Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány fok van nálatok a házban?...

Hány fok van nálatok a házban? Szerintetek mennyi a normális?

Figyelt kérdés

Bocsi, nem igazán tudtam, hogy melyik kategóriába illik, de mivel ez a kérdés jelenleg családi vitákat szít, ezért gondoltam, hogy ide passzol a legjobban.

Szóval a helyzet az, hogy a párommal jelenleg a szülők fölött lakunk, hogy mi az ok, az lényegtelen most. A lényeg, hogy nekünk és a szüleimnek is van egy komplett lakásrészünk. A szüleim az alsó szintet mindig 26-27 fokra fűtik, mi viszont a párommal csak 23-24-re fűtjük a lakást. És most folyton azt kapom, hogy ne a párom mondja meg, hogy milyen hideg legyen a lakásban, mert hogy én lakok itthon, én pedig hiába bizonygatom, hogy nekem is jobb 23 fokban, nem hiszik el. Pedig régen a szobámban is ennyi volt, de ők már csak arra emlékeznek, hogy amikor 21-22 fokra ment le a hőmérséklet, akkor felöltöztem, befűtöttem, de azt elfelejtik, hogy akkor 21 fok volt, és nem 23. De ez nem érdekli őket. A másik érvük, hogy ezzel mi lehűtjük az ő szintjüket is. Ez igaz? Amúgy nem fizetünk a rezsibe, tehát valóban nem spórolásból nem fűtünk, hanem mert így esik jól.

Tudom, bagatell az egész, de nálunk mégis hatalmas vitákat kavar. Nem feltétlenül arra vagyok kíváncsi, hogy hogy oldjam meg a helyzetet, mert szerintem nincs megoldás rá, inkább azt szeretném tudni, hogy nálatok hány fok van, és hogy mit tartotok normálisnak.

Bocsi a hosszúságért és köszi a válaszokat.


2011. okt. 14. 10:39
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

25-27? Na ezt megmutatom a barátomnak! Nem normális, extrém fázósnak tart, mert szeretnék 20-22 fokot a 16-17 helyett télen!!!

12.10

2011. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen fűtés van, a padló fűtésnél 23 fokban megsülsz, viszont kandallónál néha fázok.
2011. okt. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Legszarabb a gázfűtés, gyűlölöm!!! Eddig ahol gázfűtés volt, mindenhol fáztam (pedig 20-22 fok az igényem, több nem kell)
2011. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy milyen fűtés van, a 22°C az 22°C.

Az már más kérdés, hogy ez mennyire egyenletes, de ez jobban függ a fűtőtestek elhelyezésétől és a szigeteléstől, mint a forrás típusától...

2011. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mert padlófűtésnél alulról jön a meleg és a termosztát fejmagasságban van.-
2011. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim válasza:
17 fok
2011. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

nappal 21 éjszaka 20. Amúgy az okosok ezt mondják kb egészségesnek télen.

Na meg +1°C 6%-os gázfelhasználással jár.

2011. okt. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Nálunk max.22,5 fok van, van egy kislányunk is, Ő sem fázik.
2011. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Nálunk kandalló van és mindig meg van az a 26-27 fok,szeretjük a meleget :)
2011. okt. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
na, én és a párom 22-24 fok között éreznénk jól magunkat. viszont tavaly és tavaly előtt 18-20 között volt. Albérletben lakunk, nincs baba, és egyetlen konvektor van az egész lakásban. 36 nm. nap közben ki is kapcsoltam, és még így is 18-22 ezer Ft volt a gázszámla. ha melegebb van, nem tudjuk kifizetni. így inkább felöltözünk. de szerintem 23 fokban már nagyon jól ellenék :D
2011. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!