Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondunk van és tehetetlen...

Gondunk van és tehetetlen vagyok. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Párommal tegnap megtudtuk, hogy az albiból hamarosan mennünk kell. Hála a végtörlesztésnek, a tulaj árulta a lakást, mivel áron alul volt, most nagyon úgy néz ki, egy család megveszi...

Teljesen kilátástalannak érzem a helyzetünket, mert gyakorlatilag nincs normális kiadó albérlet a városban. :( Egy nagy gyár miatt (ahol mi is dolgozunk) a munkaközvetítők majd' az összeset bérlik, a maradék meg a minimum 50ezer bérleti díjú, túl sok szobás lakás...

Anno mikor ezt az albit kerestük, sehol nem volt bútorozott lakás (a munkaközvetítők ezeket veszik ki a munkásoknak). Most, hogy vannak bútoraink meg minden, ami kell, most csak bútorozottat találni a fent említett árkategóriában. Mivel már egy hónapja tudtuk, h árulva van a lakás, keresgéltem folyamatosan, de szó szerint semmi... :(

Van egy hónapunk albérletet találni...

Rettegek, mi lesz, ha nem találunk, akkor hova tovább? a szülők 30 km-es körzetben vannak mindkét részről, de egyikünk sem menne a másik szüleihez... Én legalábbis páromékéhoz 100%, hogy nem, azok legombolnák rólunk fizetésünket... Albi mellett tudtunk félrerakni.

Nagyon félek a változásoktól, félek, mi lesz egy hónap múlva...


2011. okt. 26. 12:03
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

" ő meg az övékhez, hidd el nem hiszem hogy sokáig tartaná magát előbb utóbb átmenne hozzátok."

Bízom benne, ugyanakkor félek, hogy az apja tartana neki lelkibeszédet... ő uralkodik és elnyomja a feleségét mindenben (utálom a stílusát, pl. mindig a kis törékeny feleségén élcelődik, a nőket degradáló humora van... :S ) és már észrevettem rajta, h nem tetszik neki, itt nálunk inkább én irányítom a dolgokat, mint a párom. szerintem neki a halála az ilyen típusú nő... no nem mintha ő jó családfő lenne, az ő akaratával és döntéseivel jutottak csődközelbe... mindenki másnak kuss volt a neve...

meg egyébként sztem páromnak 1 hét otthon töltött idő elég lenne, h legombolják... volt, h lányuktól kértek kölcsön, aki családanya, a gyerekek iskolai menzáját nem tudta befizetni, mert az apja időre nem adta meg a tartozását... szóval ilyenek ezek...

2011. okt. 26. 12:44
 12/33 A kérdező kommentje:
12:41: Zalaegerszeg.
2011. okt. 26. 12:44
 13/33 anonim ***** válasza:

Menjetek pár hétre hozzátok...Amíg össze nem szedtek elég pénzt a következő albérleti kaucióra stb-ikre...A párod ezt igazán megérthetné.A te szüleid meg nem kérnek legalább tőletek addig sem pénzt,és tudtok picit többet félretenni is.

A párodnak ezt valahogy nyomatékosan mond el,hogy csak ez az egyetlen opció van előttetek,ha nem találtok gyorsan új albit!

2011. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Itt is feltehetsz egy kérdést, hogy valaki X városban tud-e bútorozatlan albérletet.

Hátha pont így sikerül találni.

Nem tudom milyen módon kerestél eddig albérletet. Lehet, hogy nincs minden benne az újságokban, és az ingatlanosoknál.Én csinálnék szórólapot, és kiragasztanám boltba, lépcsőházba. Társasházaknál a lépcsőházban ki van írva a közös képviselő elérhetősége, ők általában tisztában vannak azzal, hogy ki adja ki a lakását, és mikor van éppen üresedés. Számtalan hasonló megoldás létezik a keresésre. Ne add fel!

Szurkolok, hogy sikerüljön, mert külön nem jó, a család meg el tud rontani egy kapcsolatot.

2011. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

12:49:

Arra nem kell spórolnunk, hogy ki tudjuk fizetni a kauciót, eleve relatíve nagy megtakarítással vágtam az albérletezésbe, páromnak is addigra összejött valamennyi (mióta egy pár vagyunk, buzdítottam, hogy ne adjon sokat haza, gyűjtsön), szóval nem lenne ez probléma. Hanem konkrétan nincs megfizethető albi, mert azért felélni nem akarjuk a teljes fizetést...

12:52

Albérlettel foglalkozó oldalakon már tettem fel hirdetést, de olyan sok más ember is keres albit zegen... :S Tényleg ha még lenne is, fix, hogy egy nap alatt lesznek rá érdeklődők 20-an... Mikor ezt találtuk, aznap estére mehettünk megnézni, és már jöttek utánunk 3-an... az volt a szerencse, hogy mi értünk elsőnek oda...

2011. okt. 26. 12:57
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nézzetek albérletet a környező településeken is. Ugyanúgy be kéne járnotok, mint a szülőktől, de mégsem náluk vagytok.
2011. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

12.52 vagyok.

z.szegen van családi házas övezet? Pl. Aquapark közelében ahol ki van írva, hogy kiadó. Olyanra gondolok, aki szezonálisan szokta kiadni csak. Bocs, hogy ilyenekben gondolkodok, siófoki vagyok, nálunk ilyen rengeteg van. Remek dolog az internet, mindenki ott keres mindent, de még nem mindenki használja. Lehet, hogy pl. Pali bácsinak van kiadó különálló épülete a város szélén, csak nem tudja hol hirdethetne. Vagy egy pár km-re lévő településen is lehetne próbálkozni. oké, utazni kell, de ha külön akartok lenni, vedd kézbe a dolgokat, ezért próbálok ötletelni, hogy merre lehetne keresni. Én biztos nem csak az interneten keresztül próbálnék lakást találni.

Van olyan ismerősöm, akik hasonló helyzet miatt szétköltöztek. Mindenki vissza a szülőkhöz. Nagy volt a szerelem, a srác bevállalta, hogy a lányékhoz költözik. Már nincsenek együtt. Ne add fel! Facebook, iwiw,stb minden lehetséges ismerőst megkeresni.

Ha nem találsz albérletet, akkor is megmondhatod, hogy te mindent megtettél a cél érdekében.

2011. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Zeg vonzáskörzete nem érdekel minket, csak maga a város. Családi házba nem szeretnénk menni, sok helyen fatüzelés van (és még jobb esetben kazános, nem kályha), mi ilyennel nem akarunk foglalkozni. Arról nem beszélve, hogyan járnánk be? Hol vásárlunk? Falusi boltban sokszoros áron és ha valami fontosabb kell, megint utazzunk városba? Egy kolléganő visz minket potom pénzért munkába kocsival. Ez nekünk nagy segítség, mert nem kell helyijáratos bérlet. Külváros is emiatt nem jöhet szóba...
2011. okt. 26. 13:25
 19/33 anonim ***** válasza:
De a szüleitektől, 30 km-ről meg be tudnátok járni? Ezt nem értem. Ha nem akartok külön menni, akkor engedményeket kell tenni. Nem azt mondta senki, hogy költözzetek egy fatüzelésűbe, de külvárosban is vannak normális házak. Ha a flexben dolgoztok, akkor meg eleve vannak ingyenes buszjáratok a dolgozóknak, ha nem akkor meg mi a jobb, különmenni, és akkor anyósék elszedik párod pénzét, vagy kifizetni a buszbérletet?
2011. okt. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Igen, a flex. Nem ingyenes a buszjárat, csak egy részét állja a cég. A többit meg levonja... Persze, nyilván ha hazaköltöznénk, újra igényelnénk a buszkártyát hozzá. De más faluba nem mennék, nekünk nagyon kényelmes a városban élni, közel vannak a boltok. Vidéken meg van egy áfész, ötszörös áron, ha meg be akarnánk vásárolni, mehetnénk a városba... Hát akkor otthon mégis jobb. Családi házakat sem láttam egyébként elfogadható áron, mert nagyok. Ha nem fatüzelésű, hanem gáz, mennyibe lenne kifűteni egy családi házat, amiből használnánk egy szobát? Nagyon sokba... Apámék is vegyesen tüzelnek, gázt ki győzi? December elején meg épp időszerű lenne beköltözni egy házba aztán azon agyalni, honnan szerezzek fát és még vágjam is össze...
2011. okt. 26. 13:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!