Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Nem tudom mi csináljak.Elég rossz anyagi körülmények között élünk.Egy nap egyszer eszünk, a fűtést sem kapcsoljuk be mert az túl drága lenne és nem igen tudnánk fizetni.Én meg már 3 hete beteg vagyok,mivel gyógyszerre nincs pénzünk nem gyógyulok. :s Hajdúszoboszlón élünk, valaki nem tud diákmunkát?Gyerekfelügyelet,újságkihordás mind1 milyen munka.Szeretnék egy kis pénzt keresni hogy legalább gyógyszert tudjak venni.

Tudom hogy lesz aki majd írja hogy internet bezzeg van, nem miattam van hanem mert anyámnak van valami fickója azzal beszélget minden nap msn-en.Arra van pénze hogy cigit vegyen mindennap meg hogy feltöltse a telefonját de nekem gyógyszert nem venne.:S

Gyerekfelügyelet,újságkihordás mind1 milyen munka.

15L


2011. okt. 16. 16:43
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
november elején töltöm be a 16-ot utána már dolgozhatom ugye?
2011. okt. 16. 17:32
 12/22 anonim ***** válasza:

Igen. A melodiak.hu-n egy csomó infó van erről. Az egyik barátnőm Pécsen náluk szerzett nyárimunkát, mondjuk azt személyesen intézték el, nem a neten keresztül, de az ő irodájukban.


16/l

2011. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

14 éves kortól már lehet dolgozni

amúgy nem csoda ha anyud másfelé kacsingat ha apád 1 hónapban egyszer jár felétek és pénzt se nagyon ad haza különben lenne pénz gyógyszere, csak papíron nincsenek még elválva.

Meny be a suli dokihoz ő add gyógyszert, vagy beküld a kórházba ha már 3 hete beteg vagy az is ingyenes.

Tesco, gyors éttermek...

2011. okt. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%
Azért én a helyedben a megpróbálnék anyámtól csenni egy kis pénzt, abból fedezed a gyógyszert nem nagy kiadás 2000Ft.Anyádat mondjuk legszívesebben pofán basznám, ne haragudj a kifejezés ért.Mire eljutsz hogy munkát kapsz már meg is gyógyulsz.Ha fázol otthon is inkább öltözködj rétegesen.Amúgy egy recept megfázásra pénzbe se kerül:Forró fürdő(jó forró nyakig legyél vízben) 1-1.5órán át közben forró teát igyál, utána azonnal öltözz fel nagyon de kényelmesen és feküdj be az ágyba takarózz be nyakig több takaróval akár pléddel, reggelre sokkal jobban kell hogy legyél.Remélem segít valamit.
2011. okt. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Egyszerübbet mondok diák meló elött menj el szociális segély ért 30 000 ft havonta diák meló fizunak az egyharmada.Kár hogy nincs egy idősebb báttyád vagy tesód...:S
2011. okt. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

00:17-es: szerintem nem ártana, ha FIGYELMESEN elolvasnád a kérdést.

"amúgy nem csoda ha anyud másfelé kacsingat ha apád 1 hónapban egyszer jár felétek és pénzt se nagyon ad haza"


A kérdezö azt irta, hogy az apa az, aki dolgozik (és azért nincs gyakrabban otthon), és a fizetése arra megy el, hogy az anya által felhalmozott adósággkat ki tudják fizetni, arról szó sincs, hogy nem adna haza pénzt.

2011. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekvédelemben dolgozom hosszú évek óta. Amit anyukád csinál, az bőven kimeríti a kiskorú veszélyeztetésének fogalmát.

Írták már, hogy keresd fel a helyileg illetékes gyámügyest, de ebben a helyzetben ez lehet hogy a családból való kiemeléssel járna. Mérlegeld, hogy ezt valóban szeretnéd-e?


Egyébiránt szerintem ebben a helyzetben csakis apukáddal összefogva tudtok megoldást találni a problémákra, a helyetekben megpróbálnám valahogyan kiiktatni anyukádat ebből a körből, hiszen ő az, aki a problémák forrása. A mikéntjét viszont senki sem fogja tudni megmondani nektek, hiszen senki sem ismeri részleteiben az életeteket.


Az jó, ha munkát akarsz vállalni, és büszkeség is egyben, hiszen sok veled korú gyermeknek ez eszébe sem jutna!


Kitartást és sok sikert!

2011. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hogy tudnal vallalni munkat, ha beteg vagy?

Ha tenyleg nincs penz, menj segelyert. Orvostol aki felirja/ta a gyogyszert kerjel ingyenesen. Mindig van nekik a klinikan "minta", amit ott hagynak a gyogyszsergyarakbol. Egy kurzus erejeig kell hogy adjon. Elvegre a dokik le vannak kenyerezve, hogy melyik gyartmanyu gyogyszert irjak ki.

2011. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kollar1000 ***** válasza:
Gyermekjóléti szolgálat!! Vagy gyámügy,.Mond el neki a gondodat.És ők segítenek,,Ne te menj dolgozni!!!te tanulj!Nem lesz séta galopp,de Legalább anyukád is rájön.
2011. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rossz,hogy ilyen körülmények között élsz.

Én 12/lány vagyok,ha én beteg vagyok(ritkán)akkor anyukám és apukám addig foglalkozik velem ,amíg meg nem gyógyulok.Én veled ellentétben szeretek beteg lenni (néha beteget tettetek),mert akkor egy csomó különleges kaját kapok:D

Nem tudom mit csinálj,szerintem költözz egy barátnődhöz (mondjuk én nem engedném meg). Vagy menj el apukádhoz vagy valami távoli rokonodhoz.És amúgy mi a bajod????

2011. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!