Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány fok van nálatok a házban?...

Hány fok van nálatok a házban? Szerintetek mennyi a normális?

Figyelt kérdés

Bocsi, nem igazán tudtam, hogy melyik kategóriába illik, de mivel ez a kérdés jelenleg családi vitákat szít, ezért gondoltam, hogy ide passzol a legjobban.

Szóval a helyzet az, hogy a párommal jelenleg a szülők fölött lakunk, hogy mi az ok, az lényegtelen most. A lényeg, hogy nekünk és a szüleimnek is van egy komplett lakásrészünk. A szüleim az alsó szintet mindig 26-27 fokra fűtik, mi viszont a párommal csak 23-24-re fűtjük a lakást. És most folyton azt kapom, hogy ne a párom mondja meg, hogy milyen hideg legyen a lakásban, mert hogy én lakok itthon, én pedig hiába bizonygatom, hogy nekem is jobb 23 fokban, nem hiszik el. Pedig régen a szobámban is ennyi volt, de ők már csak arra emlékeznek, hogy amikor 21-22 fokra ment le a hőmérséklet, akkor felöltöztem, befűtöttem, de azt elfelejtik, hogy akkor 21 fok volt, és nem 23. De ez nem érdekli őket. A másik érvük, hogy ezzel mi lehűtjük az ő szintjüket is. Ez igaz? Amúgy nem fizetünk a rezsibe, tehát valóban nem spórolásból nem fűtünk, hanem mert így esik jól.

Tudom, bagatell az egész, de nálunk mégis hatalmas vitákat kavar. Nem feltétlenül arra vagyok kíváncsi, hogy hogy oldjam meg a helyzetet, mert szerintem nincs megoldás rá, inkább azt szeretném tudni, hogy nálatok hány fok van, és hogy mit tartotok normálisnak.

Bocsi a hosszúságért és köszi a válaszokat.


2011. okt. 14. 10:39
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
Nálunk 22 van, ezt tartom normálisnak (20-nál még elvagyok), pároméknál már 20-nak örülnék, de ott télen 16-17 az átlag. :S
2011. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

20-22fok, most tárva nyitva minden, rakom a kályhát, ahogy elzárhatom ablakok becsuk, és szépen felmelegíti a lakást.

És 2gyerek is van, rendesen felöltözve. Éjjel sincs ennél melegebb.

2011. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Itt 26 fok van. Tömbházban lakunk, szóval nincs lehetőségünk nekünk befűteni, de télre van egy kis, olajradiátorunk :)

Most egy kicsit fázom, ha rajtam múlna emelném a hőmérsékletet.

2011. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most éppen 18 fok van, de nyitva van a bejárati ajtó és az ablakom, mert dohányzom, ezért ilyenkor, míg a szüleim haza nem érnek, ez így szokott lenni.

Mikor hazaér mindenki, akkor felfűtjük a házat 20 fokra, télen a nagy hidegben 21-22-re de ez a maximum.

Meglepődtem, hogy mennyien fűtitek a lakást/házat 25-30-okra, ez azért nagyon durva.

Persze mindenki úgy fűt, ahogy akar, de azt ugye tudjátok, hogy baromi egészségtelen ilyen melegre fűteni?

És ezt nem piszkálódásképpen írom.

L/24

2011. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

Mindenki más hőmérsékletbe érzi jól magát :)

Az én anyukám nagyon fázós,mikor még otthon laktam nem szólt másról a tél mint,hogy ő jól feltekerte a fűtést és rajta kívül mindenki csak kínlódott éjszaka..tehát egész télen ő állandóan felfele mi meg lefele tekergettük a termosztátot. Szerencsére már nem lakok velük 20-25 fok közötti a ház :)

2011. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
Még nem fűtünk, de 23 fok van.. ez nekem még meleg..:S Szóval télen is max 20-21 fokig fűtök majd.. 27 fok..:S jesszusom..
2011. okt. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%
Még ilyet! 22 fok fölé soha nem megyünk, soha! És 20 alá sem. Már évek óta ez megy. A pici babához meg annyit, hogy nem hőgutát kell kapnia, hanem egy jó, bebújós hálózsákot, amit nem rúg le.
2011. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
72%

jesszus, nem is goldoltam volna hogy itt mindenki ilyen fázós :D

én 20 fokban megvagyok, nem fázok. a barátom, meg apum is olyan, meg a férfiak általában 18ban is elvannak. az más hogyha baba van de nálatok nincs is.

el ne hidd azt a hülyeséget hogy ti "lehűtitek" az ő szintjüket :D:D ezt hogy találták ki, öcsém nem semmi.

mindenesetre nekem még a 23 is sok lenne. tudod ki fizetne csak azért sokkal többet hogy pulcsi helyett pólóban lehessek otthon. nade mind1, szerintem nem is azzal van a gond hogy hány fok van, hanem az hogy a szüleid nem bírják a barátod. különben nem gondolnának ilyeneket, hogy ő rád erőlteti az akaratát, meghogy ő náluk nincs otthon, hiába lakik ott

2011. okt. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
35%
30
2011. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
amúgy akinél 26-7-8 fok van éjjel, nincsenek alvásproblémái? nekem ez nagyon meglepő, én melegben nem tudok aludni, meg olvastam is hogy róla hogy akkor a legpihentetőbb az alvás ha max 22 fok van
2011. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!