Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet anyós és...

Szerintetek lehet anyós és meny között jó kapcsolat? Az én anyósom engem kikészít!

Figyelt kérdés

A tapasztalat azt mutatja, hogy egy anyósnak(tisztelet a kivétel) se tetszik a menye.

Mi nem velük lakunk hanem külön, csak egy faluba és egy utcába, és állandóan hozza a kaját nekünk, ezzel azt éreztetve, hogy én nem főzök, vagy nem is tudom mire vélni ezt, és állandóan kibeszél másoknak, egy beszélgetést hallottam is és akkor nagyon kiborultam, persze bocsánatot kért, de nagyon zavar.Ti mit tennétek??


2011. okt. 19. 11:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
84%

Soha!!! Mert akkor valaki nem őszinte: Ha leg közelebb visz kaját köszönd meg udvariasan. Majd mond el neki,hogy Te is szoktál főzni. Legközelebb ha szeretne valamit hozni,beszélje meg veled, mert nem szerenétek 3 napig ugyan azt enni. Azt is megmondhatod nyugodtan,hogy ha majd segitségre lesz szükséged szóltok,feleslegesen ne fáradozon.

Annak idején az én anyósom is azt gondolta,hogy a fia éhen fog hallni. Majd meg mondtam neki,ha segitség kell szólunk.

Nem tetszet neki,de elfogadta. Ha meg rólad beszél akkor te meg beszélj róla,hadd jusson vissza a fülébe had éreze milyen. Tényleg ha valami olyat mond vagy csinál ami neked nem tetszik meg kell mondani. Anyám sose szolt ,na ebből én tanultam : Igenis meg mondom ,tudja meg ,hogy ez már 1 külön élet semmi köze hozzá. 2 szer vesztem össze az anyósómmal azóta nem mer beleszólni semmibe.. A férjemnek is mondtam ha azt érzi,hogy anyám valami olyat mond vagy tesz ne hallgason...

2011. okt. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én a kivétel vagyok ezek szerint.

Az anyósom áldott jó lélek.Imádom,és ő is szeret engem.Szívesen látott vendég,és ő is mindig ezer örömmel fogad minket.Sokat szoktunk beszélgetni.Amikor cigiztem akkor voltak napok amikor kiültünk a teraszra,rágyújtottunk,és hajnalig dumáltunk mindenről.Amikor leszoktam a cigiről,anyósom is leszokott.Volt hogy felajánlottuk költözzön hozzánk,de őszintén megmondta,hogy bár szívesen lakna bármelyik fiával(4 fia van) de az otthona mégiscsak az otthona.Ott érzi jól magát a kutyák,macskák társaságában..

Talán mert nekem nincs rossz tapasztalatom,így én sem vagyok rossz anyós.Nekem 1 fiam van,és 3 éve nősült meg.

A menyem kedves,szórakoztató,és állandóan vidám...Tetszik,hogy vele is lehet értelmesen beszélgetni,és tudja mit akar az életben.Szeretem nagyon őt is,és tudom,ő is szeret..Igyekszünk segíteni neki,hiszen albérletben élnek,de ő is sokat segít nekem..Én nagyon örülök annak,hogy végre van egy lány aki tudja kezelni a fiam hóbortjait,kívánságait.Örülök,hogy boldogok,és remélem sokáig azok lesznek..Unoka még nincs,de ha lesz akkor imádni fogom az unokámat is..

42/N

2011. okt. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
88%
Nekem semmi gondom nincs anyóssal. Nekünk is szokott kaját hozni, de nem veszem rossz néven. Soha nem mondja semmilyen ételre amit csinálok, hogy ez rossz, sőt mindig dícséri ha főzök valamit. Tisztában vagyok vele, hogy soha nem fogok olyan jól főzni mint ő vagy legalábbis évtizedek múlva csak. Én gondoskodásnak veszem és segítségnek, ha hoz valami ennivalót. Egy csomó időt spórol ezzel nekem. Sokszor szoktam segítséget is kérni tőle, soha nem mondott még nemet. Ugyanígy ő is kér segítséget tőlem - na nem főzésben - és én is segítek. Jól működik ez így, olyan mintha az anyukám lenne nekem is, legalábbis én így tekintek rá. És a lényeg: imádja az unokáit! Nekem ennél több nem is kell.
2011. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az első anyósjelöltem igazi pótmama volt, nagyon szerettük egymást, laktam is náluk 1-2 évig. Egyedül őt sírom vissza az egész kapcsolatból, akármilyen furcsán is hangzik.

A második anyósjelöltet sajnos nem nagyon volt lehetőségem komolyabban megismerni, mert hamar elveszítettük sajnos, de azért azt még jó volt tőle hallani, hogy legalább megérte, hogy egy kedves, aranyos, szép lány van a kisfia mellett, és a lelkemre kötötte, hogy vigyázzak rá nagyon.

Lehet én voltam különösen szerencsés, de nem mind szörnyeteg!

2011. okt. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
77%

Mi nagyon jó viszonyban vagyunk. Hogy miért? 200 km-re lakunk egymástól :)

Ennek hátránya is van, mert ha együtt vagyunk, az több nap egyhuzamban, olyankor mindig megállapítjuk a férjemmel, hogy milyen balhék lennének, ha nem választana el minket a távolság. Így abban a pár napban nyelünk és nincs is gond.


Nem lehet, hogy a te anyósod azt hiszi, hogy azzal segít titeket, ha mindig visz kaját? Anyukám (szintén több órányira él) és anyósom is ilyen, ők valahogy így tudják leginkább kifejezni a gondoskodásukat.


Szerintem a férjed beszéljen vele, mert ha te állsz neki helyretenni, az elfajulhat, a fiának meg úgyis megbocsátja, ha esetleg keményebben elmondja a véleményét.


Szerintem az nagy dolog ám, ha bocsánatot kért tőled! Nem ismerem a részleteket, de nekem az anyósod nem tűnik egy elvetemült horror-anyósnak, inkább csak fontoskodó-gondoskodó.

2011. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
73%

Ha intelligens, felvilágosult mind a meny, mind az anyós, akkor simán.


A meny feladata az, hogy magában is eljusson oda, hogy a pasija nem felelős a saját anyja minden tettéért, dolgáért.

Az anyósoknak meg tudatosítaniuk kellene magukban, hogyha a fiukat azzal "gyanúsítják", hogy nem tud jól választani, azzal a saját korábbi nevelési módszerük csődjéről adnak ki bizonyítványt.

Ennyi.

2011. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
78%
Én utálom az anyósomat, a sógornőm imádja. Ugyanarról a nőről van szó. Ő nem él vele együtt, én igen. Én nem vagyok rákényszerítve, hogy nyalizzak neki, de ő igen, mert valakinek a gyerkőcökre is kell vigyázni. Habár egy házban élünk egyenlőre, két külön háztartást vezetünk már a kezdet kezdete óta. Első férjem édesanyjával sem volt fenékig tejföl a viszonyunk, és összeköltözés előtt megbeszéltem a párommal, hogy mit szeretnék. Albérletben kezdtünk, pedig a ház, ahol jelenleg is élünk a párom tulajdona. Akkor költöztünk oda, amikor anyós férjhez ment, mert nem volt értelme, hogy üresen álljon a ház. másfél év alatt 5-ször költözött el az urától, és maradt a nyakunkon. Mikor hazajött, azzal kezdte, hogy majd ő főz. Tudod, még eleinte tetszett is a dolog, hogy nem mindig akkor kell nekiállni vacsit csinálni, amikor fáradtan hazaérünk. Közös lónak túrós a háta, kezdett követelőzni, hogy ennyi pénzt kell, hogy adjunk, az nem jó, ha én veszem meg az alapanyagokat stb. Kiderült úgy duplán főz, mert sógornőméknek is a mi pénzünkből főz.Akkor telt be végleg a pohár amikor egy szombati napon pizzát kértünk, tudta, hogy mindig ugyanabban az időpontban érünk haza, és még a tésztát sem dagasztotta be, mert a sógornőmnek kellett süteményt csinálni, meg csirkét sütni. Akkor keményen megmondtam a magamét, a párom mellém állt, mert ő is tudott az előbb leírt dolgokról.Egy hét ajtó csapkodás után kialakult a menetrend, hogy ki mikor főz. Ő napközben főzött magának, mi este. Hétvégén pedig reggel 7-kor már főzök, legkésőbb 10-re minden kész. Megtanultunk egymás mellett élni. Nekem néha még mindig nehéz visszafogni magam, de tudom, hogy a párom mindenben mellettem áll, de ugyanakkor szereti az édesanyját is. Emiatt nem akarok neki lelkifurdalást. Mi a helyzet nálatok? A párodnak mi a véleménye erről? Egyáltalán tud róla, vagy beszéltetek már erről? Ketten könnyebben találnátok megoldást, mert ő talán tudna hatni az édesanyjára.
2011. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
78%

Az én anyósom maga volt az ördög.Ezért megfogadtam fiatal koromban,hogy én soha nem leszek gonosz a menyemmel,és soha nem fogok beleavatkozni a fiam életébe..

Könnyű megfogadni valamit,de teljesíteni???Nem igazán lehet.

Eltelt sok- sok év.A fiam barátnői jöttek-mentek.Azok nem igazán érdekeltek.Volt aki szimpatikus volt,volt akit ki nem álltam.De nem jeleztem,nem mutattam ki.A mostani barátnője a frászt hozza rám.Elég ha meglátom,és futkározik a hideg a hátamon.A nyávogós hangja is az őrületbe kerget.

Szívem szerint elüldözném..Néha azon kapom magam,hogy rájövök,látni rajtam az utálatot,ha nem figyelek akkor észre lehet venni az ellenszenvemet..

Még nem vagyok anyós,de ha ő lenne a menyem akkor tuti ide írna és panaszkodna,hogy mennyire szemét anyós vagyok..

Ilyenkor eszembe jut,hogy fiatal koromban mit ígértem.SOHA nem leszek olyan gonosz anyós mint az én anyósom volt.

Mennyire el lehet felejteni az ígéreteket??

Szóval kedves fiatal menyecskék.Ne ígérgessetek olyat amit nem biztos hogy be fogtok tartani,mert nem erről szól az egész.

Gondoljatok arra,amikor a suliban van egy lány aki magatok sem tudjátok elmondani miért de nem szimpatikus,és nem bírjátok.Vagy a munkahelyen jön egy kolléganő akitől az idegbajt kapjátok,mert valami nem tetszik a viselkedésében.

Az anyósok is nők akik nem mindig férnek meg bizonyos személyekkel.Vannak akik olyan lányokkal találkoznak akikkel közös hullámhosszon vannak,és nagyon is jó kapcsolat alakul ki köztük.Pedig ott is előfordul hogy az anyós tanácsot ad,vagy főz a kis családra.Mégis másképp kezelik,másképp gondolják a helyzetet.Van amikor a 2 nő már az első naptól kezdve nem szíveli egymást.Akkor még az is rossz ha az anyós meg se szólal.(annyira utál,hogy levegőnek néz..mondhatná a meny)

Én tudom,hogy rossz anyósjelölt lettem,de bár nem bántom a lányt,nem piszkálom a fiamat,és nem pletykálkodom(ez nem szokásom)de szívem mélyén örülnék ha nem őt venné el a fiam.Egyszerűen irritál úgy ahogy van.

Én vállalom,hogy ilyen vagyok,és az vesse rám az első követ akinek még nem volt olyan hogy valakit ki nem állt volna..

39/N

2011. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is jól működik a kapcsolat, kedvelnek sőt örülnek, hogy egy "ilyen lány" van a fiúk mellett. Ha férjem "gonoszkodik" is velem, ő megvéd, hogy "édesfiam, hogy lehetsz ekkora tuskó" :D (ez csak viccelődés, amit anyós nm mindig ért)

De amúgy, az én férjem, már tini korában elkezdte a szüleit nevelni és nem is tudják őt logikus észérvek nélkül befolyásolni. Emellett én vagyok számára az első. Ezt azért mondom, mert volt olyan időszak is, amikor nem kedvelt, de a férjem kiállt mellettem.

2011. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
30%

Persze,néha nehéz elviselni anyóst,de próbáljátok meg!

Mondom én ezt tapasztalatból,az enyém meghalt,jött

helyette egy hárpia,gonosz,álnok mostoha anyós!

Mindég jobb elviselni a párunk édesanyját,mint egy idegen pitshát!

2011. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!