Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet anyós és...

Szerintetek lehet anyós és meny között jó kapcsolat? Az én anyósom engem kikészít!

Figyelt kérdés

A tapasztalat azt mutatja, hogy egy anyósnak(tisztelet a kivétel) se tetszik a menye.

Mi nem velük lakunk hanem külön, csak egy faluba és egy utcába, és állandóan hozza a kaját nekünk, ezzel azt éreztetve, hogy én nem főzök, vagy nem is tudom mire vélni ezt, és állandóan kibeszél másoknak, egy beszélgetést hallottam is és akkor nagyon kiborultam, persze bocsánatot kért, de nagyon zavar.Ti mit tennétek??


2011. okt. 19. 11:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Én például imádom az anyósom.. Vicces, kedves és remek süteményeket csinál..Van hogy napközben is beugrom hozzá egy kávéra, ha futja az időm és szívesen alszom náluk is, ha úgy alakul.. Igyekszem éreztetni vele, hogy nem szeretném "elrabolni" a fiát és próbálom elkerülni, hogy úgy érezze versenyeznie kell velem bármiben is. Ő is máshogy süt, főz én is.. Van, hogy vitákban is ő mellé állok, ha neki van igaza, nem "fogok össze ellene" a párommal, ahogy sokan teszik..
2011. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
én imádom az enyémet!!!!!!!!!igazi tökéletes anyós.nekem 11 éve meghalt az anyuzkám,és úgy érzem az ő személyében visszakaptam.nem tudok rosszat mondani rá,az apósom is ilyen.az új családom.sokat segítenek ,mi is nekik,őszinte lehetek vele,támogat lelkileg is.3 fia van és mind 3 menyével ilyen.ő az egyetlen bizalmasom a férjemen kívül!!!!mindenkinek ilyen anyóst!
2011. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nagyon jó a kapcsolatom az enyémmel. Imádom és ő is engem.
2011. okt. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat tippeket, aranyosak vagytok!Amugy párommal már beszéltünk róla, és már beszélt is az anyjával, de nem nagyon változott semmi azóta.

Amugy az én anyámtól 500 km-tere lakunk, és ritkán megyünk haza, és mivel én ide férjhez jöttem a férjemen kivül senkim sincs, persze ő teljes mértékben mellettem áll, nagyon szeressük egymást, és ami tőle telik mindent megad nekem...remélem majd változik anyós téren is a helyzet...egy biztos én megpróbálok mindent.!!

Köszönöm mégegyszer mindenkinek!!

2011. okt. 19. 13:15
 25/32 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a kommenteket, de a kérdésre válaszolva lehet.

Nekem anyósommal jó a kapcsolatom (inkább a húga az aki mindenbe bele akarja ütni az orrát).

Mondtam is anyósomnak, hogy összetehetem a két kezem, hogy ilyen a kapcsolatunk. Erre csak legyintett, hogy azért ő sem egy angyal.

Nyilván nem az, de lehetne sokkal rosszabb a viszonyunk.

Én ki merem mondani, hogy szeretem az anyósomat!

2011. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Én utáltam anyósomat, és azt hittem, hogy kölcsönös. Mondjuk, nem is hittem rosszul. Utáltam, mert mindenben kioktatott, mindenbe amit csináltam, belekötött. Ha főztem, akkor a húst nem úgy kellett összevágni, ha sütit sütöttem, akkor az egy nagy rakás kaka volt. Ha takaritottam, az sem felelt meg a kivánalmaknak. Aztán egyszer csak lebénult, és nekem kellett ellátni az általam annyira utált asszonyt. Megtettem. És ő továbbra is kötözködött. Bár akkor már egyre ritkábban. Egyszer beszélgettünk ismeretségünk évei alatt normálisan, a halála előtt 1 héttel. És akkor gondolom ő már érezte, hogy a végére ért, mert voltak dolgok, amiket csupán akkor beszéltünk meg. Olyan volt, mintha elbúcsúzott volna. Elmondta, hogy időbe telt mire el tudta fogadni, hogy a fia felnőtt, és családja van. Hogy időbe telt, mire megtanult szeretni engem, mint a fiának a feleségét. Hogy látta, hogy nem tudok főzni, sőt, normálisan takaritani sem, és ő csak szeretett volna megtanitani rá. Ebben igaza van. Valóban nem tudtam főzni, ma már nagyon finom ételeket főzök, sütök és ami fő változatosan, és gusztusos módon készitem el őket. Mert valóban nem mindegy, hogy is van az a hús felvágva. A süteményeim is finomak, nem is tudom mikor mentünk el cukrázdába a gyerekekkel. Ma már ha úgy gondolom, akár 20 perc alatt összedobok egy tepsi sütit. Mikor összekerültem a férjemmel, nem tudtam, hogy pl a wc-t is ki kell takaritani, hiszen otthon soha nem láttam, hogy anyám kitakaritotta volna. Komolyan. Ma már 3-4 naponta megcsinálom, máskülönben nincs is gusztusom ráülni. Ez csak pár példa a sok közül, amivel nem bántani akart, én mégis zokon vettem tőle. Nem lehet, hogy a te anyósod is ilyen? Hogy ő csak segiteni szeretne, és te elutasitod? Ma már nagyon bánom, hogy nem voltam nyitottabb anyósommal szemben. Csak nehogy te is megbánd, hiszen utólag már nem lehet jóvátenni semmit.
2011. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
66%
Én is nagyon jóban vagyok anyósommal, napi szinten találkozunk, telefonálunk. Pl: nála jobb húslevest senki sem tud főzni. Ha hoz kaját én csak örülök neki, mert legalább egy nap nem kell a konyhában főzőcskéznem. Havonta 2X általában náluk ebédelünk vasárnap, családi ebédet. És még akkor is pakol, hogy ne kelljen vacsit csinálnom.
2011. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
81%

Lekopogom, eddig se a "jelöltekkel", se a tényleges anyósommal nincs gondom.

Intelligens nő, ha kell kritizál is, de udvariasan és tényszerűen. Ha kicsit valamivel túllő a célon és viccesen közelítek, akkor észbe kap és leáll. Konfliktusom még nem volt vele.


Pedig tartottam tőle, ugyanis ez a férjem második házassága és az első feleséggel utálták egymást. Mint később kiderült, volt alapja, mert eléggé harsány, egocentrikus, másokat ugráltató stílusa volt (van), velük is tiszteletlen volt.

Én se vagyok jóban a hölggyel (a közös gyerekük miatt teljesen nem elkerülhető a kontakt), de ezzel mindenki tisztában van, a férjem is odafigyel, hogy lehetőleg ne találkozzunk.


Anyósomnak egyszer valamilyen megnyilvánulásomra kicsúszott a száján, hogy "pont olyan vagy, mint az XY (előző feleség)". Nagyon csúnyán nézhettem rá, mert azonnal elnézést kért, mondta, hogy előbb beszélt, mint gondolkodott és nem úgy értette. Azóta kínosan ügyel erre, mert tudja, hogy ezzel nagyon meg tudna sérteni.


A kritikákban pedig nem látok rosszindulatot, egyszerűen mert úgy tálalja - én pedig tisztában vagyok vele, hogy nem kötekedésből mondja. "Szerintem arra figyelhetnél, hogy ne így csináld, hanem inkább úgy, mert az célravezetőbb." - 80%-ban igaza is szokott lenni, ha nem értek vele egyet, őt is meg lehet győzni.


Kedvencem az volt, amikor megmondtuk, hogy esküvő, de szűk körben. Elsőként apámat kellett leszerelni, hogy neeem, nem pénzügyi okokból, mi szeretnénk így, felhajtás nélkül. Utána jött anyós, aki finoman próbálkozott: "és biztos nem akarsz fehér ruhát sem..?" "nem, köszönöm" "de legalább fátyolt...?" "azért annyira ronda nem vagyok, hogy le kelljen takarni!"

Itt elnevette magát, mondta, hogy velem nem lehet komolyan beszélni (szintén nevetve) és elköszönt.


Az is nagyon bevált, hogy önkritikus vagyok. Ha férjem gyerekkori kedvencét főzöm, akkor felhívom és kikérdezem, hogy miként csinálja. Rendszeresen visszahív másnap és megkérdezi hogy sikerült, stb. Amikor egyszer meghívtam őket vacsorázni, mondtam, hogy a biztonság kedvéért otthon legyen készenlétben kaja, mert az ehetőségért még nem merek felelősséget vállalni, bár a szándék megvan. Egyértelműen nem lett mestermű a kaja, mégis olyan ovációval dicsérték, mintha 50 éve szakács lennék.

2011. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Ha már a párod is beszélt az anyjával és ezek után sincs változás, akkor csak annyit tudsz tenni, hogy türelmes leszel. Hátha megváltozik idővel és abba hagy a szokásával.

Apósod él? Ő mit szól ehhez?

Mióta vagytok házasok? Csak azért kérdem, mert ha friss akkor lehet azért csinálja.


Amúgy az első kérdésedre a válaszom, igen lehet jó viszony anyós és meny között.

Mi nagyon jóban vagyunk, soha nem volt vitánk, soha nem szól bele semmibe. Ha vele megyek mondjuk vásárolni és egy olyan embernek mutat be akit nem ismerek még büszke, hogy a menye vagyok.

Sógornőmnek is nagyon jó a kapcsolata vele. Szerencsések vagyunk. Mondhatjuk, hogy ő a legjobb anyós! :)

2011. okt. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
22%

hát..igaz h nem volt még soha igazi anyósom, de az összes volt párom anyukájával remekül kijöttem...és a mostani párom anyukáját is nagyon nagyon szeretem, ő is engem...nem mond rólam soha semmi rosszat, nem tesz nekem keresztbe, sőt ha a fia vmivel megbánt, még mellém is áll...szóval..én nem tudom elképzelni, hogy hogy lehet rossz egy anyós-meny kapcsolat...vagy nekem volt mindig szerencsém (pedig nem...volt olyan párom anyuka, aki cseppet sem volt kedves..mégse volt gondom vele...)...vagy csupán tudok viselkedni...már bocsánat...

23L

2011. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!