. egy ideig beállt, aztán elkezdtem szedni, és most rendszertelen.

nagyon sok helyen azt olvastam, és a nőgyógyász ismerősöm is ajánlotta, hogy a cickafark tea segít a görcsoldásban és rendszeressé tenn.

2011. okt. 17. 10:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!